Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello

Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello
, , aktualita
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 66 přináší několik velmi užitečných vylepšení. Předně je to fakt, že už konečně nepřehrává automaticky zvuky. Přináší také podporu Windows Helo.
K oblíbeným
reklama
Mozilla představila novou verzi svého internetového prohlížeče Firefox 66. Ten přichází tradičně zhruba 6 týdnů po zveřejnění předchozí verze (Firefox 65 vyšel na přelomu ledna a února). Nová varianta přichází logicky s mnoha vylepšeními, mezi nimiž to nejužitečnější je fakt, že už se konečně u videí nepřehrávají automaticky zvuky. Už by se tak nemělo stávat, že Firefox zničehonic začne hulákat, protože se načetlo a automaticky spustilo nějaké video i se zvukem. Video se sice bude přehrávat, ale zvuk bude ve výchozím stavu vypnutý. Firefox 66 nicméně umožňuje, aby si uživatel vybral a některým stránkám toto povolil (může jít např. o různé streamovací služby, kde se to i hodí).
 
Mozilla Firefox logo
 
Další novinkou je podpora technologie Windows Hello (a WebAuthn standardu obecně), a tedy přihlašování pomocí biometrických údajů bez hesla. Vylepšeno bylo i vyhledávání mezi otevřenými panely (to bylo dostupné např. zadáním znaku "%" do vyhledávání). Další užitečnou vychytávkou je tzv. scroll anchoring. Ten zabraňuje tomu, aby nově načtené prvky (zpravidla reklamy) posouvaly stránkami. Obvykle se dělo to, že jste si třeba už četli obsah a nějaká reklama v horní části stránky, která se právě načetla a umístila, celou stránkou pohnula. To by už mělo být minulostí. Mozilla pochopitelně opravila i několik chybek starších verzí (např. ovlivňování nastavení jasného/tmavého módu ve Firefoxu a ve Windows 10).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková