www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell hlásí, že nedostatek CPU Intel negativně ovlivní jeho tržby

Dell hlásí, že nedostatek CPU Intel negativně ovlivní jeho tržby
, , aktualita
Intel se nedávno písemně omluvil svým partnerům a zákazníkům za nepříjemnosti, které vyvolal pokračující nedostatek jeho procesorů. Ten v případě společnosti Dell přitom zasáhne i do jejích tržeb. 
K oblíbeným
reklama
Je to už dlouhodobě paradoxní situace, která ukazuje na obrovskou setrvačnost, jakou má PC trh. Intel se už přibližně rok a půl pere s neschopností uspokojit poptávku po svých procesorech, což bylo částečně způsobeno i tím, jak záplaty novodobých chyb těchto procesorů přinesly nižší výkon, jenž začal chybět zvláště v serverovém a podnikovém prostředí. Intel dokázal výrazně zvýšit výrobní kapacitu 14nm linek, a to jak oproti minulému roku, tak v letošním druhém pololetí oproti prvnímu, ale stále to nestačí. 
 
Intel tak má máslo na hlavě kvůli všemožným chybám, jejichž rozmanitost už ani nelze pořádně sledovat, začíná zaostávat za nabídkou AMD, ale stále může prodat vše, co sjede z jeho 14nm linek, takže z hlediska tržeb láme rekordy. Nedá se přitom říci, že by podíl firmy AMD díky tomu rostl výrazně lépe než v předchozích letech, jakkoliv kvalitní a v mnoha ohledech dostupná je jeho nabídka. 
 
 
Omluva Intelu byla zveřejněna nedávno a nyní se ukazuje, že skutečně bylo za co se omlouvat. Dell, jeden z největších světových výrobců počítačů, totiž pocítí nedostatek procesorů Intel i na svých tržbách, což tak znamená, že nebude moci prodat tolik počítačů, kolik by chtěl a především mohl. 
 
Ostatně možná že nyní v Dellu sami litují toho, že se už dříve nerozhodli vytvořit silnější portfolio založené na procesorech AMD. Však řada notebooků XPS zcela postrádá procesory i grafiky AMD a desktopy Inspiron nabízí jen letitá APU Stoney Ridge a celkově u Dellu zcela jasně převládá Intel. Nabídka této firmy by si tak možná zasloužila celkovou obrodu, ale do toho jí nebudeme mluvit. 
 
To hlavní nyní je, že Dell musel upravit svůj finanční výhled, a to z hlediska předpokládaných tržeb za aktuální rok. Prodej počítačů se přitom podílí na jeho celkových tržbách přibližně z poloviny, však také jde o světově třetího největšího výrobce PC. Firma tak počítá s tím, že za fiskální rok 2020 utrží mezi 91,5 až 92,2 miliardami dolarů, zatímco starší odhad zněl 92,7 až 94,2 miliard a jde to právě na vrub zpožděným dodávkám procesorů Intel. Zklamání investorů pak dobře ilustroval více než pětiprocentní pokles hodnoty akcií Dellu
 
Zdroj: Reuters


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM
Už dlouho jsme se nedozvěděli o výpadku energie v některé z důležitých továren, a tak nás rok 2020 ještě alespoň jednou potěší. Hodinový výpadek totiž hlásí americká společnost Micron, jeden ze tří největších výrobců DRAM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu
Na rozdíl od DIY trhu je postup AMD v průzkumech na Steamu pomalý, ale zato vytrvalý. Nyní tu máme nové statistiky, které také ukazují popularitu grafických karet, kde se na předních místech nic nezměnilo, ovšem to se dalo čekat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny
Epic Games Store se chystá potěšit příznivce žánru cRPG, a to hned dvojitou nadílkou. Připravil si totiž na příští týden hry Pillars of Eternity - Definitive Edition a Tyranny - Gold Edition, které bude nabízet zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pád antény radioteleskopu Arecibo byl zachycen na videu Pád antény radioteleskopu Arecibo byl zachycen na videu
Slavný radioteleskop Arecibo byl před pár dny zničen a nyní se na Internetu objevily i video záběry z celého incidentu. Pád 900tunové antény ze 150metrové výšky tak můžeme vidět na záběrech ze dvou různých kamer.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala