Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Elon Musk vysvětlil, proč Falcon Heavy ponese do vesmíru červený Tesla Roadster

25.12.2017, Kateřina Hoferková, aktualita
Elon Musk vysvětlil, proč Falcon Heavy ponese do vesmíru červený Tesla Roadster
U Elona Muska překvapí jen máloco. Přesto byli lidé šokovaní, když oznámil, že Falcon Heavy ponese do vesmíru červený Tesla Roadster. Na Instagramu už i vysvětlil, proč se takto rozhodl.  
Už dříve jsme informovali o tom, co Elon Musk prohlásil o Tesla Roadsteru a Falcon Heavy. Na svém Twitteru šokoval tím, že jako testovací náklad, který raketa ponese do vesmíru, bude sloužit právě toto červené auto. Objevily se i názory, že si dělá srandu, to ale Musk nakonec vyvrátil. CEO společnosti SpaceX hodlá Roadster do vesmíru skutečně vynést za zvuků písně Space Oddity. 
 
Na svém instagramovém účtu ukázal, jak probíhají přípravy neobvyklého nákladu pro raketu a vysvětlil, proč se rozhodl pro takto šokující řešení. Testovací lety nových raket totiž vyžadují i simulaci nějakého nákladu, který budou v budoucnu nosit do kosmu. K tomu mohou posloužit třeba betonové nebo ocelové bloky. A právě to se zdá Elonu Muskovi příliš nudné. Touží po něčem, co v lidech vyvolá pocity. A tím by červené auto, které má předpovězeno kroužit milióny let ve vesmíru, mohlo být. 
 
 
Na fotografii zveřejněné na Instagramu je možné vidět vyvolený Tesla Roadster na speciálním podstavci. V pozadí je umístěn velký aerodynamický kryt, který má za úkol při letu chránit náklad, v tomto případě auto. 
 
Elon Musk dokáže být i velmi štědrý k lidem, kteří by po konkrétně tomto Tesla Roadsteru toužili. Na Twitteru totiž dostal dotaz, zdali si člověk, který si pro Roadster do vesmíru doletí, může auto nechat. Elonovo "ano" bylo stručné a jasné. Nikomu v tom nebrání. 
 
Startu Falcon Heavy bychom se měli dočkat už v lednu. Sám Elon Musk se nechal slyšet, že to bude velká podívaná. 27 motorů Merlin by se o to mělo dobře postarat. Nyní už zbývá jen doufat, že přípravy budou probíhat bez problému a nebude nutné další odsunutí prvního letu.