GeForce GTX 1650 Ti by mohly nastoupit 22. října

GeForce GTX 1650 Ti by mohly nastoupit 22. října
, , aktualita
Vypadá to, že letošní podzim bude na hardwarové novinky neméně stejně bohatý jako jaro. Brzy můžeme očekávat nové procesory od AMD i Intelu a stejně tak nové Radeony i GeForce. Konkrétně i GTX 1650 Ti.
K oblíbeným
reklama
Už poněkolikáté v krátké době je zmiňována GeForce GTX 1650 Ti, která by měla zaplnit mezeru mezi GTX 1650 a GTX 1660, respektive spíše "zahustit" nabídku firmy NVIDIA. Tato karta byla přitom očekávána právě již na jaře, ale nakonec jako jediná nepřišla. Nyní se na ni můžeme těšit i díky tomu, že by se logicky měla postavit proti novým modelům Radeonů se slabšími čipy Navi. Zájemci o novou grafickou kartu za rozumnou cenu by tak mohli mít ještě před Vánocemi slušný výběr. 
 
 
Nyní se dozvídáme, že by GeForce GTX 1650 Ti mohla přijít přesně 22. října, čili přibližně za měsíc, aby nahradila model GTX 1050 Ti. Lze tak očekávat, že někdy v té době by i AMD mohlo představit svou nabídku slabších Navi.
 
Ostatně by už bylo na čase, však v červenci byly představeny pouze dvě karty se 7nm Navi, ale na druhou stranu je jasné, že AMD za krátkou dobu dostalo na trh tolik 7nm produktů, že už tak jde o velice slušné tempo. A to ještě čekáme na 16jádrový Ryzen plus Ryzeny z opačného výkonnostního spektra a nové Threadrippery, i když v případě těchto procesorů se v podstatě o zbrusu nový hardware už nejedná, jako spíše o již známé 7nm čiplety a 14nm I/O čipy v nových produktech.  
 
Informace o 22. říjnu jako o dnu vypuštění GTX 1650 Ti na trh pochází od čínského serveru ITHome, který už zmínil i cenu 1100 juanů, což je cca 3650 Kč. Takovou cenu ale očekávat rozhodně nelze, neboť i slabší GTX 1650 jsou u nás reálně o pár stovek dražší a i v dolarech (155 USD) to nevychází, neboť právě GTX 1650 má oficiální cenu 150 USD. Očekávat můžeme částku mezi 150 a 220 USD, takže dejme tomu 180 či 190 USD, a u nás tak přibližně 4800 Kč. To vše ale za předpokladu, že NVIDIA nebude hýbat s cenami ostatních karet.
 
Zatím také nevíme, zda GTX 1650 Ti využije plně vybavené GPU TU117 z GTX 1650, nebo naopak osekanější TU116 z GTX 1660 (Ti). Nevíme také, kdo v tomto případě na koho počká, čili zda se své karty jako první odhodlá představit NVIDIA, která má v tomto ohledu mnohem více odkryté karty, anebo AMD. Po zkušenostech z představení prvních Navi by se dalo tušit, že NVIDIA bude spíše zdrženlivější, takže i kdyby dnes mělo datum 22. října skutečně platit, zítra už to tak být nemusí. 
 
Krom toho také čekáme na potvrzení údajné GeForce GTX 1660 Super
 
Zdroj: ITHome


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek