Epic Games Store umožní vyhledávat a nabídne další novinky

Epic Games Store umožní vyhledávat a nabídne další novinky
, , aktualita
Epic Games Store odstartoval zprudka, alespoň co se týče dopadu na trh, kde měl ještě donedávna neotřesitelnou pozici Steam. Z hlediska funkcí je však platforma firmy Epic velice chudá, ale postupně se zlepšuje. 
K oblíbeným
reklama
Epic Games Store není jako obchody společností EA nebo Ubisoft, které v nich nabízí hlavně své tituly. Společnost Epic chce nabídnout obecnou platformu pro prodej her a konkurovat především Steamu, kterému už dokázala ukrást jeden ze zásadních titulů pro tento rok, a sice Metro Exodus. Samotný obchod ale začal v podstatě jen jako seznam her na jedné stránce s možností si je nainstalovat pomocí klienta a tím to haslo. Nenabízel ani možnost vyhledávat mezi dostupnými hrami, která byla dříve ostatně stejně zbytečná, protože jich v nabídce nebylo moc. Společnost Epic tak odstartovala velice agresivně, ale aby se svým obchodem dosáhla na rozmanitost Steamu a bohatost jeho funkcí, k tomu povede ještě velice dlouhá cesta. 
 
 
Nicméně společnost Epic prý plánovala spustit svůj obchod už řadu let, takže by to měla mít alespoň promyšlené, když už nedokázala přijít rovnou s funkční platformou, kde by hráči už nyní mohli třeba diskutovat o problémech spojených s prodávanou hrou a nemuseli k tomu využívat třeba právě Steam. Epic k tomu také uvedli, že plány na spuštění obchodu urychlil úspěch hry Fortnite, takže možná právě proto je tato platforma ještě hodně nedopečená. 
 
Nyní tu už máme alespoň funkci pro vyhledávání, která je sice obecně nutná, ovšem Epic Games Store stejně aktuálně nabízí jen cca 30 her a jejich řady má brzy doplnit osm dalších. S touto nabídkou by tak nyní bohatě stačil i abecední seznam, ovšem ten tu není. Mezi hlavní tituly v nabídce obchodu stále patří jednak The Division 2 a pak Metro Exodus. Zástupce Saber Interactive pak jasně uvedl, jaká je motivace vývojářů nabízet své hry v tomto obchodě. Jde prostě o nabízený podíl 88 % z prodeje her, který jim půjde do kapsy. Díky tomu se Saber odhodlali snížit cenu World War Z ze 40 na 35 USD. 
 
Tim Sweeney z Epic Games zase v rozhovoru pro MCV uvedl, že "poslední zbytky starého prodejního modelu her se rozpadají" a Epic chce nejen nabídnout vyšší podíl vývojářů, ale plánuje také udělovat finanční pobídky.
 
Ochod se má brzy vyvinout z "verze pro nabídku 50 her" ve "verzi pro 250 her", čili v tomto roce bychom měli postupně vidět nové funkce uzpůsobené vyššímu počtu titulů v prodeji. Epic si také uvědomují, jako roli dnes hrají sociální sítě jako vektory pro prodej her. To platí zvláště v Koreji a Číně, kde se pro to uplatňují služby WeChat, KakaoTalk či QQ. My teprve uvidíme, co to bude pro vývoj samotného Epic Games Store znamenat, ovšem je z toho patrná jedna zásadní věc. Epic nechtějí vytvořit obchod po vzoru Steamu. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů