www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell nabízí počítače s deaktivovaným problematickým Intel Management Engine

Dell nabízí počítače s deaktivovaným problematickým Intel Management Engine
, , aktualita
Intel Management Engine plnil stránky IT magazínů v posledních měsících, kdy se probíral jednak použitý systém MINIX, ale především bezpečnostní riziko, které měl Intel řadu let ignorovat a teprve nyní připravil nápravu.
reklama
Intel Management Engine (ME) využívající integrovaný 32bitový mikroprocesor ARC byl oprávněně viděn jako bezpečnostní riziko pro všechny počítače využívající tímto enginem vybavený procesor. Intel sice už ohlásil, že chyby v ME opravil, což mu můžeme věřit. Ovšem jednak je k opravě systému zapotřebí aktualizace BIOSu základní desky, což se neprovede ani zdaleka na každém postiženém počítači, ale především jde o samotný ME. Ten si v našem procesoru provozuje vlastní operační systém založený na minimalistické linuxové distribuci MINIX a nad tímto systémem běžícím na procesoru ARC nemá uživatel a majitel počítače vůbec žádnou kontrolu, ačkoliv tento systém má na oplátku přístup k síti a veškerým datům na úložištích a také dokáže provozovat vlastní webový server.
 
 
Dell tak učinil zajímavou nabídku, v jejímž rámci nabízí své počítače s deaktivovaným ME, což měli dříve nabízet jen menší výrobci jako Purism, ale Dell je ve svém oboru světová třída. Krom něj chce ME blokovat také Google, což se týká jím provozovaných počítačů.
 
 
V možnostech konfigurace počítačů Dell, jako jsou série Latitude 7480, 5480 a 5580 nebo Latitude 14 série 5000, tak je volba deaktivace ME. Ta je buď zdarma, nebo zpoplatněna částkou mezi 17 a 30 dolary. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek