Firefox se propadá, Edge roste a daří se i Safari

Firefox se propadá, Edge roste a daří se i Safari
, , aktualita
Na trhu prohlížečů se postupně mění situace a bohužel to pro Mozillu vypadá, že obliba Firefoxu stále upadá. Naopak nemalé vzpruhy se dočkal nový Edge na jádře Chromium. A vypadá to, že si polepšilo i Safari.
K oblíbeným
reklama
Na StatCounter se objevila nová statistika zastoupení desktopových prohlížečů, která na jinak dosti stabilním trhu ukazuje v posledních měsících pár změn. Skoro nemá smysl komentovat Google Chrome, který je jasnou jedničkou. V říjnu 2020 měl dle statistiky přes 70 %, v posledních měsících se pohybuje spíše okolo 66-67 % (loni v březnu 68,11 %). Druhou příčku má nyní Safari, které dlouho bojovalo s Firefoxem, jehož v září 2020 definitivně překonalo. Od listopadu, kdy se představily nové Macy s procesory Apple M1 a operační systém macOS 11 Big Sur, se začal zvyšovat tržní podíl Safari. Ještě v říjnu šlo o 8,87 %, v listopadu už o 9,83 % a v prosinci o 10,43 %. Nyní je Safari na 10,11 % (loni v březnu 8,93 %)
 
Microsoft Edge
 
Třetí pozici má nyní Microsoft Edge na jádře Chromium. I tento prohlížeč překonal výše zmíněný Firefox (nicméně např. NetMarketShare o něčem takovém hovořil už v dubnu 2020). Nové verzi se od loňského března povedlo zvýšit podíl z 0,57 % na 8,03 %, zatímco původní Edge (Legacy) klesl ze 4,56 % na 0,44 %. Za to pochopitelně mohou i aktualizace systému Windows, nicméně jde vidět, že zatímco loni měly obě verze Edge dohromady okolo 5 %, nyní jsou spolu na 8,5 %. Edge tedy roste. Naopak klesá již zmíněný Firefox. Ten si bere čtvrtou příčku se 7,95 % (loni 9,25 %). Z dalších prohlížečů můžeme ještě zmínit Operu s 2,61 % (loni 2,37 %), tedy poslední dobou mírně rostla. Pokud by vás zajímal Internet Explorer, tak ten z loňských 3,77 % dobelhal na nynějších 1,7 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ampere GA102-225 vyfocen, prototyp otestován v těžbě Etherea Ampere GA102-225 vyfocen, prototyp otestován v těžbě Etherea
Server VideoCardz přinesl fotografii zbrusu nového GPU NVIDIA GA102-225, které se stane základem nové karty GeForce RTX 3080 Ti. Inženýrská verze této karty také byla už otestována v těžbě Etherea. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Autopilota Tesly je velmi jednoduché "oblbnout", aby jel bez řidiče Autopilota Tesly je velmi jednoduché "oblbnout", aby jel bez řidiče
Před pár dny se stala vážná nehoda vozu Tesla, která si vyžádala dva lidské životy. Vše napovídá tomu, že vůz asi nikdo neřídil. V Consumer Reports tedy vyzkoušeli, jak těžké je rozjet Autopilota bez řidiče. A je to překvapivě snadné.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ITS tiskárny Canon Pixma G540 a G640 přináší 6inkoustový tisk ITS tiskárny Canon Pixma G540 a G640 přináší 6inkoustový tisk
Canon představil ITS tiskárnu Pixma G540 a multifunkci G640, které se mohou pochlubit systémem 6 inkoustů. Přibyla červená a šedá barva. Tyto barvy mají zajistit kvalitnější tisk fotografií s lepšími odstíny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Intel začne příští týden vyjednávat o nové evropské továrně Intel začne příští týden vyjednávat o nové evropské továrně
Společnost Intel už dříve ohlásila, že se chystá výstavbu nové továrny v jedné z evropských zemí, ale dosud jsme neměli představu o tom, co a kde by to mohlo být. To se možná už brzy dozvíme, neboť Intel už chce jednat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Microsoft připravuje novou aplikaci pro Windows Store Microsoft připravuje novou aplikaci pro Windows Store
Microsoft dle Windows Central pracuje na nové verzi aplikace pro Windows Store v systému Windows 10, která má představit jak nové uživatelské rozhraní a také s ní budou zaveden nová pravidla pro vývojáře.
Včera, aktualita, Jan Vítek