www.svethardware.cz
>
>
>
>

Dodávky desktopových grafických karet šly dolů o 16 procent

Dodávky desktopových grafických karet šly dolů o 16 procent
, , aktualita
Jasný dopad konce masové těžby kryptoměn na grafických kartách se ukázal i v informacích od Jon Peddie Research. Ty také říkají, že jsme se dostali do období kryptokocoviny, jak se píše od posledních finančních výsledků NVIDIE. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA vypustila do světa finanční výsledky a předpověď na aktuální kvartál s informacemi, které investory moc nepotěšily. Akcie firmy se tak prudce propadly a od té doby se horko těžko šplhají opět nahoru. Jon Peddie Research se věnuje tomu, co se dělo v průmyslu s grafickými čipy ve třetím letošním kvartálu a i když celá zveřejněná zpráva přijde na 5000 dolarů, k dispozici je také její shrnutí s užitečnými informacemi.
 
 
Dle nich dodávky GPU ve třetím kvartálu oproti druhému vzrostly o 10,6 procent, což zařídil především Intel, takže je jasné, že v tomto případě mluvíme o veškerých GPU pro PC, čili i integrovaných a lze to přičíst především sezónním prodejům. Zveřejněný výtah z celé zprávy je přitom jako obvykle trošku zmatený, takže ani není moc radno v něm hledat souvislosti. 
 
Klíčové informace říkají, že desktopových samostatných GPU se na trh dodalo o 16 procent méně než před rokem. Mobilních samostatných GPU se však meziročně na trh dodalo o 7 procent více, a to lze zase označit jako dopad rostoucí obliby herních notebooků či prostě notebooků, jejichž noví majitelé se nechtějí spokojit jen s integrovanou grafikou. 
 
A především desktopových grafických karet, čili tzv. AIB (Add-in-Boards) se oproti předešlému kvartálu dodalo na trh o 19,2 % méně. Navíc, samostatné grafické čipy se dostaly do 31,6 % dodaných PC, a to je mezikvartálně o 3,54 % méně. A pro celý trh s PC firma JPR uvádí, že mezikvartálně rostl o 8,2 %, ale meziročně to bylo stejné. 
 
I JPR pak mluví jako o důvodech poklesu prodejů samostatných grafických karet a udává, že efekt těžby kryptoměn skončil a zanechal firmy AMD a NVIDIA a dodavatelský řetězec s plnými sklady, přičemž ve třetím kvartálu obvykle dochází k oživení dodávek, které nepřišlo. Dr. Jon Peddie také upozorňuje, že další dopady bude mít chystané 25% clo, které se na Američany chystá od nového roku a Donald Trump zatím rozhodně nemá v úmyslu ho rušit. 
  
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář