Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello

Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello
, , aktualita
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 66 přináší několik velmi užitečných vylepšení. Předně je to fakt, že už konečně nepřehrává automaticky zvuky. Přináší také podporu Windows Helo.
K oblíbeným
reklama
Mozilla představila novou verzi svého internetového prohlížeče Firefox 66. Ten přichází tradičně zhruba 6 týdnů po zveřejnění předchozí verze (Firefox 65 vyšel na přelomu ledna a února). Nová varianta přichází logicky s mnoha vylepšeními, mezi nimiž to nejužitečnější je fakt, že už se konečně u videí nepřehrávají automaticky zvuky. Už by se tak nemělo stávat, že Firefox zničehonic začne hulákat, protože se načetlo a automaticky spustilo nějaké video i se zvukem. Video se sice bude přehrávat, ale zvuk bude ve výchozím stavu vypnutý. Firefox 66 nicméně umožňuje, aby si uživatel vybral a některým stránkám toto povolil (může jít např. o různé streamovací služby, kde se to i hodí).
 
Mozilla Firefox logo
 
Další novinkou je podpora technologie Windows Hello (a WebAuthn standardu obecně), a tedy přihlašování pomocí biometrických údajů bez hesla. Vylepšeno bylo i vyhledávání mezi otevřenými panely (to bylo dostupné např. zadáním znaku "%" do vyhledávání). Další užitečnou vychytávkou je tzv. scroll anchoring. Ten zabraňuje tomu, aby nově načtené prvky (zpravidla reklamy) posouvaly stránkami. Obvykle se dělo to, že jste si třeba už četli obsah a nějaká reklama v horní části stránky, která se právě načetla a umístila, celou stránkou pohnula. To by už mělo být minulostí. Mozilla pochopitelně opravila i několik chybek starších verzí (např. ovlivňování nastavení jasného/tmavého módu ve Firefoxu a ve Windows 10).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5500 XT přijdou za 169 a 199 USD Radeony RX 5500 XT přijdou za 169 a 199 USD
Společnost AMD se chystá vypustit na trh dlouho očekávané karty Radeon RX 5500 XT, které přijdou skoro až pozdě na to, aby mohly zasáhnout do předvánoční nákupní sezóny. Nicméně jaké budou jejich ceny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple varuje, LCD s nanovrstvou snesou jen originální hadříky Apple varuje, LCD s nanovrstvou snesou jen originální hadříky
Apple včera uvedl do prodeje nové profesionální desktopové stanice a s nimi také monitory Pro Display XDR. Ty stojí v základu pět tisíc dolarů a za další tisícovku dostaneme verzi se speciální nanovrstvou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Včera, aktualita, Jan Vítek