www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell nabízí počítače s deaktivovaným problematickým Intel Management Engine

Dell nabízí počítače s deaktivovaným problematickým Intel Management Engine
, , aktualita
Intel Management Engine plnil stránky IT magazínů v posledních měsících, kdy se probíral jednak použitý systém MINIX, ale především bezpečnostní riziko, které měl Intel řadu let ignorovat a teprve nyní připravil nápravu.
K oblíbeným
reklama
Intel Management Engine (ME) využívající integrovaný 32bitový mikroprocesor ARC byl oprávněně viděn jako bezpečnostní riziko pro všechny počítače využívající tímto enginem vybavený procesor. Intel sice už ohlásil, že chyby v ME opravil, což mu můžeme věřit. Ovšem jednak je k opravě systému zapotřebí aktualizace BIOSu základní desky, což se neprovede ani zdaleka na každém postiženém počítači, ale především jde o samotný ME. Ten si v našem procesoru provozuje vlastní operační systém založený na minimalistické linuxové distribuci MINIX a nad tímto systémem běžícím na procesoru ARC nemá uživatel a majitel počítače vůbec žádnou kontrolu, ačkoliv tento systém má na oplátku přístup k síti a veškerým datům na úložištích a také dokáže provozovat vlastní webový server.
 
 
Dell tak učinil zajímavou nabídku, v jejímž rámci nabízí své počítače s deaktivovaným ME, což měli dříve nabízet jen menší výrobci jako Purism, ale Dell je ve svém oboru světová třída. Krom něj chce ME blokovat také Google, což se týká jím provozovaných počítačů.
 
 
V možnostech konfigurace počítačů Dell, jako jsou série Latitude 7480, 5480 a 5580 nebo Latitude 14 série 5000, tak je volba deaktivace ME. Ta je buď zdarma, nebo zpoplatněna částkou mezi 17 a 30 dolary. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář