www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook začne kontrolovat inzerenty, zlobivé zabanuje

Facebook začne kontrolovat inzerenty, zlobivé zabanuje
, , aktualita
Facebook se začíná snažit a chce, aby jeho uživatelé nikomu nenaletěli. Nedávno tak zakázal reklamy na kryptoměny, nyní bude zkoumat kvalitu inzerentů na základě hodnocení. Když budou zlobit, mohou dostat ban.
reklama
Sociální síti Facebook se poslední dobou nevyhnulo několik skandálů. Především to byla záležitost s Cambridge Analytica, kdy došlo k rozsáhlému prodávání dat uživatelů a ovlivňování voleb ve spoustě států po celém světě. Nyní si trochu snaží napravit reputaci a bezpečnost uživatelů např. zákazem reklam na kryptoměny a především velmi riskantních IPO. Nově se do hledáčku Facebooku dostali i další inzerenti. Nejde však o nějakou přesně definovanou skupinu jako v případě kryptoměn, ale o chování všech inzerentů obecně.
 
Facebook zpětná vazba
 
Hlavními dvěma problémy, se kterým se uživatelé Facebooku po nákupu produktů pomocí reklamy na této sociální síti setkávají, jsou špatně uvedené časy doručení a nepřesné popisy. Proto je nově možné každý nákup, ke kterému vedl proklik z této sociální sítě, ohodnotit. Je to tedy podobné jako na eBay nebo třeba na české Heuréce. Po vyplnění dotazníku začne Facebook dávat pozor na ty, kterým se množí negativní hodnocení.
 
Ty nejprve upozorní na negativní hodnocení a navrhne co a jak zlepšit, aby byli zákazníci spokojenější (tím více budou spokojenější i se samotným Facebookem, který se tak stane spolehlivějším zdrojem dobrých obchodů a zvýší se tím možnost, že uživatel i příště klikne na nějakou tu reklamu). Pokud se nezlepší a negativní hodnocení budou chodit i nadále, sníží počet zobrazovaných reklam. V případě, že ani to nepomůže, jednoduše se takový obchod dostane na black-list a nebude už moci inzerovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu

Turisté se i na dovolené velmi rádi připojují na internet a zejména sociální sítě. Čína jim v tomto ale dost hází klacky pod nohy svým Velkým firewallem. Na ostrově Chaj-nan jej ale kvůli turistům možná vypne.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7 Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace? NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace?
NVIDIA se dle nejnovějších zpráv asi poněkud přepočítala s ohledem na odbyt grafických čipů GeForce, které se jí nyní ve velkém vrací jako nepotřebné. To by mohlo logicky ohrozit očekávaný nástup další generace karet.
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě
Automobilky i technologické společnosti se konečně spojily a vytvořily konsorcium pro vývoj digitálních klíčů pro auta. Univerzální odemykání automobilů pomocí smartphonů tak bude konečně standardizované.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala