reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

FTC se pustila do vyšetřování Facebooku a jeho praktik

, , aktualita
FTC se pustila do vyšetřování Facebooku a jeho praktik
Americká Federal Trade Commission (FTC) se pustila do vyšetřování bezpečnostních praktik společnosti Facebook, které se bude týkat především případu zneužití osobních údajů 50 milionů lidí firmou Cambridge Analytica. 
Cambridge Analytica prokazatelně zneužila data 50 milionů uživatelů Facebooku a nyní tato skutečnost vyvolala zájem FTC, která se loni zabývala například také případem firmy Equifax. FTC tak nyní bude zkoumat bezpečnostní praktiky, které Facebook interně využívá a na základě toho se bude moci určit, zda nese jasnou odpovědnost za zneužití dat. 
 
 
Tom Pahl, zastupující ředitel FTC, se už nechal slyšet, že toto vyšetřování bere velice vážně a varoval, že pokud Facebook selhal ve svých bezpečnostních zárukách, pak bude čelit pokutám a ty mohou být velice vysoké. Mluví se o hranici až 40.000 dolarů na uživatele a den, což je ale skutečně jen teorie, neboť pak by se částky už pohybovaly v bilionech dolarů. 
 
V době vyjádření Toma Pahla také ještě nebyla známa nejnovější odhalení toho, že Facebook měl sbírat data z telefonů s Androidem 4.0 Jelly Bean nebo starší verzí, a to konkrétně historii telefonátů a SMS zprávy. Zde se ale nedají předpokládat vážné nebo v podstatě jakékoliv následky pro Facebook vzhledem k tomu, že tyto funkce museli povolit samotní uživatelé. Můžeme to brát spíše jako dozvuky skandálu s Cambridge Analytica a výsledek toho prostého faktu, že Facebook je nyní "lovná zvěř". 
 
V ředitelství Cambridge Analytica mimochodem už o víkendu proběhla razie, která trvala sedm hodin a v této době ještě nejsou známy žádné informace o tom, zda a co se našlo zajímavého. Má to být ale také jen část rozsáhlého vyšetřování, které se bude týkat využití osobních dat a jejich analýzy pro politické účely. 
 
Akcie Facebooku nedávno klesly o 6 procent, ovšem včera už opět zamířily vzhůru. Nicméně brzy opět může nastat jejich pád, jak přichází stále více negativních zpráv, jako je právě i tato. 
 
Zdroj: KitGuru


reklama
reklama
reklama
reklama