www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí

GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí
, , aktualita
NVIDIA se rozhodla, že v tomto roce ještě nevyšle na trh nový mainstream a rozhodnutí to mělo být založené čistě na tom, že se to poněkud přepísklo s výrobou starých Pascalů. Co se týče akcií, NVIDIA na tom není lépe, spíš naopak. 
K oblíbeným
reklama
Grafické kartě GeForce RTX 2060 jsme se již věnovali a dle aktuálních informací ji můžeme očekávat někdy v polovině ledna. To by odpovídalo, protože se říká i to, že NVIDIA ji formálně představí na CES 2019, který odstartuje během druhého lednového týdnu, takže během třetího by už mohla dorazit na trh. 
 
 
Jensen Huang už přiznal, že NVIDIA až příliš vsadila na již dávno opadlou vlnu těžby na grafických kartách a objednala jednoduše příliš grafických čipů Pascal, které pak zůstaly na jejích skladech. Proto bylo nutné s představením nového mainstreamu počkat, než se zásoby ztenčí, ovšem NVIDIA zase nemůže čekat příliš dlouho. Na obzoru totiž už je 7nm konkurence v podobě čipů Navi, i když ty možná dorazí až v polovině příštího roku, to teprve uvidíme. 
 
Stále není vůbec jasné, jak dobře se prodávají grafické karty s čipy Turing. Dá se očekávat, že to bude slabší než v případě úvodních prodejů karet Pascal, a to kvůli vysokým cenám a celkově i kvůli citelně menšímu nadšení z nové generace. Co se týče Heureky, jejímu žebříčku popularity vévodí GeForce RTX 2080 Ti a na druhém místě je GeForce RTX 2070, obě od MSI. Heureka uvádí, že tyto žebříčky jsou tvořeny na základě chování nakupujících a zájmu o jednotlivé produkty, takže nejde o prostý žebříček sestavený pouze dle nejprodávanějšího zboží. Lze však říci, že zájem o nové GeForce tu je a ani v zahraničních obchodech Turingy nejsou opomíjeny. Opravdová čísla o prodejích těchto karet se však nedozvíme. 
 
Co se týče GeForce RTX 2060, od té očekáváme osekaný čip TU106 vybavený 1920 CUDA jádry a v takovém případě i odpovídajícím počtem jader RT a Tensor, konkrétně pak 30 RT a 240 Tensor. Vedle toho nesmí chybět ještě TMU a ROP v počtu 120 a 48 a dále 192bitové rozhraní pro GDDR6 na 14 Gb/s na pin (propustnost 336 GB/s). To jsou tedy již známé, ale dosud nepotvrzené specifikace. Taková karta by se pak hodila pro hraní klasických her v rozlišení 1440p, anebo her se zapnutým ray tracingem v 1080p. 
 
NVIDIA se nyní také potýká se snižující se cenou svých akcií, které se přiblížily ke 140 dolarům za kus, a není divu, když se všude píše o tom, že se jich možná (alespoň částečně) zbaví největší investor, společnost SoftBank. Ta aktuálně vlastní akcie NVIDIE v hodnotě kolem 3 miliard dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek