Epic Games Store umožní vyhledávat a nabídne další novinky

Epic Games Store umožní vyhledávat a nabídne další novinky
, , aktualita
Epic Games Store odstartoval zprudka, alespoň co se týče dopadu na trh, kde měl ještě donedávna neotřesitelnou pozici Steam. Z hlediska funkcí je však platforma firmy Epic velice chudá, ale postupně se zlepšuje. 
K oblíbeným
reklama
Epic Games Store není jako obchody společností EA nebo Ubisoft, které v nich nabízí hlavně své tituly. Společnost Epic chce nabídnout obecnou platformu pro prodej her a konkurovat především Steamu, kterému už dokázala ukrást jeden ze zásadních titulů pro tento rok, a sice Metro Exodus. Samotný obchod ale začal v podstatě jen jako seznam her na jedné stránce s možností si je nainstalovat pomocí klienta a tím to haslo. Nenabízel ani možnost vyhledávat mezi dostupnými hrami, která byla dříve ostatně stejně zbytečná, protože jich v nabídce nebylo moc. Společnost Epic tak odstartovala velice agresivně, ale aby se svým obchodem dosáhla na rozmanitost Steamu a bohatost jeho funkcí, k tomu povede ještě velice dlouhá cesta. 
 
 
Nicméně společnost Epic prý plánovala spustit svůj obchod už řadu let, takže by to měla mít alespoň promyšlené, když už nedokázala přijít rovnou s funkční platformou, kde by hráči už nyní mohli třeba diskutovat o problémech spojených s prodávanou hrou a nemuseli k tomu využívat třeba právě Steam. Epic k tomu také uvedli, že plány na spuštění obchodu urychlil úspěch hry Fortnite, takže možná právě proto je tato platforma ještě hodně nedopečená. 
 
Nyní tu už máme alespoň funkci pro vyhledávání, která je sice obecně nutná, ovšem Epic Games Store stejně aktuálně nabízí jen cca 30 her a jejich řady má brzy doplnit osm dalších. S touto nabídkou by tak nyní bohatě stačil i abecední seznam, ovšem ten tu není. Mezi hlavní tituly v nabídce obchodu stále patří jednak The Division 2 a pak Metro Exodus. Zástupce Saber Interactive pak jasně uvedl, jaká je motivace vývojářů nabízet své hry v tomto obchodě. Jde prostě o nabízený podíl 88 % z prodeje her, který jim půjde do kapsy. Díky tomu se Saber odhodlali snížit cenu World War Z ze 40 na 35 USD. 
 
Tim Sweeney z Epic Games zase v rozhovoru pro MCV uvedl, že "poslední zbytky starého prodejního modelu her se rozpadají" a Epic chce nejen nabídnout vyšší podíl vývojářů, ale plánuje také udělovat finanční pobídky.
 
Ochod se má brzy vyvinout z "verze pro nabídku 50 her" ve "verzi pro 250 her", čili v tomto roce bychom měli postupně vidět nové funkce uzpůsobené vyššímu počtu titulů v prodeji. Epic si také uvědomují, jako roli dnes hrají sociální sítě jako vektory pro prodej her. To platí zvláště v Koreji a Číně, kde se pro to uplatňují služby WeChat, KakaoTalk či QQ. My teprve uvidíme, co to bude pro vývoj samotného Epic Games Store znamenat, ovšem je z toho patrná jedna zásadní věc. Epic nechtějí vytvořit obchod po vzoru Steamu. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala