Epic Store by se vzdal exkluzivit, pokud by Steam dorovnal jeho podíly z prodejů

Epic Store by se vzdal exkluzivit, pokud by Steam dorovnal jeho podíly z prodejů
, , aktualita
Tim Sweeney z Epic Games hodil firmě Valve rukavici, když se na Twitteru nechal slyšet, že by Epic Games Store mohl velice rychle skončit s exkluzivitami. Stačilo by, kdyby Steam dorovnal podíl 88 % z prodejů her, který by končil v kapsách jejich autorů.
K oblíbeným
reklama
Přesněji by tedy nemusel končit v kapsách autorů, ale jde o to, aby si sama prodejní platforma brala pouze 12 % a o zbytek se mohlo podělit vývojářské studio a případný vydavatel tak, jak uznají za vhodné. To tak v podstatě není nic jiného než výzva pro firmu Valve, která dosud jen v klidu koukala na to, jak jí Epic Games Store ujídá z koláče a přebírá nové hry, které pak nabízí na svém obchodu jako exkluzivity. Nejde vždy ale o naprosté exkluzivity pro obchod firmy Epic. Třeba v případě Anno 1800 bude tato hra i na Uplay a stejné to je i v případě Tom Clancy’s The Division 2. Epicu tak evidentně jde především o to, aby odstřihl především Steam. 
 
 
Nicméně Tim Sweeny nyní tvrdí, že tento útok pomocí exkluzivit by nemusel trvat dlouho a záleží to v podstatě jen na firmě Valve. Už dříve jsme se přitom dozvěděli, že Epic rozhodně nechce nabízet exkluzivity nastálo a že s tím chce v dohledné době skončit. Valve to ale může značně uspíšit, pokud přijme výzvu. 
 
Sweeney se tím v podstatě staví do role toho hodného, který po Valve chce, aby přistoupilo na 88% podíl pro autory a vydavatele, a to bez jakýchkoliv zásadních omezení. Odkazuje se evidentně na to, že Steam již nabízí vyšší podíl, ale ten je vázán na tržby. Pokud nějaká hra utrží přes 10 milionů dolarů, podíl naroste ze 70 na 75 % a nad 50 milionů dolarů už bude činit 80 %. 
 
A co víc, Epic by uvažoval i o tom, že by dal vlastní hry na Steam. Sweeney se tak snaží tímto do jisté míry vydíráním Steamu ukázat veřejnosti, že jeho firmě jde o zajištění lepších podmínek pro všechny a dá se říci, že Valve nyní může reagovat podle jeho not, nebo případně ztratit další část svých zastánců, kterým se nyní nelíbí, jak ze Steamu mizí tituly. 
 
Nyní můžeme jen čekat, jak se k tomu Valve postaví a zda vůbec nějaká reakce přijde, na což bych osobně moc nesázel vzhledem k tomu, jak byl Epic Games Store dosud přehlížen. Víme, že Steam chystá podstatné změny v uživatelském rozhraní své platformy, v níž má oproti firmě Epic jasnou výhodu. To ale může imponovat především zákazníkům, zatímco ten opravdový boj probíhá jinde. 
 
Zdroj: Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře