Drony nasadí NYPD i policie v Riu de Janeiro

Drony nasadí NYPD i policie v Riu de Janeiro
, , aktualita
Policejní sbory po celém světě rozšiřují své technické možnosti díky novým dronům. Policie v New Yorku takto obohatí svou flotilu o 14 nových kousků, Rio de Janerio k tomu přidá i desetitisíce kamer.
K oblíbeným
reklama
Drony jsou velmi užitečnými pomocníky nejen u klasických záchranných složek, jakými jsou např. hasiči, hodně je ale začíná využívat i policie. To se týká takřka celého světa, ostatně drony se využívají i u nás. Možnosti monitorování jsou vítanou funkcí pro nejrůznější události, a tak se např. New York Police Department (NYPD) dočkalo 14 nových dronů DJI. Konkrétně jde o 11 kusů Mavic Pro, 2 kusy Matrice 210 RTK a jeden Inspire 1. IHlavním využitím budou různé záchranné mise, pomoc při únosech, vyšetřování v těžko dostupných místech a podobně. Řidiči by měli být v klidu, policie je neplánuje využívat k monitorování dopravy. O jejich využití se bude starat jednotka Technical Assistance Response Unit (TARU).
 
DJI Matrice 210 RTK
 
O mnoho rozsáhlejší to bude mít brazilské RIo de Janeiro. To zkouší drony už od roku 2012 a nyní plánuje dále rozšířit systém sledování, který by měl pomoci bojovat s organizovanými gangy. Ostatně jen v posledním roce se zde údajně stalo 5300 vražd. Hovoří se tak dokonce o ozbrojení dronů. Mimo to ale stát v Brazálii také plánuje výrazně zvýšit počet bezpečnostních kamer, a to až o dalších 30 tisíc. Zda ale takový drobnohled opravdu pomůže bojovat s přebujelou kriminalitou, to ukáže až čas.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek