www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell nabízí počítače s deaktivovaným problematickým Intel Management Engine

Dell nabízí počítače s deaktivovaným problematickým Intel Management Engine
, , aktualita
Intel Management Engine plnil stránky IT magazínů v posledních měsících, kdy se probíral jednak použitý systém MINIX, ale především bezpečnostní riziko, které měl Intel řadu let ignorovat a teprve nyní připravil nápravu.
reklama
Intel Management Engine (ME) využívající integrovaný 32bitový mikroprocesor ARC byl oprávněně viděn jako bezpečnostní riziko pro všechny počítače využívající tímto enginem vybavený procesor. Intel sice už ohlásil, že chyby v ME opravil, což mu můžeme věřit. Ovšem jednak je k opravě systému zapotřebí aktualizace BIOSu základní desky, což se neprovede ani zdaleka na každém postiženém počítači, ale především jde o samotný ME. Ten si v našem procesoru provozuje vlastní operační systém založený na minimalistické linuxové distribuci MINIX a nad tímto systémem běžícím na procesoru ARC nemá uživatel a majitel počítače vůbec žádnou kontrolu, ačkoliv tento systém má na oplátku přístup k síti a veškerým datům na úložištích a také dokáže provozovat vlastní webový server.
 
 
Dell tak učinil zajímavou nabídku, v jejímž rámci nabízí své počítače s deaktivovaným ME, což měli dříve nabízet jen menší výrobci jako Purism, ale Dell je ve svém oboru světová třída. Krom něj chce ME blokovat také Google, což se týká jím provozovaných počítačů.
 
 
V možnostech konfigurace počítačů Dell, jako jsou série Latitude 7480, 5480 a 5580 nebo Latitude 14 série 5000, tak je volba deaktivace ME. Ta je buď zdarma, nebo zpoplatněna částkou mezi 17 a 30 dolary. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář