GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?

GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
, , aktualita
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
K oblíbeným
reklama
Dle těchto informací to vypadá, že dřívější informace o tom, že GeForce GTX 1650 budou mít 768 CUDA jader, jsou mylné. Server VideoCardz už ve svých nejnovějších zprávách o této novince o 768 jádrech přestal informovat a jak dobře víme, právě tolik jich má GeForce GTX 1050 Ti. A není zrovna pravděpodobné, že by karta generace Turing měla stejný počet CUDA jader a byla stejně výkonná, i když kdo ví, třeba se NVIDIA rozhodla nabídnout prostě stejně výkonnou náhradu pro GTX 1050 Ti a tomu přizpůsobila její takty. 
 
 
Na druhou stranu to může mít jiný důvod, třeba otestování předčasné verze karty s nevyladěnými ovladači, mohlo jít o mobilní verzi, nebo prostě i to, že jde o podvod. Kdybychom totiž měli věřit tomu, že jde o opravdové výsledky opravdové karty a ta si bude vyměňovat údery se starým Pascalem. Pak by tu byl problém. 
 
Mohli bychom tím rovnou vyloučit, že GTX 1650 bude mít 768 či rovnou 896 CUDA jader, jak se také leckde uvádí, a to na taktech 1485 až 1600+ MHz. V takovém případě by musela být výrazně rychlejší než GTX 1050 Ti. Dodnes ale jistě víme pouze to, že bude mít 4 GB paměti GDDR5 na efektivních 8000 MHz. 
 
Na samotnou kartu si ještě počkáme možná až do konce dubna, pokud budeme věřit serveru HardOCP, přičemž DigiTimes mluví už o konci března. Brzy tak uvidíme, kdo z nich měl pravdu, respektive zda má se svým odhadem šanci uspět HardOCP. 
 
A je tu ještě jedna věc. Dosud se mluvilo o očekávané ceně 179 USD a pokud ta má platit, GTX 1650 by měla nabídnout mnohem vyšší výkon než GTX 1050 Ti, která má oficiální cenu 139 USD. Jenomže nyní neznáme s jistotou ani cenu a ani základní specifikace, takže to může být nakonec všelijak. Osobně bych se přikláněl k tomu, že 179 USD bude platit, stejně jako 896 CUDA jader a ve výsledku i výkon výrazně nad GTX 1050 Ti. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek