Disky WD Gold pro datová centra se vrací na trh

Disky WD Gold pro datová centra se vrací na trh
, , aktualita
Společnost WD před rokem ukončila výrobu disků řady Gold pro datová centra a ponechala tu řadu Ultrastar. Nyní se ale "zlaté" disky vrací do hry, a to až s kapacitou 14 TB, nejvyšší kapacity využijí i technologii HelioSeal.
K oblíbeným
reklama
V roce 2016 představila společnost WD nové disky řady Gold, které byly určené pro datová centra. O dva roky později byla ale tato řada zrušena s tím, že pro toto použití bude k dispozici řada disků Ultrastar. Na jejich základě ale vznikla nová generace řady Gold DC HA750 a disky se zlatou barvou tak budou opět v prodeji. Nabízet se budou s kapacitami 1 TB až 14 TB, přičemž ty s nejvyššími kapacitami 12 TB a 14 TB budou milt i technologii HelioSeal.
 
WD Gold
 
Novinky jsou určeny pro rozhraní SATA, mají klasický 3,5” formát a 7200 rpm. 1TB a 2TB verze mají 128MB buffer, 4TB až 12TB varianty pak 256MB a 14TB verze se pak může pochlubit 512MB bufferem. Největší přenosové rychlosti se pohybují od 184 MB/s až po 267 MB/s dle kapacity. K zápisu využívají tradiční technologii CMR, nechybí ani technologie SE (Secure Erase) pro bezpečné smazání obsahu disku. Výrobce slibuje vysokou výdrž danou hodnotou 2,0 až 2,5 MTBF (12/14 TB) a je zde i technologie pro potlačení vlivu vibrací. WD si tak věří a na disky dává 5letou záruku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD utržilo 2,8 miliard dolarů: výrazně víc, než očekávalo AMD utržilo 2,8 miliard dolarů: výrazně víc, než očekávalo
Společnost AMD jako obvykle nedlouho po Intelu zveřejnila také své finanční výsledky za poslední kvartál. Předpoklad zněl, že během něj utrží 2,55 miliard dolarů plus/minus sto milionů. Jaká je realita? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Smazáním účtu na Facebooku přijdeme i o zakoupené tituly pro Oculus Smazáním účtu na Facebooku přijdeme i o zakoupené tituly pro Oculus
Bylo zřejmé, že Facebook se bude snažit udělat z headsetů Oculus platformu navázanou na svou sociální síť. Nakonec se ale rozhodl, že toto provázání bude absolutní a že to pro majitelé headsetů bude znamenat závislost na účtu Facebooku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Život na Zemi může být detekován z celkem 1004 blízkých hvězdných systémů Život na Zemi může být detekován z celkem 1004 blízkých hvězdných systémů
Pokud by se přihodilo, že v jednom z blízkých hvězdných systémů se vyvinul inteligentní život, jehož zástupci budou mít zájem o vesmír kolem sebe a techniku srovnatelnou s naší, pak by mohli z jednoho ze 1004 míst najít známky života přímo na Zemi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hry začíná streamovat také Facebook. Dokonce zdarma Hry začíná streamovat také Facebook. Dokonce zdarma
Služba Facebook Gaming se rozšířila o zajímavou novinku. Nově umožňuje streamovat hry přes cloud, a to dokonce zdarma. Nvidia ani Google se ovšem bát nemusí. Facebook podporuje mobilní tituly jako Asphalt 9: Legends či PGA TOUR Golf Shootout.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nastoupí GeForce RTX 3080 Ti s téměř deseti tisíci CUDA jader? Nastoupí GeForce RTX 3080 Ti s téměř deseti tisíci CUDA jader?
NVIDIA dle serveru VideoCardz zrušila chystané karty RTX 3080 a RTX 3070 vybavené 20GB a 16 GB paměti, ale jak to vypadá, možná se chystá něco jiného. Tím by mohla být RTX 3080 s 9984 CUDA jádry a je třeba říci, že není důvod, proč by přijít nemohla.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře