www.svethardware.cz
>
>
>
>

GeForce prý budou RTX, ne GTX, ale opravdu?

GeForce prý budou RTX, ne GTX, ale opravdu?
, , aktualita
Nové fámy se zmiňují o novém označení grafických karet GeForce, které prý nebude pokračovat jako GTX, jak jsme zvyklí už dlouhou řadu let, ale jako RTX. Opravdu ale lze něco takového očekávat?
K oblíbeným
reklama
Další várka fám, zkazek, zvěstí a drbů se zaměřila na označení nových karet GeForce. Ty mimochodem už spíše nemají nést číselná označení 1180 a podobně, ale 2080, ovšem mnohem zajímavější je to, že NVIDIA dle nich má poslat k ledu svou značku GTX, která sahá až do řady GeForce 8 series, a namísto ní půjde o karty RTX 2080 a podobně. 
 
 
Ihned nás může napadnout, že taková věc musí mít něco společného s ray tracingem, který byl slíben již pro některé hry, které přijdou na trh v dohledné době, jako je Metro Exodus. Nicméně označení RTX snad až příliš evokuje konkurenční Radeony a je otázka, zda je NVIDIA ochotna vzdát se značky GTX, která doprovází její karty už tak dlouho. Na druhou stranu, kdy jindy by měla zkusit založit novou "dynastii" karet, než nyní, kdy má šanci firmě AMD na dlouhou dobu zavařit a navíc využít vykreslovací technologii, která byla pro grafické karty celou dobu nedostižně náročná na výkon? 
 
Mnohým ale bude stejně jedno, jestli nové karty ponesou označení GTX, RTX, BMX, nebo Asterix. Důležitý je výkon a technologie, takže co se očekává dle nejnovějších zaručeně nezaručených zpráv? 
 
Ty už hovoří o rámcovém výkonu karet a cenových rozmezí, takže tu máme následující:  
 
  • NVIDIA Titan RTX – $3000 (o 50 % rychlejší než 1080 Ti)
  • NVIDIA GeForce RTX 2080 8GB GDDR6 – $500-$700 (o 50 % rychlejší než 1080)
  • NVIDIA GeForce RTX 2070 7GB GDDR6 – $300-$500 (o 40 % rychlejší než 1070)
  • NVIDIA GeForce GTX 2060 5GB GDDR6 – $200-$300 (o 27 % rychlejší než 1060)
  • NVIDIA GeForce GTX 2050 4GB GDDR5 – $100-$200 (o 50 % rychlejší než 1050 Ti)
 
Takové specifikace vypadají celkem rozumně a dosažitelně, však čistě z hlediska výkonu (TFLOPS v FP16/32) by se karta o 150% výkonu GeForce GTX 1080 dostala na úroveň RX Vega 64. 
 
Pokud nám Jensen Huang neřekne něco bližšího na SIGGRAPH 2018, čili zítra v 1:00 našeho času, lze očekávat, že budou představeny příští týden na Gamescomu 2018, což je mnohem pravděpodobnější i vzhledem k tematickému zaměření obou akcí. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak bude Roman Space Telescope pátrat po osamělých černých dírách? Jak bude Roman Space Telescope pátrat po osamělých černých dírách?
NASA stále připravuje nový vesmírný teleskop, který dostal název Roman Space Telescope (RST) po "matce Hubblea", Nancy Grace Roman. Nyní se můžeme podívat na to, k čemu bude sloužit a jaký princip využije. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály
Společnost G.Skill se přihlásila s dalšími novými paměťmi DDR4, které jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky. Jedná se o G.Skill Trident Z Royal Elite, která navazuje na nedávno představené novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti
Internetoví scalpeři se stali široce známým fenoménem zvláště ve spojení s nástupem grafických karet NVIDIA Ampere a také nových konzolí firem Microsoft a Sony. Využívali přitom především velice příhodně nazvané Grinchboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench
Společnost AMD by měla letos vyslat na trh další generaci procesorů Threadripper vybavenou jádry Zen 3. Ta by ostatně měla dovršit nabídku procesorů se Zen 3 jako vůbec poslední. Jaký výkon ale můžeme očekávat? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA nevzdává boj o protitěžební ochranu na RTX 3060, přináší GA106-302 NVIDIA nevzdává boj o protitěžební ochranu na RTX 3060, přináší GA106-302
NVIDIA má dle serveru Igorslab.de skutečný zájem na tom, aby se na kartách GeForce RTX 3060 nedalo rozumným způsobem těžit Ethereum. Dle informací od jednoho tchaj-wanského výrobce grafických karet tak přichází GA106-302. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů