www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Elon Musk vysvětlil, proč Falcon Heavy ponese do vesmíru červený Tesla Roadster

Elon Musk vysvětlil, proč Falcon Heavy ponese do vesmíru červený Tesla Roadster
, , aktualita
U Elona Muska překvapí jen máloco. Přesto byli lidé šokovaní, když oznámil, že Falcon Heavy ponese do vesmíru červený Tesla Roadster. Na Instagramu už i vysvětlil, proč se takto rozhodl.  
K oblíbeným
reklama
Už dříve jsme informovali o tom, co Elon Musk prohlásil o Tesla Roadsteru a Falcon Heavy. Na svém Twitteru šokoval tím, že jako testovací náklad, který raketa ponese do vesmíru, bude sloužit právě toto červené auto. Objevily se i názory, že si dělá srandu, to ale Musk nakonec vyvrátil. CEO společnosti SpaceX hodlá Roadster do vesmíru skutečně vynést za zvuků písně Space Oddity. 
 
Na svém instagramovém účtu ukázal, jak probíhají přípravy neobvyklého nákladu pro raketu a vysvětlil, proč se rozhodl pro takto šokující řešení. Testovací lety nových raket totiž vyžadují i simulaci nějakého nákladu, který budou v budoucnu nosit do kosmu. K tomu mohou posloužit třeba betonové nebo ocelové bloky. A právě to se zdá Elonu Muskovi příliš nudné. Touží po něčem, co v lidech vyvolá pocity. A tím by červené auto, které má předpovězeno kroužit milióny let ve vesmíru, mohlo být. 
 
 
Na fotografii zveřejněné na Instagramu je možné vidět vyvolený Tesla Roadster na speciálním podstavci. V pozadí je umístěn velký aerodynamický kryt, který má za úkol při letu chránit náklad, v tomto případě auto. 
 
Elon Musk dokáže být i velmi štědrý k lidem, kteří by po konkrétně tomto Tesla Roadsteru toužili. Na Twitteru totiž dostal dotaz, zdali si člověk, který si pro Roadster do vesmíru doletí, může auto nechat. Elonovo "ano" bylo stručné a jasné. Nikomu v tom nebrání. 
 
Startu Falcon Heavy bychom se měli dočkat už v lednu. Sám Elon Musk se nechal slyšet, že to bude velká podívaná. 27 motorů Merlin by se o to mělo dobře postarat. Nyní už zbývá jen doufat, že přípravy budou probíhat bez problému a nebude nutné další odsunutí prvního letu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková