www.svethardware.cz
>
>

Francie má jako první zákon na základě Článku 11

Francie má jako první zákon na základě Článku 11
, , aktualita
Kontroverzní Články 11 a 13 (resp. dnes přejmenované jako 15 a 17) se dočkaly své první implementace. Tuto "daň z odkazu" musí členské státy EU uzákonit do příštího dubna. Francie v tomto získává prvenství.
K oblíbeným
reklama
Evropský parlament protlačil kontroverzní Články 11 a 13 (dnes 15 a 17), přičemž státy EU na jejich základě musí přinést zákony do příštího dubna. Pokud jde o Článek 11 (Article 11), tak tomu se lidově přezdívá "daň z odkazu". Zkráceně řečeno vyžaduje, aby agregátory zpráv, které zobrazují odkazy na stránky (a v podstatě jim dělají reklamu), za možnost zobrazovat nadpisy zpráv platily, protože jinak dle lobistů porušují autorské právo. Tedy jakási "reklama" obrácená naruby, kdy za zobrazování reklamy platí ten, kdo ji zobrazuje a ne naopak.
 
Vlajka Francie
 
První z evropských zemí, která připravila zákon, jenž uvede nařízení do praxe, se stává Francie. Ministr kultury Franck Riester vyjádřil hrdost, že je právě Francie tou první zemí. Dále přidal, že je tento zákon zásadní pro přežití nezávislého tisku a volného pohybu informací a zajištění vlného přístupu k nim. Jedním z velkých zastánců nových zákonů byla i francouzská agentura AFP. Připomeňme ještě, že Francii velcí a úspěšní technologičtí giganti hodně leží v žaludku a nedávno pro ně zavedla 3% speciální daň.
 
Zdroj: phys.org


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran
Bylo dopředu jasné, že tržby společnosti AMD budou velice slušné, neboť nyní nejsou aktuální starosti s odbytem, jako spíše lítost nad nedostatečnými výrobními kapacitami. A vedle toho už není třeba čekat na Aldebaran.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře