GeForce GTX 1650 jsou tu s osekanými multimédii

GeForce GTX 1650 jsou tu s osekanými multimédii
, , aktualita
Do turingovské generace se zařadí nová GeForce GTX 1650, kterou NVIDIA představila včera společně s novými ovladači. Nicméně ihned se ukázalo, že tato karta v ceně 150 dolarů postrádá turingovskou multimediální výbavu. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce GTX 1650 nám dle očekávání za cenu 150 dolarů nabídne 896 CUDA jader a 4 GB paměti GDDR5. Vedle toho tu máme 56 jednotek TMU plus 32 ROP v čipu TU117, přičemž paměti využívají 128bitové rozhraní a díky propustnosti 8 Gb/s na pin je ta celková 128 GB/s. Takty GPU se dle výchozích specifikací pohybují mezi 1485 a 1665 MHz. 
 
 
Nová karta je dle své ceny nabídnuta jako konkurence Radeonu RX 570 se 4 GB, a lze tak skutečně očekávat, že zbývající známý Turing, který ještě nedorazil, bude postaven proti Radeonu RX 580, jak jsme psali včera. Jde o GeForce GTX 1650 Ti, kterou budeme moci brát také jako ekvivalent modelu GTX 1060 6GB, ale to se ještě uvidí. 
 
NVIDIA samotná z vypuštění této karty nedělala velkou událost a v podstatě to nechala na svých AIB partnerech, kteří novou kartu představili prostřednictvím modelů jako Palit GTX 1650 StormX, MSI GTX 1650 Gaming X a ASUS ROG GTX 1650 Strix OC. Servery informují, že se ani neobtěžovala rozeslat vzorky karet pro testy, a ty tak ani nebyly připraveny pro zveřejnění ihned s nástupem karty na trh. 
 
Vedle toho se dozvídáme, že ačkoliv GTX 1650 patří do generace Turing, postrádá její multimediální výbavu, která odpovídá spíše generaci Volta. Nová karta tak nemá ve výbavě turingovský enkoder NVENC, jak už nám uvádí i oficiální specifikace. Nový NVENC má mít přitom oproti tomu z Volty o 15 % vyšší výkon, což ovlivní především živé streamování obrazu z her. Stejně tak se ale dozvídáme, že TU117 má Turingovské shadery, takže toto GPU můžeme brát jako jakýsi hybrid aktuální a starší generace. 
 
Co se týče cen nové karty, na českém trhu se dá koupit již za 4000 Kč, anebo také za 6000 Kč nebo více, rozpětí je široké. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás
Se slabšími a levnějšími procesory AMD to máme těžké. V nové generaci Ryzen 5000 žádné takové nejsou, Ryzeny 3 z generace 3000 jsou dlouhodobě nedostupné a v poslední době se nedostává ani APU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx zanechal na asteroidu znatelnou stopu, dokázal odmrštit balvan OSIRIS-REx zanechal na asteroidu znatelnou stopu, dokázal odmrštit balvan
NASA využila čas do odletu sondy OSIRIS-REx i k tomu, aby se dobře podívala na místo na asteroidu Bennu, kde tato sonda před řadou měsíců letmo přistála a provedla sběr materiálu. Nyní se už nemůžeme divit, že jej sebrala tolik. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC počítá s nedostatkem kapacit v celém příštím roce a opět navyšuje výdaje TSMC počítá s nedostatkem kapacit v celém příštím roce a opět navyšuje výdaje
Společnost TSMC při příležitosti zveřejnění nových finančních výsledků uvedla také další zajímavosti, které stojí za to si tu zmínit. Dozvídáme se tak i o dalším navýšení kapitálových výdajů firmy pro tento rok.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář