www.svethardware.cz
>
>
>

Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu

Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu
, , aktualita
Evropská Tesla Gigafacotry už zná své místo. Elon Musk prohlásil, že bude stát v blízkosti německého hlavního města, Berlína. Po letech dohadů, zda bude v ČR, Británii, Nizozemí, Francii či jinde, je jasno.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk konečně ukončil dohady o tom, kde bude stát evropská Gigafactory. Před pár hodinami totiž potvrdil, že tato továrna, která bude produkovat akumulátory, pohonné jednotky i celé automobily, bude stát v Německu v blízkosti hlavního města, Berlína. Přesné detaily neznáme, víme však, že by to mělo být v blízkosti letiště na jih od města. Začínat se bude s výrobou nového SUV Tesla Model Y.
 
Tesla Gigafactory
 
Musk při ceremonii, kde tuto informaci oznámil, pochválil německý průmysl a inženýrství, které je dle něj vynikající a jedním z důvodů, proč bude evropská Gigafactory právě zde. Na dotaz, proč jsou německé automobilky tak pozadu s elektromobily, odpověděl, že dle jeho názoru až tak moc pozadu nejsou, a že Němci vyrábí některé z nejlepších aut na světě.
 
Nová továrna by měla začít vyrábět v roce 2021. Je otázkou, zda se tento plán podaří Muskovi splnit, neboť je znám tím, že se mu to obvykle nedaří a jeho projekty často nabírají zpoždění. Faktem nicméně je, že šanghajská Gigafactory, která se začala stavět teprve v letošním lednu,  byla v tomto pěknou výjimkou a už nějaký ten týden chrlí první vozy, přičemž se předpokládal spíše až přelom roku. Hovoří se o tom, že by díky továrně mohlo vzniknout 7-10 tisíc nových pracovních míst.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář