Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello

Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello
, , aktualita
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 66 přináší několik velmi užitečných vylepšení. Předně je to fakt, že už konečně nepřehrává automaticky zvuky. Přináší také podporu Windows Helo.
K oblíbeným
reklama
Mozilla představila novou verzi svého internetového prohlížeče Firefox 66. Ten přichází tradičně zhruba 6 týdnů po zveřejnění předchozí verze (Firefox 65 vyšel na přelomu ledna a února). Nová varianta přichází logicky s mnoha vylepšeními, mezi nimiž to nejužitečnější je fakt, že už se konečně u videí nepřehrávají automaticky zvuky. Už by se tak nemělo stávat, že Firefox zničehonic začne hulákat, protože se načetlo a automaticky spustilo nějaké video i se zvukem. Video se sice bude přehrávat, ale zvuk bude ve výchozím stavu vypnutý. Firefox 66 nicméně umožňuje, aby si uživatel vybral a některým stránkám toto povolil (může jít např. o různé streamovací služby, kde se to i hodí).
 
Mozilla Firefox logo
 
Další novinkou je podpora technologie Windows Hello (a WebAuthn standardu obecně), a tedy přihlašování pomocí biometrických údajů bez hesla. Vylepšeno bylo i vyhledávání mezi otevřenými panely (to bylo dostupné např. zadáním znaku "%" do vyhledávání). Další užitečnou vychytávkou je tzv. scroll anchoring. Ten zabraňuje tomu, aby nově načtené prvky (zpravidla reklamy) posouvaly stránkami. Obvykle se dělo to, že jste si třeba už četli obsah a nějaká reklama v horní části stránky, která se právě načetla a umístila, celou stránkou pohnula. To by už mělo být minulostí. Mozilla pochopitelně opravila i několik chybek starších verzí (např. ovlivňování nastavení jasného/tmavého módu ve Firefoxu a ve Windows 10).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek