www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell hlásí, že nedostatek CPU Intel negativně ovlivní jeho tržby

Dell hlásí, že nedostatek CPU Intel negativně ovlivní jeho tržby
, , aktualita
Intel se nedávno písemně omluvil svým partnerům a zákazníkům za nepříjemnosti, které vyvolal pokračující nedostatek jeho procesorů. Ten v případě společnosti Dell přitom zasáhne i do jejích tržeb. 
K oblíbeným
reklama
Je to už dlouhodobě paradoxní situace, která ukazuje na obrovskou setrvačnost, jakou má PC trh. Intel se už přibližně rok a půl pere s neschopností uspokojit poptávku po svých procesorech, což bylo částečně způsobeno i tím, jak záplaty novodobých chyb těchto procesorů přinesly nižší výkon, jenž začal chybět zvláště v serverovém a podnikovém prostředí. Intel dokázal výrazně zvýšit výrobní kapacitu 14nm linek, a to jak oproti minulému roku, tak v letošním druhém pololetí oproti prvnímu, ale stále to nestačí. 
 
Intel tak má máslo na hlavě kvůli všemožným chybám, jejichž rozmanitost už ani nelze pořádně sledovat, začíná zaostávat za nabídkou AMD, ale stále může prodat vše, co sjede z jeho 14nm linek, takže z hlediska tržeb láme rekordy. Nedá se přitom říci, že by podíl firmy AMD díky tomu rostl výrazně lépe než v předchozích letech, jakkoliv kvalitní a v mnoha ohledech dostupná je jeho nabídka. 
 
 
Omluva Intelu byla zveřejněna nedávno a nyní se ukazuje, že skutečně bylo za co se omlouvat. Dell, jeden z největších světových výrobců počítačů, totiž pocítí nedostatek procesorů Intel i na svých tržbách, což tak znamená, že nebude moci prodat tolik počítačů, kolik by chtěl a především mohl. 
 
Ostatně možná že nyní v Dellu sami litují toho, že se už dříve nerozhodli vytvořit silnější portfolio založené na procesorech AMD. Však řada notebooků XPS zcela postrádá procesory i grafiky AMD a desktopy Inspiron nabízí jen letitá APU Stoney Ridge a celkově u Dellu zcela jasně převládá Intel. Nabídka této firmy by si tak možná zasloužila celkovou obrodu, ale do toho jí nebudeme mluvit. 
 
To hlavní nyní je, že Dell musel upravit svůj finanční výhled, a to z hlediska předpokládaných tržeb za aktuální rok. Prodej počítačů se přitom podílí na jeho celkových tržbách přibližně z poloviny, však také jde o světově třetího největšího výrobce PC. Firma tak počítá s tím, že za fiskální rok 2020 utrží mezi 91,5 až 92,2 miliardami dolarů, zatímco starší odhad zněl 92,7 až 94,2 miliard a jde to právě na vrub zpožděným dodávkám procesorů Intel. Zklamání investorů pak dobře ilustroval více než pětiprocentní pokles hodnoty akcií Dellu
 
Zdroj: Reuters


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“ USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“
Fake news o škodlivosti 5G využili podvodníci, kteří na internetu prodávají malá zařízení s názvem 5GBioShield slibující ochranu před údajně škodlivými účinky sítí nové generace. Za stovky liber ovšem zákazníci dostanou pouze obyčejný USB flash disk.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher
Studio CD Projekt Red může slavit a také slaví. Během existence série her The Witcher postavené na tématice fantasy knih Andrzeje Sapkowskiho se totiž prodalo přes 50 milionů kopií těchto her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru? Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru?
Každý rok spadne na Zemi několik tisíc meteoritů, které tak dokáží překonat ochranu poskytovanou atmosférou a nevypaří se při průletu skrz ni. Jaká je ovšem šance na to, že nás některý z nich zasáhne?
Včera, aktualita, Jan Vítek