www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell hlásí, že nedostatek CPU Intel negativně ovlivní jeho tržby

Dell hlásí, že nedostatek CPU Intel negativně ovlivní jeho tržby
, , aktualita
Intel se nedávno písemně omluvil svým partnerům a zákazníkům za nepříjemnosti, které vyvolal pokračující nedostatek jeho procesorů. Ten v případě společnosti Dell přitom zasáhne i do jejích tržeb. 
K oblíbeným
reklama
Je to už dlouhodobě paradoxní situace, která ukazuje na obrovskou setrvačnost, jakou má PC trh. Intel se už přibližně rok a půl pere s neschopností uspokojit poptávku po svých procesorech, což bylo částečně způsobeno i tím, jak záplaty novodobých chyb těchto procesorů přinesly nižší výkon, jenž začal chybět zvláště v serverovém a podnikovém prostředí. Intel dokázal výrazně zvýšit výrobní kapacitu 14nm linek, a to jak oproti minulému roku, tak v letošním druhém pololetí oproti prvnímu, ale stále to nestačí. 
 
Intel tak má máslo na hlavě kvůli všemožným chybám, jejichž rozmanitost už ani nelze pořádně sledovat, začíná zaostávat za nabídkou AMD, ale stále může prodat vše, co sjede z jeho 14nm linek, takže z hlediska tržeb láme rekordy. Nedá se přitom říci, že by podíl firmy AMD díky tomu rostl výrazně lépe než v předchozích letech, jakkoliv kvalitní a v mnoha ohledech dostupná je jeho nabídka. 
 
 
Omluva Intelu byla zveřejněna nedávno a nyní se ukazuje, že skutečně bylo za co se omlouvat. Dell, jeden z největších světových výrobců počítačů, totiž pocítí nedostatek procesorů Intel i na svých tržbách, což tak znamená, že nebude moci prodat tolik počítačů, kolik by chtěl a především mohl. 
 
Ostatně možná že nyní v Dellu sami litují toho, že se už dříve nerozhodli vytvořit silnější portfolio založené na procesorech AMD. Však řada notebooků XPS zcela postrádá procesory i grafiky AMD a desktopy Inspiron nabízí jen letitá APU Stoney Ridge a celkově u Dellu zcela jasně převládá Intel. Nabídka této firmy by si tak možná zasloužila celkovou obrodu, ale do toho jí nebudeme mluvit. 
 
To hlavní nyní je, že Dell musel upravit svůj finanční výhled, a to z hlediska předpokládaných tržeb za aktuální rok. Prodej počítačů se přitom podílí na jeho celkových tržbách přibližně z poloviny, však také jde o světově třetího největšího výrobce PC. Firma tak počítá s tím, že za fiskální rok 2020 utrží mezi 91,5 až 92,2 miliardami dolarů, zatímco starší odhad zněl 92,7 až 94,2 miliard a jde to právě na vrub zpožděným dodávkám procesorů Intel. Zklamání investorů pak dobře ilustroval více než pětiprocentní pokles hodnoty akcií Dellu
 
Zdroj: Reuters


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon začne streamovat hry. Příští měsíc spustí službu Luna Amazon začne streamovat hry. Příští měsíc spustí službu Luna
Nvidia, Google a Microsoft mají nového konkurenta. Amazon totiž představil platformu Luna, která umožní streamování her až ve 4K se 60 fps. Předplatné bude rozděleno do kanálů a svůj vlastní bude mít také Ubisoft.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Tesle spadla počítačová síť, majitelé se pomocí telefonů nedostali do auta Tesle spadla počítačová síť, majitelé se pomocí telefonů nedostali do auta
Společnost Tesla musela řešit nemilý problém. Lehla ji celá počítačová síť, takže nefungoval nejen web, ale ani mobilní aplikace. Majitelé se tak pomocí telefonů dočasně nemohli dostat do svých aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware
Očekávaný návrat série Baldur's Gate v podobě třetího dílu založeného na moderní edici pravidel D&D se bohužel odkládá. Betaverze pro veřejné testování v rámci předběžného přístupu tak přijde později, ale ne o moc.
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD
Western Digital je jeden ze zbývajících tradičních výrobců pevných disků, který ale už dávno přešel i na výrobu SSD. Nyní se ale rozhodl, že vyrábět HDD a SSD pod jednou střechou nedělá dobrotu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Intel vypustil do světa 10nm Atomy Embedded, aneb Elkhart Lake Intel vypustil do světa 10nm Atomy Embedded, aneb Elkhart Lake
O procesorech Elkhart Lake jsme věděli už před rokem a půl a ty se nyní dostávají na trh coby 10nm generace Atom Embedded. Založeny jsou už na procesu SuperFin a jádrech Tremont. K dispozici budou ve třech řadách. 
Včera, aktualita, Jan Vítek