www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1650 jsou tu s osekanými multimédii

GeForce GTX 1650 jsou tu s osekanými multimédii
, , aktualita
Do turingovské generace se zařadí nová GeForce GTX 1650, kterou NVIDIA představila včera společně s novými ovladači. Nicméně ihned se ukázalo, že tato karta v ceně 150 dolarů postrádá turingovskou multimediální výbavu. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce GTX 1650 nám dle očekávání za cenu 150 dolarů nabídne 896 CUDA jader a 4 GB paměti GDDR5. Vedle toho tu máme 56 jednotek TMU plus 32 ROP v čipu TU117, přičemž paměti využívají 128bitové rozhraní a díky propustnosti 8 Gb/s na pin je ta celková 128 GB/s. Takty GPU se dle výchozích specifikací pohybují mezi 1485 a 1665 MHz. 
 
 
Nová karta je dle své ceny nabídnuta jako konkurence Radeonu RX 570 se 4 GB, a lze tak skutečně očekávat, že zbývající známý Turing, který ještě nedorazil, bude postaven proti Radeonu RX 580, jak jsme psali včera. Jde o GeForce GTX 1650 Ti, kterou budeme moci brát také jako ekvivalent modelu GTX 1060 6GB, ale to se ještě uvidí. 
 
NVIDIA samotná z vypuštění této karty nedělala velkou událost a v podstatě to nechala na svých AIB partnerech, kteří novou kartu představili prostřednictvím modelů jako Palit GTX 1650 StormX, MSI GTX 1650 Gaming X a ASUS ROG GTX 1650 Strix OC. Servery informují, že se ani neobtěžovala rozeslat vzorky karet pro testy, a ty tak ani nebyly připraveny pro zveřejnění ihned s nástupem karty na trh. 
 
Vedle toho se dozvídáme, že ačkoliv GTX 1650 patří do generace Turing, postrádá její multimediální výbavu, která odpovídá spíše generaci Volta. Nová karta tak nemá ve výbavě turingovský enkoder NVENC, jak už nám uvádí i oficiální specifikace. Nový NVENC má mít přitom oproti tomu z Volty o 15 % vyšší výkon, což ovlivní především živé streamování obrazu z her. Stejně tak se ale dozvídáme, že TU117 má Turingovské shadery, takže toto GPU můžeme brát jako jakýsi hybrid aktuální a starší generace. 
 
Co se týče cen nové karty, na českém trhu se dá koupit již za 4000 Kč, anebo také za 6000 Kč nebo více, rozpětí je široké. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů