Epic Store by se vzdal exkluzivit, pokud by Steam dorovnal jeho podíly z prodejů

Epic Store by se vzdal exkluzivit, pokud by Steam dorovnal jeho podíly z prodejů
, , aktualita
Tim Sweeney z Epic Games hodil firmě Valve rukavici, když se na Twitteru nechal slyšet, že by Epic Games Store mohl velice rychle skončit s exkluzivitami. Stačilo by, kdyby Steam dorovnal podíl 88 % z prodejů her, který by končil v kapsách jejich autorů.
K oblíbeným
reklama
Přesněji by tedy nemusel končit v kapsách autorů, ale jde o to, aby si sama prodejní platforma brala pouze 12 % a o zbytek se mohlo podělit vývojářské studio a případný vydavatel tak, jak uznají za vhodné. To tak v podstatě není nic jiného než výzva pro firmu Valve, která dosud jen v klidu koukala na to, jak jí Epic Games Store ujídá z koláče a přebírá nové hry, které pak nabízí na svém obchodu jako exkluzivity. Nejde vždy ale o naprosté exkluzivity pro obchod firmy Epic. Třeba v případě Anno 1800 bude tato hra i na Uplay a stejné to je i v případě Tom Clancy’s The Division 2. Epicu tak evidentně jde především o to, aby odstřihl především Steam. 
 
 
Nicméně Tim Sweeny nyní tvrdí, že tento útok pomocí exkluzivit by nemusel trvat dlouho a záleží to v podstatě jen na firmě Valve. Už dříve jsme se přitom dozvěděli, že Epic rozhodně nechce nabízet exkluzivity nastálo a že s tím chce v dohledné době skončit. Valve to ale může značně uspíšit, pokud přijme výzvu. 
 
Sweeney se tím v podstatě staví do role toho hodného, který po Valve chce, aby přistoupilo na 88% podíl pro autory a vydavatele, a to bez jakýchkoliv zásadních omezení. Odkazuje se evidentně na to, že Steam již nabízí vyšší podíl, ale ten je vázán na tržby. Pokud nějaká hra utrží přes 10 milionů dolarů, podíl naroste ze 70 na 75 % a nad 50 milionů dolarů už bude činit 80 %. 
 
A co víc, Epic by uvažoval i o tom, že by dal vlastní hry na Steam. Sweeney se tak snaží tímto do jisté míry vydíráním Steamu ukázat veřejnosti, že jeho firmě jde o zajištění lepších podmínek pro všechny a dá se říci, že Valve nyní může reagovat podle jeho not, nebo případně ztratit další část svých zastánců, kterým se nyní nelíbí, jak ze Steamu mizí tituly. 
 
Nyní můžeme jen čekat, jak se k tomu Valve postaví a zda vůbec nějaká reakce přijde, na což bych osobně moc nesázel vzhledem k tomu, jak byl Epic Games Store dosud přehlížen. Víme, že Steam chystá podstatné změny v uživatelském rozhraní své platformy, v níž má oproti firmě Epic jasnou výhodu. To ale může imponovat především zákazníkům, zatímco ten opravdový boj probíhá jinde. 
 
Zdroj: Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů