GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?

GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
, , aktualita
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
K oblíbeným
reklama
Dle těchto informací to vypadá, že dřívější informace o tom, že GeForce GTX 1650 budou mít 768 CUDA jader, jsou mylné. Server VideoCardz už ve svých nejnovějších zprávách o této novince o 768 jádrech přestal informovat a jak dobře víme, právě tolik jich má GeForce GTX 1050 Ti. A není zrovna pravděpodobné, že by karta generace Turing měla stejný počet CUDA jader a byla stejně výkonná, i když kdo ví, třeba se NVIDIA rozhodla nabídnout prostě stejně výkonnou náhradu pro GTX 1050 Ti a tomu přizpůsobila její takty. 
 
 
Na druhou stranu to může mít jiný důvod, třeba otestování předčasné verze karty s nevyladěnými ovladači, mohlo jít o mobilní verzi, nebo prostě i to, že jde o podvod. Kdybychom totiž měli věřit tomu, že jde o opravdové výsledky opravdové karty a ta si bude vyměňovat údery se starým Pascalem. Pak by tu byl problém. 
 
Mohli bychom tím rovnou vyloučit, že GTX 1650 bude mít 768 či rovnou 896 CUDA jader, jak se také leckde uvádí, a to na taktech 1485 až 1600+ MHz. V takovém případě by musela být výrazně rychlejší než GTX 1050 Ti. Dodnes ale jistě víme pouze to, že bude mít 4 GB paměti GDDR5 na efektivních 8000 MHz. 
 
Na samotnou kartu si ještě počkáme možná až do konce dubna, pokud budeme věřit serveru HardOCP, přičemž DigiTimes mluví už o konci března. Brzy tak uvidíme, kdo z nich měl pravdu, respektive zda má se svým odhadem šanci uspět HardOCP. 
 
A je tu ještě jedna věc. Dosud se mluvilo o očekávané ceně 179 USD a pokud ta má platit, GTX 1650 by měla nabídnout mnohem vyšší výkon než GTX 1050 Ti, která má oficiální cenu 139 USD. Jenomže nyní neznáme s jistotou ani cenu a ani základní specifikace, takže to může být nakonec všelijak. Osobně bych se přikláněl k tomu, že 179 USD bude platit, stejně jako 896 CUDA jader a ve výsledku i výkon výrazně nad GTX 1050 Ti. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková