reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Disky WD Gold pro datová centra se vrací na trh

26.9.2019, Milan Šurkala, aktualita
Disky WD Gold pro datová centra se vrací na trh
Společnost WD před rokem ukončila výrobu disků řady Gold pro datová centra a ponechala tu řadu Ultrastar. Nyní se ale "zlaté" disky vrací do hry, a to až s kapacitou 14 TB, nejvyšší kapacity využijí i technologii HelioSeal.
V roce 2016 představila společnost WD nové disky řady Gold, které byly určené pro datová centra. O dva roky později byla ale tato řada zrušena s tím, že pro toto použití bude k dispozici řada disků Ultrastar. Na jejich základě ale vznikla nová generace řady Gold DC HA750 a disky se zlatou barvou tak budou opět v prodeji. Nabízet se budou s kapacitami 1 TB až 14 TB, přičemž ty s nejvyššími kapacitami 12 TB a 14 TB budou milt i technologii HelioSeal.
 
WD Gold
 
Novinky jsou určeny pro rozhraní SATA, mají klasický 3,5” formát a 7200 rpm. 1TB a 2TB verze mají 128MB buffer, 4TB až 12TB varianty pak 256MB a 14TB verze se pak může pochlubit 512MB bufferem. Největší přenosové rychlosti se pohybují od 184 MB/s až po 267 MB/s dle kapacity. K zápisu využívají tradiční technologii CMR, nechybí ani technologie SE (Secure Erase) pro bezpečné smazání obsahu disku. Výrobce slibuje vysokou výdrž danou hodnotou 2,0 až 2,5 MTBF (12/14 TB) a je zde i technologie pro potlačení vlivu vibrací. WD si tak věří a na disky dává 5letou záruku.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama