EA: to nejsou loot boxy, to jsou docela nevinné krabičky s překvapením

EA: to nejsou loot boxy, to jsou docela nevinné krabičky s překvapením
, , aktualita
Společnost Electronic Arts stojí za tím, že veřejnosti už došla trpělivost s prorůstáním loot boxů a především tzv. pay to win mechanik do světa her, čehož si všimla dokonce i řada politiků. A nyní se od EA dozvídáme, že loot boxy jsou zcela nevinné. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Electronic Arts před uvedením hry Battlefront 2 na trh zcela evidentně zkoušela, kam až se dá zajít v tom, když lidem vnucuje svou představu o zpeněžení herních úspěchů. Pokud by na poslední chvíli zásadně nezměnila herní systém, pak by měli jasnou výhodu ti, kteří byli ochotni platit v rámci nechvalně známého systému pay to win, čili plať, abys vyhrál. To samozřejmě nemůže zdravě uvažujícího člověka ani moc zaskočit, jenomže zde jde také o děti a peněženky jejich rodičů, na něž firmy jako EA také cílí. 
 
 
EA se snaží i slovy své viceprezidentky pro právní a vládní záležitosti poněkud bagatelizovat to, co loot boxy představují. Kerry Hopkins je v rozhovoru se zástupci britské komise pro digitální obsah, kulturu, média a sport přirovnává k čokoládovým vajíčkům s překvapením a mluví o "surprise mechanics". 
 
Dozvídáme se, že způsob, jakým EA implementovala tuto "herní mechaniku" je v podstatě "zcela etický a pro lidi také zábavný". Kerry Hopkins si také bere na pomoc závěry britské, australské a dalších komisí, dle nichž loot boxy nejsou na stejné úrovni jako hazard. Jiné komise ale dospěly k opačnému závěru nebo ještě nepřišly se svým závěrem (ani vyšetřování uložené britskou vládou dosud neskončilo), ale o tom se už z jejích úst samozřejmě nedozvíme. Je ale jasné, že toto téma už je zpolitizované, a tak se stalo i nástrojem pro zisk popularity. To ale nezmírní reálné obavy z toho, že hry obohacené o loot boxy vyvolávají celou novou generaci gamblerů
 
Je rovněž zajímavé sledovat lítý boj firmy EA za něco, co je dle ní v podstatě jen nevinná zábava, ze které můžeme mít jako zákazníci jenom radost. To společnost EA ale na ní zvláště v případě svých sportovních titulů vydělává miliardy dolarů a o ty jde pochopitelně až v první řadě. Je to ostatně dobře vidět i z toho, jaké nové tituly si EA připravuje. Pro letošní rok je to krom Jedi: Fallen Order a Sea of Solitude už nejspíše jen FIFA, Madden, NHL a NBA, kteréžto řady slouží s využitím mikrotransakcí jako dobře známé dojné krávy a mezi nimi vede FIFA Ultimate Team. To je takové malé kinder vajíčko, které firmě EA bude nyní přinášet už zhruba miliardu dolarů ročně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala