www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell nabízí počítače s deaktivovaným problematickým Intel Management Engine

Dell nabízí počítače s deaktivovaným problematickým Intel Management Engine
, , aktualita
Intel Management Engine plnil stránky IT magazínů v posledních měsících, kdy se probíral jednak použitý systém MINIX, ale především bezpečnostní riziko, které měl Intel řadu let ignorovat a teprve nyní připravil nápravu.
reklama
Intel Management Engine (ME) využívající integrovaný 32bitový mikroprocesor ARC byl oprávněně viděn jako bezpečnostní riziko pro všechny počítače využívající tímto enginem vybavený procesor. Intel sice už ohlásil, že chyby v ME opravil, což mu můžeme věřit. Ovšem jednak je k opravě systému zapotřebí aktualizace BIOSu základní desky, což se neprovede ani zdaleka na každém postiženém počítači, ale především jde o samotný ME. Ten si v našem procesoru provozuje vlastní operační systém založený na minimalistické linuxové distribuci MINIX a nad tímto systémem běžícím na procesoru ARC nemá uživatel a majitel počítače vůbec žádnou kontrolu, ačkoliv tento systém má na oplátku přístup k síti a veškerým datům na úložištích a také dokáže provozovat vlastní webový server.
 
 
Dell tak učinil zajímavou nabídku, v jejímž rámci nabízí své počítače s deaktivovaným ME, což měli dříve nabízet jen menší výrobci jako Purism, ale Dell je ve svém oboru světová třída. Krom něj chce ME blokovat také Google, což se týká jím provozovaných počítačů.
 
 
V možnostech konfigurace počítačů Dell, jako jsou série Latitude 7480, 5480 a 5580 nebo Latitude 14 série 5000, tak je volba deaktivace ME. Ta je buď zdarma, nebo zpoplatněna částkou mezi 17 a 30 dolary. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
17.3.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře