www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook začne kontrolovat inzerenty, zlobivé zabanuje

Facebook začne kontrolovat inzerenty, zlobivé zabanuje
, , aktualita
Facebook se začíná snažit a chce, aby jeho uživatelé nikomu nenaletěli. Nedávno tak zakázal reklamy na kryptoměny, nyní bude zkoumat kvalitu inzerentů na základě hodnocení. Když budou zlobit, mohou dostat ban.
K oblíbeným
reklama
Sociální síti Facebook se poslední dobou nevyhnulo několik skandálů. Především to byla záležitost s Cambridge Analytica, kdy došlo k rozsáhlému prodávání dat uživatelů a ovlivňování voleb ve spoustě států po celém světě. Nyní si trochu snaží napravit reputaci a bezpečnost uživatelů např. zákazem reklam na kryptoměny a především velmi riskantních IPO. Nově se do hledáčku Facebooku dostali i další inzerenti. Nejde však o nějakou přesně definovanou skupinu jako v případě kryptoměn, ale o chování všech inzerentů obecně.
 
Facebook zpětná vazba
 
Hlavními dvěma problémy, se kterým se uživatelé Facebooku po nákupu produktů pomocí reklamy na této sociální síti setkávají, jsou špatně uvedené časy doručení a nepřesné popisy. Proto je nově možné každý nákup, ke kterému vedl proklik z této sociální sítě, ohodnotit. Je to tedy podobné jako na eBay nebo třeba na české Heuréce. Po vyplnění dotazníku začne Facebook dávat pozor na ty, kterým se množí negativní hodnocení.
 
Ty nejprve upozorní na negativní hodnocení a navrhne co a jak zlepšit, aby byli zákazníci spokojenější (tím více budou spokojenější i se samotným Facebookem, který se tak stane spolehlivějším zdrojem dobrých obchodů a zvýší se tím možnost, že uživatel i příště klikne na nějakou tu reklamu). Pokud se nezlepší a negativní hodnocení budou chodit i nadále, sníží počet zobrazovaných reklam. V případě, že ani to nepomůže, jednoduše se takový obchod dostane na black-list a nebude už moci inzerovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala