Doručovací dron Prime Air od Amazonu má hybridní design

Doručovací dron Prime Air od Amazonu má hybridní design
, , aktualita
Společnost Amazon od Jeffa Bezose už delší dobu plánuje doručování drobnějších zásilek pomocí autonomních dronů. Nyní Amazon představil nový hybridní design, který bude mít jejich doručovací dron. 
K oblíbeným
reklama
Spousta společností se v současnosti zaměřuje na robotizaci a automatizaci doručování zboží. Například vize firmy Ford se zaměřuje na humanoidního robota, který bude doručovat balíky v autonomním voze. Amazon zase plánuje doručování pomocí dronů. 
 
Doručovací dron od Amazonu se může chlubit novým designem. Dron Prime Air se sice ještě ve vzduchu běžně neobjevuje, ale to Amazonu nebrání ho vylepšovat od původní verze. Nová generace autonomního letounu nabídne "hybridní design", který mu umožní vzlétnout a přistávat přímo ve svislém směru, jako je toho schopná helikoptéra. Na druhou stranu ale dron ve výškách využije výhody aerodynamiky jako u letadla s pevnými křídly. 
 
 
Doručovací dron od Amazonu by měl být díky svému novému designu bezpečnější, k tomu by měla napomoct i křídla, která zároveň tvoří okolo autonomního letounu ochranný kryt. Nový dron létá s pomocí šesti vrtulí namísto čtyř a díky tomu je celkově stabilnější a vhodnější pro vypořádávání se s nárazy větru. 
 
Umělá inteligence dronu má zajistit vyhýbání se neočekávaným překážkám, ať už statickým nebo pohybujícím se. Dron se zvládne vyhnout třeba drátům elektrického vedení či prádelním šňůrám, které by pro něj nemusely znamenat dobrý konec. 
 
 
Drony Amazonu mají dolet asi 24 kilometrů a jsou schopné doručovat zákazníkům balíčky lehčí zhruba než 2,3 kg do půl hodiny. Drony by tak měly dodávat zboží rychle a měly by snižovat také dopad dopravy objednávek na životní prostředí. 
 
Zatím ale není zřejmé, kdy by se zákazníci mohli dočkat této služby v širokém měřítku, protože není snadné získat povolení na běžný provoz doručovacích dronů. Amazon také musí řešit i některé další problémy, jako je létání v dešti nebo hluk, který autonomní letouny vydávají. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla
Antivirové programy AVG a Avast se nepohodly s poslední verzí internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67.0.2. Způsobily totiž ztrátu uložených hesel v prohlížeči. Naštěstí už existuje náprava a hesla lze získat zpět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka100 komentářů