www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook začne kontrolovat inzerenty, zlobivé zabanuje

Facebook začne kontrolovat inzerenty, zlobivé zabanuje
, , aktualita
Facebook se začíná snažit a chce, aby jeho uživatelé nikomu nenaletěli. Nedávno tak zakázal reklamy na kryptoměny, nyní bude zkoumat kvalitu inzerentů na základě hodnocení. Když budou zlobit, mohou dostat ban.
K oblíbeným
reklama
Sociální síti Facebook se poslední dobou nevyhnulo několik skandálů. Především to byla záležitost s Cambridge Analytica, kdy došlo k rozsáhlému prodávání dat uživatelů a ovlivňování voleb ve spoustě států po celém světě. Nyní si trochu snaží napravit reputaci a bezpečnost uživatelů např. zákazem reklam na kryptoměny a především velmi riskantních IPO. Nově se do hledáčku Facebooku dostali i další inzerenti. Nejde však o nějakou přesně definovanou skupinu jako v případě kryptoměn, ale o chování všech inzerentů obecně.
 
Facebook zpětná vazba
 
Hlavními dvěma problémy, se kterým se uživatelé Facebooku po nákupu produktů pomocí reklamy na této sociální síti setkávají, jsou špatně uvedené časy doručení a nepřesné popisy. Proto je nově možné každý nákup, ke kterému vedl proklik z této sociální sítě, ohodnotit. Je to tedy podobné jako na eBay nebo třeba na české Heuréce. Po vyplnění dotazníku začne Facebook dávat pozor na ty, kterým se množí negativní hodnocení.
 
Ty nejprve upozorní na negativní hodnocení a navrhne co a jak zlepšit, aby byli zákazníci spokojenější (tím více budou spokojenější i se samotným Facebookem, který se tak stane spolehlivějším zdrojem dobrých obchodů a zvýší se tím možnost, že uživatel i příště klikne na nějakou tu reklamu). Pokud se nezlepší a negativní hodnocení budou chodit i nadále, sníží počet zobrazovaných reklam. V případě, že ani to nepomůže, jednoduše se takový obchod dostane na black-list a nebude už moci inzerovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře