Epic Store by se vzdal exkluzivit, pokud by Steam dorovnal jeho podíly z prodejů

Epic Store by se vzdal exkluzivit, pokud by Steam dorovnal jeho podíly z prodejů
, , aktualita
Tim Sweeney z Epic Games hodil firmě Valve rukavici, když se na Twitteru nechal slyšet, že by Epic Games Store mohl velice rychle skončit s exkluzivitami. Stačilo by, kdyby Steam dorovnal podíl 88 % z prodejů her, který by končil v kapsách jejich autorů.
K oblíbeným
reklama
Přesněji by tedy nemusel končit v kapsách autorů, ale jde o to, aby si sama prodejní platforma brala pouze 12 % a o zbytek se mohlo podělit vývojářské studio a případný vydavatel tak, jak uznají za vhodné. To tak v podstatě není nic jiného než výzva pro firmu Valve, která dosud jen v klidu koukala na to, jak jí Epic Games Store ujídá z koláče a přebírá nové hry, které pak nabízí na svém obchodu jako exkluzivity. Nejde vždy ale o naprosté exkluzivity pro obchod firmy Epic. Třeba v případě Anno 1800 bude tato hra i na Uplay a stejné to je i v případě Tom Clancy’s The Division 2. Epicu tak evidentně jde především o to, aby odstřihl především Steam. 
 
 
Nicméně Tim Sweeny nyní tvrdí, že tento útok pomocí exkluzivit by nemusel trvat dlouho a záleží to v podstatě jen na firmě Valve. Už dříve jsme se přitom dozvěděli, že Epic rozhodně nechce nabízet exkluzivity nastálo a že s tím chce v dohledné době skončit. Valve to ale může značně uspíšit, pokud přijme výzvu. 
 
Sweeney se tím v podstatě staví do role toho hodného, který po Valve chce, aby přistoupilo na 88% podíl pro autory a vydavatele, a to bez jakýchkoliv zásadních omezení. Odkazuje se evidentně na to, že Steam již nabízí vyšší podíl, ale ten je vázán na tržby. Pokud nějaká hra utrží přes 10 milionů dolarů, podíl naroste ze 70 na 75 % a nad 50 milionů dolarů už bude činit 80 %. 
 
A co víc, Epic by uvažoval i o tom, že by dal vlastní hry na Steam. Sweeney se tak snaží tímto do jisté míry vydíráním Steamu ukázat veřejnosti, že jeho firmě jde o zajištění lepších podmínek pro všechny a dá se říci, že Valve nyní může reagovat podle jeho not, nebo případně ztratit další část svých zastánců, kterým se nyní nelíbí, jak ze Steamu mizí tituly. 
 
Nyní můžeme jen čekat, jak se k tomu Valve postaví a zda vůbec nějaká reakce přijde, na což bych osobně moc nesázel vzhledem k tomu, jak byl Epic Games Store dosud přehlížen. Víme, že Steam chystá podstatné změny v uživatelském rozhraní své platformy, v níž má oproti firmě Epic jasnou výhodu. To ale může imponovat především zákazníkům, zatímco ten opravdový boj probíhá jinde. 
 
Zdroj: Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA DLSS 2.0: dokáže nahradit ray tracingem ztracený výkon? NVIDIA DLSS 2.0: dokáže nahradit ray tracingem ztracený výkon?
NVIDIA si pro nás připravila vylepšenou technologii DLSS 2.0, která má za úkol v konečném důsledku zajistit vyšší výkon při vysoce kvalitním zobrazení. My se nyní podíváme na to, jak funguje v praxi.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa
Hermann Hauser, jeden ze zakladatelů společnosti ARM, se velmi kriticky vyjádřil k záměru NVIDIE převzít ARM z rukou japonské banky Softbank. Dle jeho slov by něco takového byla hotová katastrofa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň
Pokud někoho nebaví nudné krabicoidní počítačové skříně, má dnes už možnost si vybírat z mnoha jiných, které mají zajímavější tvary, i když to v řadě případů znamená neefektivní využití prostoru. Jak to je v případě Azza Pyramid Mini 806?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen
Před pár dny se objevily záhadné pády internetového prohlížeče Microsoft Edge při nastavení výchozího vyhledávače na Google. Chyba se přitom neobjevovala při vyhledávání přes vlastní vyhledávač Bing. Důvod havárií se už naštěstí povedlo odhalit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely
Společnost ViewSonic obohatila svou nabídku herních monitorů o dva nové stejně velké 31,5palcové modely, které využívají panely typu MVA. Ty jsou však rozdílné, a tak jsou rozdílné i samotné monitory VX3268-2KPC-MHD a VX3268-PC-MHD.
Včera, aktualita, Jan Vítek