Disky WD Gold pro datová centra se vrací na trh

Disky WD Gold pro datová centra se vrací na trh
, , aktualita
Společnost WD před rokem ukončila výrobu disků řady Gold pro datová centra a ponechala tu řadu Ultrastar. Nyní se ale "zlaté" disky vrací do hry, a to až s kapacitou 14 TB, nejvyšší kapacity využijí i technologii HelioSeal.
K oblíbeným
reklama
V roce 2016 představila společnost WD nové disky řady Gold, které byly určené pro datová centra. O dva roky později byla ale tato řada zrušena s tím, že pro toto použití bude k dispozici řada disků Ultrastar. Na jejich základě ale vznikla nová generace řady Gold DC HA750 a disky se zlatou barvou tak budou opět v prodeji. Nabízet se budou s kapacitami 1 TB až 14 TB, přičemž ty s nejvyššími kapacitami 12 TB a 14 TB budou milt i technologii HelioSeal.
 
WD Gold
 
Novinky jsou určeny pro rozhraní SATA, mají klasický 3,5” formát a 7200 rpm. 1TB a 2TB verze mají 128MB buffer, 4TB až 12TB varianty pak 256MB a 14TB verze se pak může pochlubit 512MB bufferem. Největší přenosové rychlosti se pohybují od 184 MB/s až po 267 MB/s dle kapacity. K zápisu využívají tradiční technologii CMR, nechybí ani technologie SE (Secure Erase) pro bezpečné smazání obsahu disku. Výrobce slibuje vysokou výdrž danou hodnotou 2,0 až 2,5 MTBF (12/14 TB) a je zde i technologie pro potlačení vlivu vibrací. WD si tak věří a na disky dává 5letou záruku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek