EA: to nejsou loot boxy, to jsou docela nevinné krabičky s překvapením

EA: to nejsou loot boxy, to jsou docela nevinné krabičky s překvapením
, , aktualita
Společnost Electronic Arts stojí za tím, že veřejnosti už došla trpělivost s prorůstáním loot boxů a především tzv. pay to win mechanik do světa her, čehož si všimla dokonce i řada politiků. A nyní se od EA dozvídáme, že loot boxy jsou zcela nevinné. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Electronic Arts před uvedením hry Battlefront 2 na trh zcela evidentně zkoušela, kam až se dá zajít v tom, když lidem vnucuje svou představu o zpeněžení herních úspěchů. Pokud by na poslední chvíli zásadně nezměnila herní systém, pak by měli jasnou výhodu ti, kteří byli ochotni platit v rámci nechvalně známého systému pay to win, čili plať, abys vyhrál. To samozřejmě nemůže zdravě uvažujícího člověka ani moc zaskočit, jenomže zde jde také o děti a peněženky jejich rodičů, na něž firmy jako EA také cílí. 
 
 
EA se snaží i slovy své viceprezidentky pro právní a vládní záležitosti poněkud bagatelizovat to, co loot boxy představují. Kerry Hopkins je v rozhovoru se zástupci britské komise pro digitální obsah, kulturu, média a sport přirovnává k čokoládovým vajíčkům s překvapením a mluví o "surprise mechanics". 
 
Dozvídáme se, že způsob, jakým EA implementovala tuto "herní mechaniku" je v podstatě "zcela etický a pro lidi také zábavný". Kerry Hopkins si také bere na pomoc závěry britské, australské a dalších komisí, dle nichž loot boxy nejsou na stejné úrovni jako hazard. Jiné komise ale dospěly k opačnému závěru nebo ještě nepřišly se svým závěrem (ani vyšetřování uložené britskou vládou dosud neskončilo), ale o tom se už z jejích úst samozřejmě nedozvíme. Je ale jasné, že toto téma už je zpolitizované, a tak se stalo i nástrojem pro zisk popularity. To ale nezmírní reálné obavy z toho, že hry obohacené o loot boxy vyvolávají celou novou generaci gamblerů
 
Je rovněž zajímavé sledovat lítý boj firmy EA za něco, co je dle ní v podstatě jen nevinná zábava, ze které můžeme mít jako zákazníci jenom radost. To společnost EA ale na ní zvláště v případě svých sportovních titulů vydělává miliardy dolarů a o ty jde pochopitelně až v první řadě. Je to ostatně dobře vidět i z toho, jaké nové tituly si EA připravuje. Pro letošní rok je to krom Jedi: Fallen Order a Sea of Solitude už nejspíše jen FIFA, Madden, NHL a NBA, kteréžto řady slouží s využitím mikrotransakcí jako dobře známé dojné krávy a mezi nimi vede FIFA Ultimate Team. To je takové malé kinder vajíčko, které firmě EA bude nyní přinášet už zhruba miliardu dolarů ročně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková