Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello

Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello
, , aktualita
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 66 přináší několik velmi užitečných vylepšení. Předně je to fakt, že už konečně nepřehrává automaticky zvuky. Přináší také podporu Windows Helo.
K oblíbeným
reklama
Mozilla představila novou verzi svého internetového prohlížeče Firefox 66. Ten přichází tradičně zhruba 6 týdnů po zveřejnění předchozí verze (Firefox 65 vyšel na přelomu ledna a února). Nová varianta přichází logicky s mnoha vylepšeními, mezi nimiž to nejužitečnější je fakt, že už se konečně u videí nepřehrávají automaticky zvuky. Už by se tak nemělo stávat, že Firefox zničehonic začne hulákat, protože se načetlo a automaticky spustilo nějaké video i se zvukem. Video se sice bude přehrávat, ale zvuk bude ve výchozím stavu vypnutý. Firefox 66 nicméně umožňuje, aby si uživatel vybral a některým stránkám toto povolil (může jít např. o různé streamovací služby, kde se to i hodí).
 
Mozilla Firefox logo
 
Další novinkou je podpora technologie Windows Hello (a WebAuthn standardu obecně), a tedy přihlašování pomocí biometrických údajů bez hesla. Vylepšeno bylo i vyhledávání mezi otevřenými panely (to bylo dostupné např. zadáním znaku "%" do vyhledávání). Další užitečnou vychytávkou je tzv. scroll anchoring. Ten zabraňuje tomu, aby nově načtené prvky (zpravidla reklamy) posouvaly stránkami. Obvykle se dělo to, že jste si třeba už četli obsah a nějaká reklama v horní části stránky, která se právě načetla a umístila, celou stránkou pohnula. To by už mělo být minulostí. Mozilla pochopitelně opravila i několik chybek starších verzí (např. ovlivňování nastavení jasného/tmavého módu ve Firefoxu a ve Windows 10).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů