www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1650 jsou na světě, jaký má výkon základní verze?

GeForce GTX 1650 jsou na světě, jaký má výkon základní verze?
, , aktualita
Původně jsme očekávali pouze GeForce GTX 1650, ovšem poté se ukázalo, že přijde i GeForce GTX 1650 Ti. Nyní se už objevil první snímek jedné z těchto karet a vedle toho tu máme i jeden benchmark základní verze. 
K oblíbeným
reklama
Pokud GeForce GTX 1650 a GeForce GTX 1650 Ti nepřijdou na trh zároveň, tak bude GTX 1650 první, alespoň dle toho, že se na světlo světa dostaly nejdříve informace o ní a pak i první snímek. 
 
 
Ten jako obvykle zveřejnil server VideoCardz a vypadá to, že půjde dle očekávání o kartu, která si vystačí s napájením ze slotu PCI Express x16. To znamená TDP maximálně 75 W. 
 
Ze snímku můžeme vyčíst ještě to, že ZOTAC nám nabídne krátkou kartu ve dvouslotové podobě, která bude vybavena 4 GB paměťmi GDDR5 a rozhraními HDMI, DisplayPort a DVI-I. Přijde v přetaktované podobě, ale to nám zatím moc neřekne. Známy nejsou ani výchozí takty. GeForce GTX 1650 Ti by pak mohla nabídnout paměti GDDR6, ale sázet na to rozhodně nejde. Alespoň GTX 1650 pak můžeme očekávat zhruba za dva týdny a co nabídne za výkon? Zatím tu máme jen jeden graf, který ovšem odkazuje na mobilní verzi. Od desktopové stále očekáváme, že bude zhruba na úrovni GTX 1060 3 GB a GTX 1650 Ti by mohla na tom být zhruba stejně jako GTX 1060 6GB, nicméně těžko bude výrazně lepší, protože to už by zabrouzdala do teritoria karty GTX 1660. 
 
 
Jak ukazuje tento obrázek z webové prezentace firmy MSI, mobilní GTX 1650 bude mít asi o čtvrtinu vyšší výkon než GTX 1050 Ti. To znamená, že dříve zveřejněný test, kde se GTX 1650 vyrovnala právě modelu GTX 1050 Ti, už nemusíme brát v potaz. V případě desktopových karet by tu měly být podobné rozestupy a GeForce GTX 1650 Ti bude samozřejmě ještě výkonnější, a to nejspíše s podobným odstupem, takže by to mohlo být skóre cca P13500 v 3DMarku 11, opět pro mobilní verzi.  
 
 
 
Máme potvrzeno, že GTX 1650 bude brzy nabízena v nových noteboocícch, jako je tento MSI GL63 vybavený Core 9. generace, a to buď Core i7-9750H nebo Core i5-9300H. Tato karta tak vypadá velice dobře, ostatně mezigenerační nárůst výkonu o 40 % je více než slušný.  
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková