www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1650 jsou tu s osekanými multimédii

GeForce GTX 1650 jsou tu s osekanými multimédii
, , aktualita
Do turingovské generace se zařadí nová GeForce GTX 1650, kterou NVIDIA představila včera společně s novými ovladači. Nicméně ihned se ukázalo, že tato karta v ceně 150 dolarů postrádá turingovskou multimediální výbavu. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce GTX 1650 nám dle očekávání za cenu 150 dolarů nabídne 896 CUDA jader a 4 GB paměti GDDR5. Vedle toho tu máme 56 jednotek TMU plus 32 ROP v čipu TU117, přičemž paměti využívají 128bitové rozhraní a díky propustnosti 8 Gb/s na pin je ta celková 128 GB/s. Takty GPU se dle výchozích specifikací pohybují mezi 1485 a 1665 MHz. 
 
 
Nová karta je dle své ceny nabídnuta jako konkurence Radeonu RX 570 se 4 GB, a lze tak skutečně očekávat, že zbývající známý Turing, který ještě nedorazil, bude postaven proti Radeonu RX 580, jak jsme psali včera. Jde o GeForce GTX 1650 Ti, kterou budeme moci brát také jako ekvivalent modelu GTX 1060 6GB, ale to se ještě uvidí. 
 
NVIDIA samotná z vypuštění této karty nedělala velkou událost a v podstatě to nechala na svých AIB partnerech, kteří novou kartu představili prostřednictvím modelů jako Palit GTX 1650 StormX, MSI GTX 1650 Gaming X a ASUS ROG GTX 1650 Strix OC. Servery informují, že se ani neobtěžovala rozeslat vzorky karet pro testy, a ty tak ani nebyly připraveny pro zveřejnění ihned s nástupem karty na trh. 
 
Vedle toho se dozvídáme, že ačkoliv GTX 1650 patří do generace Turing, postrádá její multimediální výbavu, která odpovídá spíše generaci Volta. Nová karta tak nemá ve výbavě turingovský enkoder NVENC, jak už nám uvádí i oficiální specifikace. Nový NVENC má mít přitom oproti tomu z Volty o 15 % vyšší výkon, což ovlivní především živé streamování obrazu z her. Stejně tak se ale dozvídáme, že TU117 má Turingovské shadery, takže toto GPU můžeme brát jako jakýsi hybrid aktuální a starší generace. 
 
Co se týče cen nové karty, na českém trhu se dá koupit již za 4000 Kč, anebo také za 6000 Kč nebo více, rozpětí je široké. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů