www.svethardware.cz
>
>
>

Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu

Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu
, , aktualita
Evropská Tesla Gigafacotry už zná své místo. Elon Musk prohlásil, že bude stát v blízkosti německého hlavního města, Berlína. Po letech dohadů, zda bude v ČR, Británii, Nizozemí, Francii či jinde, je jasno.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk konečně ukončil dohady o tom, kde bude stát evropská Gigafactory. Před pár hodinami totiž potvrdil, že tato továrna, která bude produkovat akumulátory, pohonné jednotky i celé automobily, bude stát v Německu v blízkosti hlavního města, Berlína. Přesné detaily neznáme, víme však, že by to mělo být v blízkosti letiště na jih od města. Začínat se bude s výrobou nového SUV Tesla Model Y.
 
Tesla Gigafactory
 
Musk při ceremonii, kde tuto informaci oznámil, pochválil německý průmysl a inženýrství, které je dle něj vynikající a jedním z důvodů, proč bude evropská Gigafactory právě zde. Na dotaz, proč jsou německé automobilky tak pozadu s elektromobily, odpověděl, že dle jeho názoru až tak moc pozadu nejsou, a že Němci vyrábí některé z nejlepších aut na světě.
 
Nová továrna by měla začít vyrábět v roce 2021. Je otázkou, zda se tento plán podaří Muskovi splnit, neboť je znám tím, že se mu to obvykle nedaří a jeho projekty často nabírají zpoždění. Faktem nicméně je, že šanghajská Gigafactory, která se začala stavět teprve v letošním lednu,  byla v tomto pěknou výjimkou a už nějaký ten týden chrlí první vozy, přičemž se předpokládal spíše až přelom roku. Hovoří se o tom, že by díky továrně mohlo vzniknout 7-10 tisíc nových pracovních míst.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře