www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1650 jsou na světě, jaký má výkon základní verze?

GeForce GTX 1650 jsou na světě, jaký má výkon základní verze?
, , aktualita
Původně jsme očekávali pouze GeForce GTX 1650, ovšem poté se ukázalo, že přijde i GeForce GTX 1650 Ti. Nyní se už objevil první snímek jedné z těchto karet a vedle toho tu máme i jeden benchmark základní verze. 
K oblíbeným
reklama
Pokud GeForce GTX 1650 a GeForce GTX 1650 Ti nepřijdou na trh zároveň, tak bude GTX 1650 první, alespoň dle toho, že se na světlo světa dostaly nejdříve informace o ní a pak i první snímek. 
 
 
Ten jako obvykle zveřejnil server VideoCardz a vypadá to, že půjde dle očekávání o kartu, která si vystačí s napájením ze slotu PCI Express x16. To znamená TDP maximálně 75 W. 
 
Ze snímku můžeme vyčíst ještě to, že ZOTAC nám nabídne krátkou kartu ve dvouslotové podobě, která bude vybavena 4 GB paměťmi GDDR5 a rozhraními HDMI, DisplayPort a DVI-I. Přijde v přetaktované podobě, ale to nám zatím moc neřekne. Známy nejsou ani výchozí takty. GeForce GTX 1650 Ti by pak mohla nabídnout paměti GDDR6, ale sázet na to rozhodně nejde. Alespoň GTX 1650 pak můžeme očekávat zhruba za dva týdny a co nabídne za výkon? Zatím tu máme jen jeden graf, který ovšem odkazuje na mobilní verzi. Od desktopové stále očekáváme, že bude zhruba na úrovni GTX 1060 3 GB a GTX 1650 Ti by mohla na tom být zhruba stejně jako GTX 1060 6GB, nicméně těžko bude výrazně lepší, protože to už by zabrouzdala do teritoria karty GTX 1660. 
 
 
Jak ukazuje tento obrázek z webové prezentace firmy MSI, mobilní GTX 1650 bude mít asi o čtvrtinu vyšší výkon než GTX 1050 Ti. To znamená, že dříve zveřejněný test, kde se GTX 1650 vyrovnala právě modelu GTX 1050 Ti, už nemusíme brát v potaz. V případě desktopových karet by tu měly být podobné rozestupy a GeForce GTX 1650 Ti bude samozřejmě ještě výkonnější, a to nejspíše s podobným odstupem, takže by to mohlo být skóre cca P13500 v 3DMarku 11, opět pro mobilní verzi.  
 
 
 
Máme potvrzeno, že GTX 1650 bude brzy nabízena v nových noteboocícch, jako je tento MSI GL63 vybavený Core 9. generace, a to buď Core i7-9750H nebo Core i5-9300H. Tato karta tak vypadá velice dobře, ostatně mezigenerační nárůst výkonu o 40 % je více než slušný.  
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková