Disky WD Gold pro datová centra se vrací na trh

Disky WD Gold pro datová centra se vrací na trh
, , aktualita
Společnost WD před rokem ukončila výrobu disků řady Gold pro datová centra a ponechala tu řadu Ultrastar. Nyní se ale "zlaté" disky vrací do hry, a to až s kapacitou 14 TB, nejvyšší kapacity využijí i technologii HelioSeal.
K oblíbeným
reklama
V roce 2016 představila společnost WD nové disky řady Gold, které byly určené pro datová centra. O dva roky později byla ale tato řada zrušena s tím, že pro toto použití bude k dispozici řada disků Ultrastar. Na jejich základě ale vznikla nová generace řady Gold DC HA750 a disky se zlatou barvou tak budou opět v prodeji. Nabízet se budou s kapacitami 1 TB až 14 TB, přičemž ty s nejvyššími kapacitami 12 TB a 14 TB budou milt i technologii HelioSeal.
 
WD Gold
 
Novinky jsou určeny pro rozhraní SATA, mají klasický 3,5” formát a 7200 rpm. 1TB a 2TB verze mají 128MB buffer, 4TB až 12TB varianty pak 256MB a 14TB verze se pak může pochlubit 512MB bufferem. Největší přenosové rychlosti se pohybují od 184 MB/s až po 267 MB/s dle kapacity. K zápisu využívají tradiční technologii CMR, nechybí ani technologie SE (Secure Erase) pro bezpečné smazání obsahu disku. Výrobce slibuje vysokou výdrž danou hodnotou 2,0 až 2,5 MTBF (12/14 TB) a je zde i technologie pro potlačení vlivu vibrací. WD si tak věří a na disky dává 5letou záruku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře