www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1650 Ti by mohly nastoupit 22. října

GeForce GTX 1650 Ti by mohly nastoupit 22. října
, , aktualita
Vypadá to, že letošní podzim bude na hardwarové novinky neméně stejně bohatý jako jaro. Brzy můžeme očekávat nové procesory od AMD i Intelu a stejně tak nové Radeony i GeForce. Konkrétně i GTX 1650 Ti.
K oblíbeným
reklama
Už poněkolikáté v krátké době je zmiňována GeForce GTX 1650 Ti, která by měla zaplnit mezeru mezi GTX 1650 a GTX 1660, respektive spíše "zahustit" nabídku firmy NVIDIA. Tato karta byla přitom očekávána právě již na jaře, ale nakonec jako jediná nepřišla. Nyní se na ni můžeme těšit i díky tomu, že by se logicky měla postavit proti novým modelům Radeonů se slabšími čipy Navi. Zájemci o novou grafickou kartu za rozumnou cenu by tak mohli mít ještě před Vánocemi slušný výběr. 
 
 
Nyní se dozvídáme, že by GeForce GTX 1650 Ti mohla přijít přesně 22. října, čili přibližně za měsíc, aby nahradila model GTX 1050 Ti. Lze tak očekávat, že někdy v té době by i AMD mohlo představit svou nabídku slabších Navi.
 
Ostatně by už bylo na čase, však v červenci byly představeny pouze dvě karty se 7nm Navi, ale na druhou stranu je jasné, že AMD za krátkou dobu dostalo na trh tolik 7nm produktů, že už tak jde o velice slušné tempo. A to ještě čekáme na 16jádrový Ryzen plus Ryzeny z opačného výkonnostního spektra a nové Threadrippery, i když v případě těchto procesorů se v podstatě o zbrusu nový hardware už nejedná, jako spíše o již známé 7nm čiplety a 14nm I/O čipy v nových produktech.  
 
Informace o 22. říjnu jako o dnu vypuštění GTX 1650 Ti na trh pochází od čínského serveru ITHome, který už zmínil i cenu 1100 juanů, což je cca 3650 Kč. Takovou cenu ale očekávat rozhodně nelze, neboť i slabší GTX 1650 jsou u nás reálně o pár stovek dražší a i v dolarech (155 USD) to nevychází, neboť právě GTX 1650 má oficiální cenu 150 USD. Očekávat můžeme částku mezi 150 a 220 USD, takže dejme tomu 180 či 190 USD, a u nás tak přibližně 4800 Kč. To vše ale za předpokladu, že NVIDIA nebude hýbat s cenami ostatních karet.
 
Zatím také nevíme, zda GTX 1650 Ti využije plně vybavené GPU TU117 z GTX 1650, nebo naopak osekanější TU116 z GTX 1660 (Ti). Nevíme také, kdo v tomto případě na koho počká, čili zda se své karty jako první odhodlá představit NVIDIA, která má v tomto ohledu mnohem více odkryté karty, anebo AMD. Po zkušenostech z představení prvních Navi by se dalo tušit, že NVIDIA bude spíše zdrženlivější, takže i kdyby dnes mělo datum 22. října skutečně platit, zítra už to tak být nemusí. 
 
Krom toho také čekáme na potvrzení údajné GeForce GTX 1660 Super
 
Zdroj: ITHome


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD? Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?
Intel by mohl brzy spustit to, co od něj řada lidí očekávala již podstatně dříve, a sice téměř celoplošné zlevňování svých procesorů kvůli nástupu konkurence. V tomto ohledu tu ovšem máme zatím jen fámy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů