www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1180: předběžné specifikace, výkon a datum nástupu na trh

GeForce GTX 1180: předběžné specifikace, výkon a datum nástupu na trh
, , aktualita
S blížícím se předpokládaným vypuštěním nové generace grafických karet NVIDIA GeForce se budou rojit i nové informace o jejich specifikacích, výkonu a tak dále. Ty ale zatím nemůžeme pokládat za pravdivé, takže je namístě dávka skepse.
K oblíbeným
reklama
Nicméně je zajímavé se podívat na to, co by taková NVIDIA GeForce GTX 1180 mohla nabídnout. Mluvíme nyní už o sérii 1100 a ne jako dříve o 2000 a nejspíše pak o GPU třídy 104, čili GT104. Nová generace GPU pro hry si má totiž vypůjčit jméno Alana Turinga. Opravdový tak není ani následující obrázek, který nemá na svědomí NVIDIA, ale někdo s grafickým editorem. 
 
 
Dle nejnovějších informací by tak čip GT104 v kartě GeForce GTX 1180 měl nabídnout na ploše cca 400 mm2 asi 3584 CUDA jader na cca 1,6GHz základním a 1,8GHz turbo taktu využívajících paměti GDDR6 na 256bitovém rozhraní s 8 až 16 GB a propustností 16 Gb/s na pin. TDP dané karty by se pak mělo pohybovat mezi 170 a 200 W. 
 
Pro paměti to znamená, že by dosáhly celkové propustnosti 512 GB/s, čili nachlup stejné hodnoty jako první generace HBM. Karta by pak nabídla stejný počet CUDA jader jako dnešní GeForce GTX 1080 Ti, ovšem na výrazně vyšší pracovní frekvenci a také propustnost pamětí by byla vyšší, takže tato kombinace rozhodně dává smysl. 
 
Nicméně tu jsou dvě otázky. Zaprvé: opravdu chce NVIDIA dnešní 314mm2 čipy GP104 ve stejné třídě nahradit 400mmGPU GT104, které bude dle toho i náročnější na výrobu? A zadruhé, paměti GDDR6 sice výrobci jako Samsung či Micron umí v 16Gb/s verzi vyrobit už dnes, ale můžeme se ptát, jestli budou opravdu k dispozici a dříve to nebudou spíše 14Gb/s verze. 
 
To nás přivádí k otázce, kdy že by to měly nové GeForce GTX 1180 přijít na trh. V tom nemají jasno ani autoři fám a nyní se mluví přibližně o letošním červenci, o kterém se ostatně uvažovalo už dříve. S velikostí čipu GT104 si zase můžeme spojit ty hlasy, které tvrdí, že NVIDIA nástupce GTX 1080 zdraží a že můžeme očekávat cenu 700 dolarů, takže o 100 dolarů vyšší než v případě referenčních verzí GTX 1080 (Founders Edition ale stála také 700 dolarů). Pokud by GTX 1180 opravdu dorazila ve výše popsané podobě, nemáme důvod takové ceně nevěřit, a to zvláště vzhledem k tomu, že by taková karta v táboře AMD nemohla nalézt výkonnostně srovnatelnou konkurenci. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková