reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Far Cry 5 zdarma k počítačům s RX 580 a Vegou

27.2.2018, Jan Vítek, aktualita
Far Cry 5 zdarma k počítačům s RX 580 a Vegou
Společnost AMD ohlásila, že spustila další akci na podporu prodejů počítačů s kartami Radeon, a to nyní těch výkonnějších RX 580 či RX Vega. Nyní sice jejich prodeje nemusí moc posilovat, ale i tak nám k počítačům s nimi nabízí zdarma titul Far Cry 5. 
Tato nabídka tak v aktuální době vyzní poněkud trpce, ale za to ostatně samotné AMD nemůže. Zní tedy tak, že pokud si ve vybraných obchodech koupíme počítač s kartou Radeon RX Vega 64, Radeon RX Vega 56 nebo Radeon RX 580, získáme k ní zdarma hru Far Cry 5, která měla vyjít právě dnes, avšak to bylo bohužel pozdrženo o měsíc na 27. březen. K samotným kartám tuto hru nedostaneme, jak jsem původně mylně informoval, za což se omlouvám, a je to v podstatě logické. 
 
Taková výbava nám bude stačit pro hraní ve 4K při 30 FPS ve vysoké kvalitě, což se týká karet Vega a Radeon RX 580 bude stačit na 1080p při 60 FPS ve vysoké kvalitě. K těmto kartám máme získat kód, který pak uplatníme na stránkách AMD rewards.
 
 
Co se týče obchodů zapojených do akce, jde o Alza.cz, CZC.cz a T.S. Bohemia, přičemž akce potrvá do 20. května, anebo do vyčerpání kódů. AMD udává, že tato hra podporuje moderní funkce jeho karet, a to Rapid Packed Math, Shader Intrinsics nebo Radeon FreeSync 2.
 
Rapid Packed Math slouží k rychlejšímu provádění výpočtů spojených se simulací fyzických interakcí objektů, Shader Intrinsics umožní přímý přístup hry "ke křemíku" pro dosažení většího výkonu a synchronizační technologii FreeSync 2 s podporou HDR dobře známe.
 
Heslo Trust. Pray. Obey. ze hry Far Cry 5 z velké části sedí na aktuální stav trhu s grafickými kartami, protože můžeme leda věřit a modlit se, aby tento marasmus už skončil. To ale bude asi marné a Far Cry 5 zdarma je jen malá náplast na bolístku přemrštěných cen a AMD si uvědomuje, že nabízet tuto hru k samotným kartám dnes nemá cenu, a tak nabídku spojilo jen s hotovými sestavami. 
 
Zdroj: TZ AMD


reklama