www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Elon Musk vysvětlil, proč Falcon Heavy ponese do vesmíru červený Tesla Roadster

Elon Musk vysvětlil, proč Falcon Heavy ponese do vesmíru červený Tesla Roadster
, , aktualita
U Elona Muska překvapí jen máloco. Přesto byli lidé šokovaní, když oznámil, že Falcon Heavy ponese do vesmíru červený Tesla Roadster. Na Instagramu už i vysvětlil, proč se takto rozhodl.  
K oblíbeným
reklama
Už dříve jsme informovali o tom, co Elon Musk prohlásil o Tesla Roadsteru a Falcon Heavy. Na svém Twitteru šokoval tím, že jako testovací náklad, který raketa ponese do vesmíru, bude sloužit právě toto červené auto. Objevily se i názory, že si dělá srandu, to ale Musk nakonec vyvrátil. CEO společnosti SpaceX hodlá Roadster do vesmíru skutečně vynést za zvuků písně Space Oddity. 
 
Na svém instagramovém účtu ukázal, jak probíhají přípravy neobvyklého nákladu pro raketu a vysvětlil, proč se rozhodl pro takto šokující řešení. Testovací lety nových raket totiž vyžadují i simulaci nějakého nákladu, který budou v budoucnu nosit do kosmu. K tomu mohou posloužit třeba betonové nebo ocelové bloky. A právě to se zdá Elonu Muskovi příliš nudné. Touží po něčem, co v lidech vyvolá pocity. A tím by červené auto, které má předpovězeno kroužit milióny let ve vesmíru, mohlo být. 
 
 
Na fotografii zveřejněné na Instagramu je možné vidět vyvolený Tesla Roadster na speciálním podstavci. V pozadí je umístěn velký aerodynamický kryt, který má za úkol při letu chránit náklad, v tomto případě auto. 
 
Elon Musk dokáže být i velmi štědrý k lidem, kteří by po konkrétně tomto Tesla Roadsteru toužili. Na Twitteru totiž dostal dotaz, zdali si člověk, který si pro Roadster do vesmíru doletí, může auto nechat. Elonovo "ano" bylo stručné a jasné. Nikomu v tom nebrání. 
 
Startu Falcon Heavy bychom se měli dočkat už v lednu. Sám Elon Musk se nechal slyšet, že to bude velká podívaná. 27 motorů Merlin by se o to mělo dobře postarat. Nyní už zbývá jen doufat, že přípravy budou probíhat bez problému a nebude nutné další odsunutí prvního letu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář