www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Elon Musk se stává 4. nejbohatším člověkem na světě

Elon Musk se stává 4. nejbohatším člověkem na světě
, , aktualita
Hodnota akcií společnosti Tesla letí strmě nahoru a s tím i jmění Elona Muska. Ten se nyní dle Bloombergu stává čtvrtým nejbohatším mužem na světě. Jeho jmění nyní přesahuje hranici 90 miliard USD.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla je už rok v zisku, nadšení neopadá a nedávné oznámení splitu akcií je poslalo ještě mnohem výš. Jen za posledních 5 dní stoupla hodnota akcií z cca 1440 USD na 1887 USD (+31 %) a spolu s tím se výrazně zvýšilo jmění Elona Muska. A to dokonce natolik, že je dle Bloombergu nyní čtvrtým nejbohatším mužem na planetě a překonal Bernarda Arnaulta, který má 83,7 mld. USD (což je mimochodem meziroční pokles o 21,6 mld. USD).
 
Elon Musk
 
Elon Musk si jen za letošek připsal 62,8 mld. USD, čímž své jmění více než ztrojnásobil a nyní dosahuje 90,3 mld. USD. Na třetím místě je Mark Zuckerberg z Facebooku (99,4 mld. USD, za poslední rok +21 mld.), druhý je Bill Gates (121 mld. USD, +8,4 mld.) a první příčku okupuje Jeff Bezos z Amazonu (195 mld. USA, +80 mld.). Otázkou je, co se stane po Battery Day v září, kdy Tesla představí akumulátory nové generace.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Včera, aktualita, Milan Šurkala