Drony nasadí NYPD i policie v Riu de Janeiro

Drony nasadí NYPD i policie v Riu de Janeiro
, , aktualita
Policejní sbory po celém světě rozšiřují své technické možnosti díky novým dronům. Policie v New Yorku takto obohatí svou flotilu o 14 nových kousků, Rio de Janerio k tomu přidá i desetitisíce kamer.
reklama
Drony jsou velmi užitečnými pomocníky nejen u klasických záchranných složek, jakými jsou např. hasiči, hodně je ale začíná využívat i policie. To se týká takřka celého světa, ostatně drony se využívají i u nás. Možnosti monitorování jsou vítanou funkcí pro nejrůznější události, a tak se např. New York Police Department (NYPD) dočkalo 14 nových dronů DJI. Konkrétně jde o 11 kusů Mavic Pro, 2 kusy Matrice 210 RTK a jeden Inspire 1. IHlavním využitím budou různé záchranné mise, pomoc při únosech, vyšetřování v těžko dostupných místech a podobně. Řidiči by měli být v klidu, policie je neplánuje využívat k monitorování dopravy. O jejich využití se bude starat jednotka Technical Assistance Response Unit (TARU).
 
DJI Matrice 210 RTK
 
O mnoho rozsáhlejší to bude mít brazilské RIo de Janeiro. To zkouší drony už od roku 2012 a nyní plánuje dále rozšířit systém sledování, který by měl pomoci bojovat s organizovanými gangy. Ostatně jen v posledním roce se zde údajně stalo 5300 vražd. Hovoří se tak dokonce o ozbrojení dronů. Mimo to ale stát v Brazálii také plánuje výrazně zvýšit počet bezpečnostních kamer, a to až o dalších 30 tisíc. Zda ale takový drobnohled opravdu pomůže bojovat s přebujelou kriminalitou, to ukáže až čas.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře