Far Cry 5 vydělal za týden 310 milionů dolarů

Far Cry 5 vydělal za týden 310 milionů dolarů
, , aktualita
Nejnovější herní hit firmy Ubisoft se ukázal přímo jako zlaté vejce, které přineslo za pouhý první týden prodeje na 310 milionů dolarů za prodané kopie.V porovnání s předchozím dílem série tak jde o obrovský úspěch.
K oblíbeným
reklama
Pokud bychom to měli brát tak, že si všichni koupili jen kopie v ceně 60 dolarů, pak by se nového Far Cry 5 prodalo více než 5,1 milionů kusů, ale tak uvažovat samozřejmě nejde. Krom základní 60dolarové verze je totiž k dispozici ještě dražší Deluxe Edition a Gold Edition. Vedle nich tu máme také Season Pass a jako levnější přídavek Deluxe Pack. Počet prodaných kopií tak bude nižší, a to i proto, že AMD nabízí Far Cry 5 zdarma k počítačům vybaveným kartami Vega nebo RX 580. 
 
 
Tržby 310 milionů dolarů za pouhý týden prodejů znamenají, že Far Cry 5 se na úvod prodával více než dvakrát lépe než jeho předchůdce Far Cry 4, pokud máme počítat přímé předchůdce a ne odnože.  
 
Oficiální údaje říkají, že více než polovinu z veškerých prodejů činila digitální distribuce, která je pro Ubisoft výrazně výhodnější než prodej krabicovýc hverzí, neboť obvykle nabízí o 5 až 15 dolarů vyšší zisk. Forbes také porovnává úspěch hry Far Cry 5 s tím, co předvedl film Black Panther v USA, kde vydělal v prvním týdnu srovnatelných 292 milionů dolarů, což znamená dosud největší úspěch pro filmový Marvel. 
 
Na úspěch této hry už také přirozeně reagovaly akcie Ubisoftu, které po zveřejnění těchto zpráv poskočily o 7 procent a pak mírně rostly. Ze středeční hodnoty 66,60 USD se tak postupně dostaly na aktuálních 72,20 USD. 
 
Co se týče hodnocení této hry, na Steamu má "spíše kladné" ohlasy a od recenzentů sklízí také převážně kladné hodnocení. Od samotných uživatelů, kteří jsou ochotni na Metacritic psát recenze, si Far Cry 5 získal celkově průměrných 6,5 bodů, ovšem to lze brát ještě jako dobré skóre. Metacritic je totiž oblíbená platforma pro lidi, kteří se snaží trestat autory nepřiměřeně nízkým (čti nulovým) bodovým hodnocením, pokud se jim cokoliv nelíbí. Pokud si ale lidé na něco stěžují, pak je to slabý příběh a stereotyp ve srovnání s předchozími díly. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína vyslala první astronauty na svou novou vesmírnou stanici Čína vyslala první astronauty na svou novou vesmírnou stanici
Čína pokračuje v budování své vlastní kosmické stanice na oběžné dráze Země. V dubnu se podařilo na orbitu dopravit základní modul této stanice, nyní k němu zamířili první astronauti, kteří budou čelit náročné misi.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
The Outer Worlds 2 dostává první trailer, dělá si legraci z vývojářů The Outer Worlds 2 dostává první trailer, dělá si legraci z vývojářů
Vývojáři v Obsidian Entertainment připravují novou hru The Outer Worlds 2 a nyní představují první trailer k ní. Ten je ale poněkud odlišný od typických trailerů. Dělá si z nich totiž legraci, a tedy i ze samotných vývojářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl tři vodní chladiče s RGB osvětlením Corsair uvedl tři vodní chladiče s RGB osvětlením
Společnost Corsair přidala do svého výrobního programu tři nové vodní chladiče. Nesou názvy H55 RGB, H100 RGB a H150 RGB, přičemž pak mohou mít jeden až tři 120mm ventilátory. Pochopitelně nechybí ani módní osvětlení RGB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel DG2 má zaútočit spíše na NVIDIA GA104 a AMD Navi 22 Intel DG2 má zaútočit spíše na NVIDIA GA104 a AMD Navi 22
Známý leaker Tum Apisak zveřejnil nové informace o grafických čipech Intel DG2, a to konkrétně dosud neznámé verzi vybavené 448 jádry EU. Jde tak o mírně osekanou plnou verzi. Jaký má výkon?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
V Číně se letos do května vyrobilo už na 140 miliard čipů V Číně se letos do května vyrobilo už na 140 miliard čipů
Data čínské vlády ukazují na prudce se zvyšující výrobu místních firem produkujících počítačové čipy. Pokud jde o dosavadní období roku mezi lednem a květnem, vyrobilo se již na 140 miliard čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů