GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?

GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
, , aktualita
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
K oblíbeným
reklama
Dle těchto informací to vypadá, že dřívější informace o tom, že GeForce GTX 1650 budou mít 768 CUDA jader, jsou mylné. Server VideoCardz už ve svých nejnovějších zprávách o této novince o 768 jádrech přestal informovat a jak dobře víme, právě tolik jich má GeForce GTX 1050 Ti. A není zrovna pravděpodobné, že by karta generace Turing měla stejný počet CUDA jader a byla stejně výkonná, i když kdo ví, třeba se NVIDIA rozhodla nabídnout prostě stejně výkonnou náhradu pro GTX 1050 Ti a tomu přizpůsobila její takty. 
 
 
Na druhou stranu to může mít jiný důvod, třeba otestování předčasné verze karty s nevyladěnými ovladači, mohlo jít o mobilní verzi, nebo prostě i to, že jde o podvod. Kdybychom totiž měli věřit tomu, že jde o opravdové výsledky opravdové karty a ta si bude vyměňovat údery se starým Pascalem. Pak by tu byl problém. 
 
Mohli bychom tím rovnou vyloučit, že GTX 1650 bude mít 768 či rovnou 896 CUDA jader, jak se také leckde uvádí, a to na taktech 1485 až 1600+ MHz. V takovém případě by musela být výrazně rychlejší než GTX 1050 Ti. Dodnes ale jistě víme pouze to, že bude mít 4 GB paměti GDDR5 na efektivních 8000 MHz. 
 
Na samotnou kartu si ještě počkáme možná až do konce dubna, pokud budeme věřit serveru HardOCP, přičemž DigiTimes mluví už o konci března. Brzy tak uvidíme, kdo z nich měl pravdu, respektive zda má se svým odhadem šanci uspět HardOCP. 
 
A je tu ještě jedna věc. Dosud se mluvilo o očekávané ceně 179 USD a pokud ta má platit, GTX 1650 by měla nabídnout mnohem vyšší výkon než GTX 1050 Ti, která má oficiální cenu 139 USD. Jenomže nyní neznáme s jistotou ani cenu a ani základní specifikace, takže to může být nakonec všelijak. Osobně bych se přikláněl k tomu, že 179 USD bude platit, stejně jako 896 CUDA jader a ve výsledku i výkon výrazně nad GTX 1050 Ti. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková