www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Falcon 9 úspěšně dostal na orbitu vojenský raketoplán X-37B

Falcon 9 úspěšně dostal na orbitu vojenský raketoplán X-37B
, , aktualita
Společnost SpaceX měla ještě před nástupem hurikánu Irma šanci vypustit na oběžnou dráhu záhadný miniraketoplán X-37B Letectva Spojených států. Tohoto úkolu se zhostila úspěšně, takže si může přičíst další misi k dobru. 
reklama
Rakety Falcon 9 už létají do vesmíru jako do obchodu pro housky, takže další jejich úspěšné vypuštění i návrat prvního stupně zpět na zem nikoho nepřekvapuje. Nyní to ale bylo poprvé, co mohla společnost SpaceX vypustit do vesmíru něco tak tajného, jako je malý raketoplán X-37B. Ten sám sice tajný moc není, však Letectvo Spojených států amerických jej ukazuje na mnoha fotografiích, ale vůbec nic se neví o tom, jaký je jeho úkol na orbitě. Může jít o špionáž, experimenty probíhající v jeho nákladovém prostoru, nebo třeba obojí dohromady. Oficiálně není pochopitelně známo ani to, kde se X-37B pohybuje a jak dlouho bude tentokrát kroužit kolem Země. 
 
 
Pro společnost SpaceX to také znamená, že si získala důvěru americké vlády. Pro vypouštění X-37B byly totiž dříve využívány rakety Atlas V od Lockheed Martin a Boeing, čili United Launch Alliance. 
 
 
Podívat se můžete také na video, které obsahuje menší předmluvu a pak i samotný průběh startu i přistání prvního stupně na pevné zemi. Zajímavé na něm je, že společnost SpaceX nepřipravila obvyklou diskusní show ve stylu uvolněného tlachání a namísto toho se slova zhostil pouze jeden rezervovaný komentátor. 
 
Pro SpaceX to také znamená již 16. úspěšné přistání prvního stupně rakety Falcon 9 a celkem 7. na pevnou zem (častěji se přistává na plovoucí plošinu). Firma to tak stihla ještě před tím, než k pobřeží Floridy dorazí hurikán Irma, jejíž nástup mohou obyvatelé jižního cípu už pomalu pozorovat, pokud z něj ještě nezmizeli. Nastoupit by ale měla až v neděli, a to jako hurikán 4. kategorie. 

reklama
Nejnovější články
External Funds Used ukáže celkovou útratu na Steamu External Funds Used ukáže celkovou útratu na Steamu
Pokud by vás zajímalo, kolik peněz už jste utratili na Steamu za hry či jiné zboží, dosud jste pomocí svého klienta neměli možnost, jak to rychle a přesně zjistit. Valve nám ale tuto možnost brzy dá a půjde o nástroj External Funds Used. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU
Intel už se nijak netají s tím, že pracuje na vývoji samostatných GPU, které mají být dost výkonné i pro moderní hry. Ostatně proto si k sobě z AMD přetáhl Raju Koduriho a ten nyní rozšiřuje svůj tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus
AMD si pro toto léto chystá vypuštění druhé generace procesorů Threadripper, která bude představovat velice podstatné navýšení výkonu oproti té první. Chystá se totiž i 32jádrový model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WHO definovala, co je to herní porucha WHO definovala, co je to herní porucha
Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila již pojedenácté dokument International Statistical Classification of Diseases (ICD). Nová verze vůbec poprvé obsahuje popis toho, co organizace nazývá herní poruchou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala