www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě

Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě
, , aktualita
Hodnota společnosti Tesla strmě roste vzhůru a s tím i jmění Elona Muska. Ten dle Bloombergu překonal Billa Gatese a nyní je druhým nejbohatším člověkem na planetě. Jeho jmění se odhaduje na 128 mld. USD.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk si může mnout ruce. Hodnota jeho automobilky Tesla na akciovém trhu roste vzhůru (nyní 545 USD za akcii), což také výrazně zvyšuje hodnotu jeho jmění. Vlastní totiž značné množství akcií automobilky. Jeho jmění se nyní odhaduje na 128 mld. USD, čímž dorovnal a už i mírně přeskočila Billa Gatese. Ten se tak nyní dle Bloombergu posouvá na třetí příčku. Zatímco Gates si za poslední rok připsal "jen" 14,5 mld. USD, Muskovo jmění se zmnohonásobilo a z 28 mld. vyskočilo o 100 mld. USD nahoru (+357 %). Tesla má nyní hodnotu 516 mld. USD, což je více než Toyota (200 mld. USD), přestože vyrábí jen maličký zlomek ve srovnání s ní i dalšími tradičními giganty jako např. GM, Ford nebo Volkswagen. Sama Tesla se nyní dostává na zhruba 500 tisíc vozů ročně, Toyota a VW se obvykle pohybují někde blízko 10 milionů.
 
Elon Musk
 
Na první místo ale Musk ztrácí ještě nemalých 54 mld. USD. První příčku, a nejbohatším člověkem na Zemi, je totiž Jeff Bezos z Amazonu se 182 mld. USD. I ten za poslední rok vyskočil dost výrazně, a to o 67 mld. USD (+58 %). Zajímavé je to ale i na nižších příčkách. Ještě v srpnu, kdy Musk dosáhl na 4. příčku, byl na 3. pozici Mark Zuckerberg. Ten je nyní pátý se 102 mld. USD a na 4. místo se dostal Bernard Arnault. Pokud by vás zajímal Warren Buffett, tak ten je s 86,8 mld. USD na šesté pozici.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD si užívá rekordních finančních výsledků, tržby vzrostly o polovinu AMD si užívá rekordních finančních výsledků, tržby vzrostly o polovinu
Společnost AMD nedlouho po Intelu zveřejnila své vlastní finanční výsledky za poslední kvartál, a tedy i celý rok 2020. A dalo se očekávat, že špatné vůbec nebudou, což se nyní více než potvrdilo. Jaká jsou čísla?  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Xe-HPC se ukazuje a vypadá velice zajímavě Intel Xe-HPC se ukazuje a vypadá velice zajímavě
Raja Koduri dosud zveřejnil fotografie grafických čipů Xe-HPC pouze v zapouzdřené podobě s nasazeným heatspreaderem, který skryl to nejzajímavější. Nyní už tu ale máme odkrytou verzi se dvěma dlaždicemi a ta vypadá opravdu velice zajímavě.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Grafické karty Intel Xe jdou na trh, vyrábí je Asus i Colorful Grafické karty Intel Xe jdou na trh, vyrábí je Asus i Colorful
Grafické čipy Intel Xe nebudou existovat jen jako integrované do CPU a v noteboocích. Nyní jsou nabízeny i jako skutečné grafické karty do PCIe slotů. S jejich výrobou začala např. firma Asus nebo Colorful.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny
Simon Byrne to patrně s těžbou kryptoměn dotáhl hodně daleko, protože si může dovolit nejen elektrické BMW, ale také farmu se 78 kartami GeForce RTX 3080. Šest karet dokonce nastrkal do kufru svého auta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů
Server VideoCardz přinesl prezentaci firmy AMD týkající se procesorů Cezanne, čili nových APU založených na architektuře Zen 3. AMD v ní slibuje i to, že Ryzen 9 5900XG bude o 19 % výkonnější než konkurenční Core i9-10980HK. 
Včera, aktualita, Jan Vítek