www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dell nabízí počítače s deaktivovaným problematickým Intel Management Engine

Dell nabízí počítače s deaktivovaným problematickým Intel Management Engine
, , aktualita
Intel Management Engine plnil stránky IT magazínů v posledních měsících, kdy se probíral jednak použitý systém MINIX, ale především bezpečnostní riziko, které měl Intel řadu let ignorovat a teprve nyní připravil nápravu.reklama
Intel Management Engine (ME) využívající integrovaný 32bitový mikroprocesor ARC byl oprávněně viděn jako bezpečnostní riziko pro všechny počítače využívající tímto enginem vybavený procesor. Intel sice už ohlásil, že chyby v ME opravil, což mu můžeme věřit. Ovšem jednak je k opravě systému zapotřebí aktualizace BIOSu základní desky, což se neprovede ani zdaleka na každém postiženém počítači, ale především jde o samotný ME. Ten si v našem procesoru provozuje vlastní operační systém založený na minimalistické linuxové distribuci MINIX a nad tímto systémem běžícím na procesoru ARC nemá uživatel a majitel počítače vůbec žádnou kontrolu, ačkoliv tento systém má na oplátku přístup k síti a veškerým datům na úložištích a také dokáže provozovat vlastní webový server.
 
 
Dell tak učinil zajímavou nabídku, v jejímž rámci nabízí své počítače s deaktivovaným ME, což měli dříve nabízet jen menší výrobci jako Purism, ale Dell je ve svém oboru světová třída. Krom něj chce ME blokovat také Google, což se týká jím provozovaných počítačů.
 
 
V možnostech konfigurace počítačů Dell, jako jsou série Latitude 7480, 5480 a 5580 nebo Latitude 14 série 5000, tak je volba deaktivace ME. Ta je buď zdarma, nebo zpoplatněna částkou mezi 17 a 30 dolary. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Norsko jako první na světě ruší FM rádio Norsko jako první na světě ruší FM rádio
Norsko je v mnoha oblastech průlomovou zemí. Vede např. v počtu elektromobilů nebo je zajímavé skladbou elektráren, nyní překvapuje tím, že se stává první zemí na světě, která zrušila FM vysílání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu
Na bitcoinu se dá hodně ztratit, ale i hodně zbohatnout. To se některým skutečně povedlo, a to do takové výše, že by peníze nikdy neuměli utratit. Proto jeden z bitcoinových milionářů založil fond, který rozdá přes 90 milionů dolarů v bitcoinech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel
Aplikace Microsoft Office a zejména tabulkový procesor Excel se možná v budoucnu dočká dalšího skriptovacího jazyka. Vedle dnes používaného Visual Basicu by se zde mohl objevit i dnes velmi oblíbený Python.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
15.12.2017, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
15.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář