www.svethardware.cz
>
>

Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících

Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
, , aktualita
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
K oblíbeným
reklama
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se změnil z nevinného souboje o fanoušky na docela drsnou hackerskou přestřelku. Tedy abychom byli přesní, k nekalým praktikám se uchýlil tábor fanoušků youtubera PewDiePie, který už v minulosti napadal např. tiskárny. Teď jeden z nich zkusil něco ještě horšího. Začal mezi lidmi šířit ransomware, který zašifroval data na disku, přičemž ani nešlo zaplatit za jejich odemčení. Oběť se musela přihlásit k odběru YouTube kanálu PewDiePie a čekat, než se nasbírá 100 milionů sledujících. Což ještě nějakou dobu potrvá.
 
PewDiePie ransomware
 
Do té doby měl počítač zůstat zamčený bez možnosti rozšifrovat data. Navíc tu byla ještě jedna nepříjemná podmínka. Pokud by se stalo, že by tuto hranici jako první překonal konkurenční YouTube kanál T-Series, pak autor vyhrožoval smazáním klíče k odemčení a nikdo by už tato data neobnovil. Pro zajímavost, nynější stav je 90.803.161 odběratelů u PewDiePie a 90.802.752 odběratelů u T-Series, což je rozdíl jen 409 lidí. Čísla se ale rychle mění. Když jsem začal psát první řádky této aktuality, rozdíl byl pouhopouhých 17 lidí.
 
Autor malwaru nicméně pochopil, že tady trochu přestřelil a následně patrně ve strachu, že jej někdo požene na policii, uvolnil nástroj k odemčení dat i bez toho, aniž by bylo dosaženo mety 100 milionů sledujících. Na internetu se objevil i další nástroj, který měl sloužit k témuž. Nejde přitom o první ransomware v souvislosti s tímto youtuberem. V zájmu o jeho prvenství na YouTube byl vytvořen ransomware na bázi ShellLockeru už na přelomu loňského a letošního roku. Teď už je jen otázkou, jaký další nesmysl napadne zástupce obou táborů v honbě za tím, že jejich oblíbenec bude tím prvním se 100 miliony sledujících. Snad už žádné nesmysly.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková