www.svethardware.cz
>
>

Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících

Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
, , aktualita
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
K oblíbeným
reklama
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se změnil z nevinného souboje o fanoušky na docela drsnou hackerskou přestřelku. Tedy abychom byli přesní, k nekalým praktikám se uchýlil tábor fanoušků youtubera PewDiePie, který už v minulosti napadal např. tiskárny. Teď jeden z nich zkusil něco ještě horšího. Začal mezi lidmi šířit ransomware, který zašifroval data na disku, přičemž ani nešlo zaplatit za jejich odemčení. Oběť se musela přihlásit k odběru YouTube kanálu PewDiePie a čekat, než se nasbírá 100 milionů sledujících. Což ještě nějakou dobu potrvá.
 
PewDiePie ransomware
 
Do té doby měl počítač zůstat zamčený bez možnosti rozšifrovat data. Navíc tu byla ještě jedna nepříjemná podmínka. Pokud by se stalo, že by tuto hranici jako první překonal konkurenční YouTube kanál T-Series, pak autor vyhrožoval smazáním klíče k odemčení a nikdo by už tato data neobnovil. Pro zajímavost, nynější stav je 90.803.161 odběratelů u PewDiePie a 90.802.752 odběratelů u T-Series, což je rozdíl jen 409 lidí. Čísla se ale rychle mění. Když jsem začal psát první řádky této aktuality, rozdíl byl pouhopouhých 17 lidí.
 
Autor malwaru nicméně pochopil, že tady trochu přestřelil a následně patrně ve strachu, že jej někdo požene na policii, uvolnil nástroj k odemčení dat i bez toho, aniž by bylo dosaženo mety 100 milionů sledujících. Na internetu se objevil i další nástroj, který měl sloužit k témuž. Nejde přitom o první ransomware v souvislosti s tímto youtuberem. V zájmu o jeho prvenství na YouTube byl vytvořen ransomware na bázi ShellLockeru už na přelomu loňského a letošního roku. Teď už je jen otázkou, jaký další nesmysl napadne zástupce obou táborů v honbě za tím, že jejich oblíbenec bude tím prvním se 100 miliony sledujících. Snad už žádné nesmysly.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů