Doručovací dron APT 70 od Bell zvládl první autonomní letový test

Doručovací dron APT 70 od Bell zvládl první autonomní letový test
, , aktualita
Do vývoje autonomních doručovacích dronů se pouští mnoho společností, jednou z nich je i americká firma Bell. Této společnosti se nedávno povedlo se svým modelem dronu APT 70 provést autonomní test.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Bell, která se zabývá leteckou technikou, se podařilo s autonomním dronem úspěšně provést první samostatnou letovou zkoušku v testovacím středisku blízko Fort Worth v Texasu. Jedná se konkrétně o model Bell APT 70, který měří 183×274 centimetrů. Dolet dronu je něco málo přes 30 kilometrů, dokáže vyvinout rychlost i více než 161 km/h a zvládne unést náklad o celkové hmotnosti přibližně 32 kilogramů.

Tým mající na starost vývoj autonomního letounu je rád za zdolání tohoto milníku a těší se na další vylepšování. Společnost Bell bude pracovat na testování modelu APT 70 po celý zbytek tohoto roku. Minulý rok americká firma začala s testováním dronu APT 20, což je menší verze APT 70, která unese jen devět kilogramů, ale je také autonomní. 
 

Společnost Bell se také spojila s japonskou logistickou firmou Yamato kvůli integrování systému pro manipulaci s balíky a zásilkami. Na YouTube zveřejnila firma Bell video, které ukazuje autonomní dron v akci při leteckém testu. Dron vzlétá a přistává vertikálně, ve vzduchu se pak pro let dopředu naklopí. 

Po testovacím období APT 70 je v plánu schopnosti autonomního letounu předvést při demonstracích letů. Díky NASA dron APT 70 absolvuje simulaci komerční mise v národním vzdušném prostoru. Tato demonstrace je plánovaná na polovinu roku 2020.

Tento autonomní dron je určen k obyčejné přepravě nákladů či balíků pro zákazníky, ale může být využit třeba i pro rychlé a efektivní doručování zásilek léků a zásob jídla například při přírodních katastrofách do těžko přístupných oblastí. Stále však bude ještě nějaký rok trvat, než bude doručování balíků se zbožím či zásobami běžnou záležitostí a součástí každodenního života. 
 
Na doručovacích dronech pracuje také například společnost Amazon, která má model Prime Air, pozadu nezůstává ani firma s leteckou technikou Airbus, která vyvíjí autonomní dron Skyways

Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asus také nabízí RX 5600 XT se 14Gb/s paměťmi Asus také nabízí RX 5600 XT se 14Gb/s paměťmi
Z reakce společnosti AMD na zlevnění karty NVIDIA GeForce RTX 2060 se mohlo zdát, že 14Gb/s paměti a rychlejší takty GPU dostanou nakonec všechny modely. Jenomže tak to nedopadlo, jak ukazuje i Asus. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář