www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Elon Musk vysvětlil, proč Falcon Heavy ponese do vesmíru červený Tesla Roadster

Elon Musk vysvětlil, proč Falcon Heavy ponese do vesmíru červený Tesla Roadster
, , aktualita
U Elona Muska překvapí jen máloco. Přesto byli lidé šokovaní, když oznámil, že Falcon Heavy ponese do vesmíru červený Tesla Roadster. Na Instagramu už i vysvětlil, proč se takto rozhodl.  
K oblíbeným
reklama
Už dříve jsme informovali o tom, co Elon Musk prohlásil o Tesla Roadsteru a Falcon Heavy. Na svém Twitteru šokoval tím, že jako testovací náklad, který raketa ponese do vesmíru, bude sloužit právě toto červené auto. Objevily se i názory, že si dělá srandu, to ale Musk nakonec vyvrátil. CEO společnosti SpaceX hodlá Roadster do vesmíru skutečně vynést za zvuků písně Space Oddity. 
 
Na svém instagramovém účtu ukázal, jak probíhají přípravy neobvyklého nákladu pro raketu a vysvětlil, proč se rozhodl pro takto šokující řešení. Testovací lety nových raket totiž vyžadují i simulaci nějakého nákladu, který budou v budoucnu nosit do kosmu. K tomu mohou posloužit třeba betonové nebo ocelové bloky. A právě to se zdá Elonu Muskovi příliš nudné. Touží po něčem, co v lidech vyvolá pocity. A tím by červené auto, které má předpovězeno kroužit milióny let ve vesmíru, mohlo být. 
 
 
Na fotografii zveřejněné na Instagramu je možné vidět vyvolený Tesla Roadster na speciálním podstavci. V pozadí je umístěn velký aerodynamický kryt, který má za úkol při letu chránit náklad, v tomto případě auto. 
 
Elon Musk dokáže být i velmi štědrý k lidem, kteří by po konkrétně tomto Tesla Roadsteru toužili. Na Twitteru totiž dostal dotaz, zdali si člověk, který si pro Roadster do vesmíru doletí, může auto nechat. Elonovo "ano" bylo stručné a jasné. Nikomu v tom nebrání. 
 
Startu Falcon Heavy bychom se měli dočkat už v lednu. Sám Elon Musk se nechal slyšet, že to bude velká podívaná. 27 motorů Merlin by se o to mělo dobře postarat. Nyní už zbývá jen doufat, že přípravy budou probíhat bez problému a nebude nutné další odsunutí prvního letu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů