www.svethardware.cz
>
>
>
>

Muskovi se to podařilo, Tesla vykázala první ziskový rok

Muskovi se to podařilo, Tesla vykázala první ziskový rok
, , aktualita
I když tomu mnoho lidí nevěřilo, automobilce Tesla se skutečně poprvé v historii podařilo vykázat čtyři zisková čtvrtletí za sebou. Má tak za sebou první ziskový rok, což mnozí považovali za nemožné.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk a jeho automobilka Tesla je často terčem posměchu kvůli slabšímu dílenskému zpracování vozů, elektrickému pohonu, ve kterém mnozí nevidí budoucnost a naopak více problémů než řešení, ale také i kvůli financím. Velmi dlouhou dobu totiž byla ve výrazné ztrátě, přesto investoři neváhali do automobilky investovat další a další peníze. Pak se začala objevovat první zisková čtvrtletí, ale mnozí nevěřili, že by se automobilce mohlo podařit být v zisku po celý rok. To se ale povedlo. Nejde sice o celý fiskální rok, ale o čtyři zisková čtvrtletí za sebou od Q3/19 do Q2/20.
 
Elon Musk
 
Automobilce se povedlo dosáhnout příjmů 6,036 mld. USD, což je sice o 1 % více než na začátku roku, ale meziročně jde 5% pokles. Automobily z této částky tvořily 5,179 mld. USD (+1%/-4%), výrazně však vzrostly příjmy z prodeje emisních kreditů. Ty činily 428 mil. USD (+21%/+286%) a vykryly tak mírný pokles v dodávkách vozů způsobený koronavirovou pandemií. Také díky nim je však Tesla v plusu. Zajímat nás však bude především čistý zisk. Metrik existuje sice několik, ale ve všech vykázala Tesla kladná čísla. Dle GAAP šlo o čistý zisk ve výši 104 mil. USD (-408, resp. +16 mil. USD), dle non-GAAP se pak povedlo dosáhnout dokonce 451 mil. USD (-198, resp. +227 mil. USD).
 
Tesla Berlín
aktuální stav výstavby továrny v Berlíně
 
Výrazně se snížila produkce Modelů S/X na 6326 vozů (-59%/-56%), výrazněji se ale nezměnila produkce Modelů 3/Y, která činila 75946 vozů (-13%/+5%). Co se týče dodávek, tam to činilo 10614 Modelů S/X (-13%/-40%), resp. 80277 Modelů 3/Y (+5%/+3%). Tesla instalovala solární panely s výkonem 27 MW (-23%/-7%), akumulátorové úložiště pak se 419 MWh (+61%/+1%). Celkem je v provozu už 2035 Superchargerů s 18100 nabíjecími stojany. Prozatím má Tesla výrobní kapacitu 90 tisíc Modelů S/X a 400 tisíc Modelů 3/Y ve Fremontu (brzy se rozšíří na 500 tisíc), v Šanghaji pak na 200 tisíc Modelů 3. Ve výstavbě už jsou linky na Model Y jak v Šanghaji, tak v Berlíně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google odhalil zero-day zranitelnost ve Windows, kterou zneužívají útočníci Google odhalil zero-day zranitelnost ve Windows, kterou zneužívají útočníci
Windows 10 i starší verze systému obsahují významnou chybu zabezpečení, o které poprvé informoval Google. Vzhledem k tomu, že chybu údajně aktivně zneužívají hackeři, se rozhodl dát Microsoftu na vyřešení pouze týden. Oprava nejspíš přijde až 10. listopadu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nástupce pro DJI Mavic Mini odhalen v předstihu. Nahrává ve 4K Nástupce pro DJI Mavic Mini odhalen v předstihu. Nahrává ve 4K
Výrobce DJI příští týden uvede na trh nový kompaktní dron, který v nabídce nahradí aktuální Mavic Mini. Ponese jednodušší název DJI Mini 2 a jeho parametry, design či cenu známe v předstihu již nyní.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře