www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook začne kontrolovat inzerenty, zlobivé zabanuje

Facebook začne kontrolovat inzerenty, zlobivé zabanuje
, , aktualita
Facebook se začíná snažit a chce, aby jeho uživatelé nikomu nenaletěli. Nedávno tak zakázal reklamy na kryptoměny, nyní bude zkoumat kvalitu inzerentů na základě hodnocení. Když budou zlobit, mohou dostat ban.
reklama
Sociální síti Facebook se poslední dobou nevyhnulo několik skandálů. Především to byla záležitost s Cambridge Analytica, kdy došlo k rozsáhlému prodávání dat uživatelů a ovlivňování voleb ve spoustě států po celém světě. Nyní si trochu snaží napravit reputaci a bezpečnost uživatelů např. zákazem reklam na kryptoměny a především velmi riskantních IPO. Nově se do hledáčku Facebooku dostali i další inzerenti. Nejde však o nějakou přesně definovanou skupinu jako v případě kryptoměn, ale o chování všech inzerentů obecně.
 
Facebook zpětná vazba
 
Hlavními dvěma problémy, se kterým se uživatelé Facebooku po nákupu produktů pomocí reklamy na této sociální síti setkávají, jsou špatně uvedené časy doručení a nepřesné popisy. Proto je nově možné každý nákup, ke kterému vedl proklik z této sociální sítě, ohodnotit. Je to tedy podobné jako na eBay nebo třeba na české Heuréce. Po vyplnění dotazníku začne Facebook dávat pozor na ty, kterým se množí negativní hodnocení.
 
Ty nejprve upozorní na negativní hodnocení a navrhne co a jak zlepšit, aby byli zákazníci spokojenější (tím více budou spokojenější i se samotným Facebookem, který se tak stane spolehlivějším zdrojem dobrých obchodů a zvýší se tím možnost, že uživatel i příště klikne na nějakou tu reklamu). Pokud se nezlepší a negativní hodnocení budou chodit i nadále, sníží počet zobrazovaných reklam. V případě, že ani to nepomůže, jednoduše se takový obchod dostane na black-list a nebude už moci inzerovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony
V několika evropských zemích se vybírání daní kontroluje účtenkovými loteriemi včetně té naší. Řekové si ale na vybraná podnikání jako jsou turistické lodě posvítili i jinak. Vydávání a přiznávání účtenek totiž budou sledovat pomocí dronů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu
Overclocker Der8auer se odhodlal k netradičnímu pokusu o přetaktování grafické karty, a to modelu GeForce GTX 2080 s využitím suchého ledu. Co tento pokus přinesl, na to se můžeme nyní podívat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome 69: čelní útok na naše soukromí? Chrome 69: čelní útok na naše soukromí?
Google před verzí Chrome 69 nabídl ve svém prohlížeči volitelnou možnost přihlásit se k příslušnému účtu, aby bylo možné synchronizovat třeba záložky mezi různými zařízeními. S verzí 69 se ale způsob přihlašování mění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu
Japonská JAXA v poslední době neměla moc štěstí, ale na svou sondu Hayabusa-2 zatím může být pyšná. Ta už před prázdninami dostihla asteroid Ryugu a nyní na něj z výšky jen 55 metrů shodila dva roboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek