Drony nasadí NYPD i policie v Riu de Janeiro

Drony nasadí NYPD i policie v Riu de Janeiro
, , aktualita
Policejní sbory po celém světě rozšiřují své technické možnosti díky novým dronům. Policie v New Yorku takto obohatí svou flotilu o 14 nových kousků, Rio de Janerio k tomu přidá i desetitisíce kamer.
reklama
Drony jsou velmi užitečnými pomocníky nejen u klasických záchranných složek, jakými jsou např. hasiči, hodně je ale začíná využívat i policie. To se týká takřka celého světa, ostatně drony se využívají i u nás. Možnosti monitorování jsou vítanou funkcí pro nejrůznější události, a tak se např. New York Police Department (NYPD) dočkalo 14 nových dronů DJI. Konkrétně jde o 11 kusů Mavic Pro, 2 kusy Matrice 210 RTK a jeden Inspire 1. IHlavním využitím budou různé záchranné mise, pomoc při únosech, vyšetřování v těžko dostupných místech a podobně. Řidiči by měli být v klidu, policie je neplánuje využívat k monitorování dopravy. O jejich využití se bude starat jednotka Technical Assistance Response Unit (TARU).
 
DJI Matrice 210 RTK
 
O mnoho rozsáhlejší to bude mít brazilské RIo de Janeiro. To zkouší drony už od roku 2012 a nyní plánuje dále rozšířit systém sledování, který by měl pomoci bojovat s organizovanými gangy. Ostatně jen v posledním roce se zde údajně stalo 5300 vražd. Hovoří se tak dokonce o ozbrojení dronů. Mimo to ale stát v Brazálii také plánuje výrazně zvýšit počet bezpečnostních kamer, a to až o dalších 30 tisíc. Zda ale takový drobnohled opravdu pomůže bojovat s přebujelou kriminalitou, to ukáže až čas.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Roste počet routerů zneužívaných k těžbě kryptoměn Roste počet routerů zneužívaných k těžbě kryptoměn
Routery MikroTik jsou nadále ohrožený tzv. cryptojackingem. Ačkoliv výrobce chybu dávno opravil, počet nakažených zařízení roste. Dokazuje to, že uživatelé obvykle podceňují aktualizace firmwaru.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu
Hon na temnou hmotu probíhá už pěknou řádku desetiletí, což je dlouho na to, že ta má tvořit většinu hmoty ve známém vesmíru. S jejím nalezením, respektive spíše detekováním by ale mohly pomoci nové typy atomových hodin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok
Intel už jednou letos navýšil své kapitálové výdaje pro rok 2018, a to o plnou miliardu dolarů. Nyní se odhodlal kvůli svým problémům s uspokojením poptávky po 14nm čipech investovat další peníze. 
Včera, aktualita, Jan Vítek