Doručovací dron Prime Air od Amazonu má hybridní design

Doručovací dron Prime Air od Amazonu má hybridní design
, , aktualita
Společnost Amazon od Jeffa Bezose už delší dobu plánuje doručování drobnějších zásilek pomocí autonomních dronů. Nyní Amazon představil nový hybridní design, který bude mít jejich doručovací dron. 
K oblíbeným
reklama
Spousta společností se v současnosti zaměřuje na robotizaci a automatizaci doručování zboží. Například vize firmy Ford se zaměřuje na humanoidního robota, který bude doručovat balíky v autonomním voze. Amazon zase plánuje doručování pomocí dronů. 
 
Doručovací dron od Amazonu se může chlubit novým designem. Dron Prime Air se sice ještě ve vzduchu běžně neobjevuje, ale to Amazonu nebrání ho vylepšovat od původní verze. Nová generace autonomního letounu nabídne "hybridní design", který mu umožní vzlétnout a přistávat přímo ve svislém směru, jako je toho schopná helikoptéra. Na druhou stranu ale dron ve výškách využije výhody aerodynamiky jako u letadla s pevnými křídly. 
 
 
Doručovací dron od Amazonu by měl být díky svému novému designu bezpečnější, k tomu by měla napomoct i křídla, která zároveň tvoří okolo autonomního letounu ochranný kryt. Nový dron létá s pomocí šesti vrtulí namísto čtyř a díky tomu je celkově stabilnější a vhodnější pro vypořádávání se s nárazy větru. 
 
Umělá inteligence dronu má zajistit vyhýbání se neočekávaným překážkám, ať už statickým nebo pohybujícím se. Dron se zvládne vyhnout třeba drátům elektrického vedení či prádelním šňůrám, které by pro něj nemusely znamenat dobrý konec. 
 
 
Drony Amazonu mají dolet asi 24 kilometrů a jsou schopné doručovat zákazníkům balíčky lehčí zhruba než 2,3 kg do půl hodiny. Drony by tak měly dodávat zboží rychle a měly by snižovat také dopad dopravy objednávek na životní prostředí. 
 
Zatím ale není zřejmé, kdy by se zákazníci mohli dočkat této služby v širokém měřítku, protože není snadné získat povolení na běžný provoz doručovacích dronů. Amazon také musí řešit i některé další problémy, jako je létání v dešti nebo hluk, který autonomní letouny vydávají. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dell odhalil prohnutý Alienware 34 s WQHD IPS Dell odhalil prohnutý Alienware 34 s WQHD IPS
Včera jsme se dozvěděli o novém monitoru Alienware od firmy Dell, který nabízí 55" panel typu OLED a jde spíše než o monitor pro PC o náhradu televizoru pro herní konzole. Nyní ale už přichází nefalšované LCD pro PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry
Tesla míří k soudu. Posílá ji tam řetězec obchodů Walmart, který si stěžuje na její solární panely. Kvůli naprosto odbyté instalaci a kvalitě totiž mělo vyhořet už sedm obchodů a řetězec toho začíná mít dost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie
Řada testů procesorů EPYC druhé generace už prokázala, že ty se společnosti AMD mimořádně povedly a Intel na ně dnes jednoduše nemá odpověď. My se ale nyní nebudeme věnovat výkonu, jako spíše samotným procesorům a jejich platformě.
Dnes, článek, Jan Vítek3 komentáře
Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce
Starman společně s červeným Tesla Roadsterem je už nejspíš stálým obyvatelem vesmíru. Od jeho vynesení do vesmíru uplynul už více než rok a půl a nedávno Muskovo vozidlo dokončilo oběh kolem Slunce. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz
HyperX aktualizuje nabídku svých operačních pamětí a představuje inovované moduly Fury a Fury RGB. Nabídnou automatické přetaktování a budou k dispozici i jako velké 64GB sety s frekvencí 3466 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář