Disky WD Gold pro datová centra se vrací na trh

Disky WD Gold pro datová centra se vrací na trh
, , aktualita
Společnost WD před rokem ukončila výrobu disků řady Gold pro datová centra a ponechala tu řadu Ultrastar. Nyní se ale "zlaté" disky vrací do hry, a to až s kapacitou 14 TB, nejvyšší kapacity využijí i technologii HelioSeal.
K oblíbeným
reklama
V roce 2016 představila společnost WD nové disky řady Gold, které byly určené pro datová centra. O dva roky později byla ale tato řada zrušena s tím, že pro toto použití bude k dispozici řada disků Ultrastar. Na jejich základě ale vznikla nová generace řady Gold DC HA750 a disky se zlatou barvou tak budou opět v prodeji. Nabízet se budou s kapacitami 1 TB až 14 TB, přičemž ty s nejvyššími kapacitami 12 TB a 14 TB budou milt i technologii HelioSeal.
 
WD Gold
 
Novinky jsou určeny pro rozhraní SATA, mají klasický 3,5” formát a 7200 rpm. 1TB a 2TB verze mají 128MB buffer, 4TB až 12TB varianty pak 256MB a 14TB verze se pak může pochlubit 512MB bufferem. Největší přenosové rychlosti se pohybují od 184 MB/s až po 267 MB/s dle kapacity. K zápisu využívají tradiční technologii CMR, nechybí ani technologie SE (Secure Erase) pro bezpečné smazání obsahu disku. Výrobce slibuje vysokou výdrž danou hodnotou 2,0 až 2,5 MTBF (12/14 TB) a je zde i technologie pro potlačení vlivu vibrací. WD si tak věří a na disky dává 5letou záruku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář