ESA zásadně nesouhlasí s rozhodnutím britského výboru o loot boxech

ESA zásadně nesouhlasí s rozhodnutím britského výboru o loot boxech
, , aktualita
Zvláštní výbor ustanovený ve Velké Británii přišel s rozhodnutím o loot boxech, s nímž "zásadně nesouhlasí" organizace ESA, čili Entertainment Software Association. Ta sdružuje firmy z herního průmyslu, takže je zřejmé, o čem ono rozhodnutí je.
K oblíbeným
reklama
Loot Boxy už dávno nejsou tématem, které by bylo horké a každodenně probírané. Jde spíše o dlouhodobé téma pro politická uskupení a vládní organizace, které se postupně v řadě zemí snaží dobrat už třeba jen toho, zda je možné či vhodné loot boxy regulovat jako formu hazardu. A jak si můžeme snadno představit, organizace jako ESA (Entertainment Software Association) budou takovým snahám oponovat, neboť právě jejich členům z loot boxů a mikrotransakcí obecně plynou značné zisky. 
 
Destiny 2
 
Nyní jde o rozhodnutí výboru ustanoveného v rámci Department of Digital, Culture, Media and Sport (DCMS) ve Velké Británii, který ohlásil, že doporučí, aby loot boxy byly regulovány právě jako forma hazardu, a podléhaly tak příslušným zákonům. 
 
Výbor si přitom dříve v tomto roce zavolal zástupce velkých herních vydavatelů (EA, Take-Two, Activision a další), aby mu přednesli jejich pohled na věc a právě tehdy vznikl známý výrok zástupce EA o tom, že to v podstatě nejsou žádné lootboxy, ale dočista nevinné krabičky s překvapením. Nyní se dozvídáme, že i zástupce daného výboru tento konkrétní komentář dokázal nadzvednout ze židle, protože i na jeho základě doporučují loot boxy k regulaci. 
 
Zástupci ESA se k tomu už vyjádřili, že berou otázky vznesené výborem vážně, ovšem s jeho závěry zásadně nesouhlasí. Opět poukazují na to, jak různé regulační orgány v světě dospěly k různým závěrům a také mluví o tom, že se některé herní firmy nedávno podělily třeba o to, jaké jsou šance k získání virtuálních předmětů v konkrétních hrách. K tomu by se však chtělo dodat, že se herní společnosti nezačaly dělit o tyto informace z vlastní vůle, ale byly k tomu mírně řečeno inspirovány požadavky, které vznesli politici státu Havaj a použili je v nových návrzích zákonů. Nyní to ale ESA prezentuje tak, že právě díky tomu je herní průmysl "lídrem v tvorbě partnerství s rodiči a hráči za účelem vytvoření příjemného herního prostředí". 
 
Nyní tak DCMS doporučuje britskému Parlamentu, aby do zákona UK Gambling Act zahrnul i loot boxy, takže výsledek zatím není jistý a my se jej teprve dozvíme. 
 
Zdroj: GI.bizKitGuru  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala