EA: to nejsou loot boxy, to jsou docela nevinné krabičky s překvapením

EA: to nejsou loot boxy, to jsou docela nevinné krabičky s překvapením
, , aktualita
Společnost Electronic Arts stojí za tím, že veřejnosti už došla trpělivost s prorůstáním loot boxů a především tzv. pay to win mechanik do světa her, čehož si všimla dokonce i řada politiků. A nyní se od EA dozvídáme, že loot boxy jsou zcela nevinné. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Electronic Arts před uvedením hry Battlefront 2 na trh zcela evidentně zkoušela, kam až se dá zajít v tom, když lidem vnucuje svou představu o zpeněžení herních úspěchů. Pokud by na poslední chvíli zásadně nezměnila herní systém, pak by měli jasnou výhodu ti, kteří byli ochotni platit v rámci nechvalně známého systému pay to win, čili plať, abys vyhrál. To samozřejmě nemůže zdravě uvažujícího člověka ani moc zaskočit, jenomže zde jde také o děti a peněženky jejich rodičů, na něž firmy jako EA také cílí. 
 
 
EA se snaží i slovy své viceprezidentky pro právní a vládní záležitosti poněkud bagatelizovat to, co loot boxy představují. Kerry Hopkins je v rozhovoru se zástupci britské komise pro digitální obsah, kulturu, média a sport přirovnává k čokoládovým vajíčkům s překvapením a mluví o "surprise mechanics". 
 
Dozvídáme se, že způsob, jakým EA implementovala tuto "herní mechaniku" je v podstatě "zcela etický a pro lidi také zábavný". Kerry Hopkins si také bere na pomoc závěry britské, australské a dalších komisí, dle nichž loot boxy nejsou na stejné úrovni jako hazard. Jiné komise ale dospěly k opačnému závěru nebo ještě nepřišly se svým závěrem (ani vyšetřování uložené britskou vládou dosud neskončilo), ale o tom se už z jejích úst samozřejmě nedozvíme. Je ale jasné, že toto téma už je zpolitizované, a tak se stalo i nástrojem pro zisk popularity. To ale nezmírní reálné obavy z toho, že hry obohacené o loot boxy vyvolávají celou novou generaci gamblerů
 
Je rovněž zajímavé sledovat lítý boj firmy EA za něco, co je dle ní v podstatě jen nevinná zábava, ze které můžeme mít jako zákazníci jenom radost. To společnost EA ale na ní zvláště v případě svých sportovních titulů vydělává miliardy dolarů a o ty jde pochopitelně až v první řadě. Je to ostatně dobře vidět i z toho, jaké nové tituly si EA připravuje. Pro letošní rok je to krom Jedi: Fallen Order a Sea of Solitude už nejspíše jen FIFA, Madden, NHL a NBA, kteréžto řady slouží s využitím mikrotransakcí jako dobře známé dojné krávy a mezi nimi vede FIFA Ultimate Team. To je takové malé kinder vajíčko, které firmě EA bude nyní přinášet už zhruba miliardu dolarů ročně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře