GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?

GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
, , aktualita
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
K oblíbeným
reklama
Dle těchto informací to vypadá, že dřívější informace o tom, že GeForce GTX 1650 budou mít 768 CUDA jader, jsou mylné. Server VideoCardz už ve svých nejnovějších zprávách o této novince o 768 jádrech přestal informovat a jak dobře víme, právě tolik jich má GeForce GTX 1050 Ti. A není zrovna pravděpodobné, že by karta generace Turing měla stejný počet CUDA jader a byla stejně výkonná, i když kdo ví, třeba se NVIDIA rozhodla nabídnout prostě stejně výkonnou náhradu pro GTX 1050 Ti a tomu přizpůsobila její takty. 
 
 
Na druhou stranu to může mít jiný důvod, třeba otestování předčasné verze karty s nevyladěnými ovladači, mohlo jít o mobilní verzi, nebo prostě i to, že jde o podvod. Kdybychom totiž měli věřit tomu, že jde o opravdové výsledky opravdové karty a ta si bude vyměňovat údery se starým Pascalem. Pak by tu byl problém. 
 
Mohli bychom tím rovnou vyloučit, že GTX 1650 bude mít 768 či rovnou 896 CUDA jader, jak se také leckde uvádí, a to na taktech 1485 až 1600+ MHz. V takovém případě by musela být výrazně rychlejší než GTX 1050 Ti. Dodnes ale jistě víme pouze to, že bude mít 4 GB paměti GDDR5 na efektivních 8000 MHz. 
 
Na samotnou kartu si ještě počkáme možná až do konce dubna, pokud budeme věřit serveru HardOCP, přičemž DigiTimes mluví už o konci března. Brzy tak uvidíme, kdo z nich měl pravdu, respektive zda má se svým odhadem šanci uspět HardOCP. 
 
A je tu ještě jedna věc. Dosud se mluvilo o očekávané ceně 179 USD a pokud ta má platit, GTX 1650 by měla nabídnout mnohem vyšší výkon než GTX 1050 Ti, která má oficiální cenu 139 USD. Jenomže nyní neznáme s jistotou ani cenu a ani základní specifikace, takže to může být nakonec všelijak. Osobně bych se přikláněl k tomu, že 179 USD bude platit, stejně jako 896 CUDA jader a ve výsledku i výkon výrazně nad GTX 1050 Ti. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny
Dlouhé roky jsme si vystačili s rozhraním PCIe 3.0 a popravdě řečeno, většina uživatelů ani nemá důvod chtít novější PCIe 4.0. Nejde ovšem pouze o PC, které může z rychlejšího PCIe těžit, respektive PC jsou v tomto ohledu spíše na okraji zájmu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM
NVIDIA by mohla už přibližně za měsíc představit svou novou grafickou architekturu a s ní i konkrétní produkty. Podívejme se tak na to, co se říká o údajném 7nm čipu GA100, čili vlajkovém modelu generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce zakázat prodej knihy bývalého zaměstnance, prý prozrazuje příliš Apple chce zakázat prodej knihy bývalého zaměstnance, prý prozrazuje příliš
Společnost Apple vůbec není spokojena se zahájením prodeje knihy App Store Confidental od Tom Sadowskiho, bývalého vedoucího App Store. Podle ní prozrazuje obchodní tajemství a žádá stažení knihy z obchodů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Shopify se připojuje ke kryptoměně Libra od Facebooku, zatímco jiní utíkají Shopify se připojuje ke kryptoměně Libra od Facebooku, zatímco jiní utíkají
Kryptoměnu Libra od Facebooku, resp. jeho dceřinné společnosti Calibra, zpočátku podporovalo velké množství zavedených společností. Mnoho se však od projektu odvrátilo. Shopify jde proti proudu a naopak se připojuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala