ESA zásadně nesouhlasí s rozhodnutím britského výboru o loot boxech

ESA zásadně nesouhlasí s rozhodnutím britského výboru o loot boxech
, , aktualita
Zvláštní výbor ustanovený ve Velké Británii přišel s rozhodnutím o loot boxech, s nímž "zásadně nesouhlasí" organizace ESA, čili Entertainment Software Association. Ta sdružuje firmy z herního průmyslu, takže je zřejmé, o čem ono rozhodnutí je.
K oblíbeným
reklama
Loot Boxy už dávno nejsou tématem, které by bylo horké a každodenně probírané. Jde spíše o dlouhodobé téma pro politická uskupení a vládní organizace, které se postupně v řadě zemí snaží dobrat už třeba jen toho, zda je možné či vhodné loot boxy regulovat jako formu hazardu. A jak si můžeme snadno představit, organizace jako ESA (Entertainment Software Association) budou takovým snahám oponovat, neboť právě jejich členům z loot boxů a mikrotransakcí obecně plynou značné zisky. 
 
Destiny 2
 
Nyní jde o rozhodnutí výboru ustanoveného v rámci Department of Digital, Culture, Media and Sport (DCMS) ve Velké Británii, který ohlásil, že doporučí, aby loot boxy byly regulovány právě jako forma hazardu, a podléhaly tak příslušným zákonům. 
 
Výbor si přitom dříve v tomto roce zavolal zástupce velkých herních vydavatelů (EA, Take-Two, Activision a další), aby mu přednesli jejich pohled na věc a právě tehdy vznikl známý výrok zástupce EA o tom, že to v podstatě nejsou žádné lootboxy, ale dočista nevinné krabičky s překvapením. Nyní se dozvídáme, že i zástupce daného výboru tento konkrétní komentář dokázal nadzvednout ze židle, protože i na jeho základě doporučují loot boxy k regulaci. 
 
Zástupci ESA se k tomu už vyjádřili, že berou otázky vznesené výborem vážně, ovšem s jeho závěry zásadně nesouhlasí. Opět poukazují na to, jak různé regulační orgány v světě dospěly k různým závěrům a také mluví o tom, že se některé herní firmy nedávno podělily třeba o to, jaké jsou šance k získání virtuálních předmětů v konkrétních hrách. K tomu by se však chtělo dodat, že se herní společnosti nezačaly dělit o tyto informace z vlastní vůle, ale byly k tomu mírně řečeno inspirovány požadavky, které vznesli politici státu Havaj a použili je v nových návrzích zákonů. Nyní to ale ESA prezentuje tak, že právě díky tomu je herní průmysl "lídrem v tvorbě partnerství s rodiči a hráči za účelem vytvoření příjemného herního prostředí". 
 
Nyní tak DCMS doporučuje britskému Parlamentu, aby do zákona UK Gambling Act zahrnul i loot boxy, takže výsledek zatím není jistý a my se jej teprve dozvíme. 
 
Zdroj: GI.bizKitGuru  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář