www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude

GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude
, , aktualita
Ještě v době, kdy se jen spekulovalo o tom, co vůbec znamená teaser NVIDIE se slovem SUPER, se objevily informace o údajné GeForce RTX 2080 Ti SUPER, či prostě o vylepšeném hi-endu. Ten ale nakonec nepřijde, jak to vypadá. 
K oblíbeným
reklama
A je to celkem i logické, že NVIDIA se nepřetrhne, aby na trh vyslala ještě lepší verzi karty RTX 2080 Ti, když ta ve svých výšinách už dnes nemá žádnou konkurenci. Ostatně od té doby, co jsme se o údajné GeForce RTX 2080 Ti SUPER dozvěděli, se po ní slehla zem. NVIDIA samotná žádnou takovou kartu ani náznakem nezmínila a pak se objevily všemožné spekulace o tom, co by to mohlo být. Šlo spíše o odhady a dohady než o něco, co by mělo mít základ v informovaných zdrojích. 
 
 
Na přesvědčivosti nepřidávalo ani to, že se měl využít nějaký zbrusu nový čip generace Turing, který by snad nabídl ještě více jader než samotný RTX TITAN. Jinak by ostatně nemělo cenu s takovým čipem přicházet na trh, protože by prostě stačilo RTX 2080 Ti posunout na úroveň moderního TITANu a dát jí do vínku plných 4608 CUDA jader s adekvátní další výbavou. No dobře, ovšem kam by se pak měl posunout samotný TITAN, který už tak přijde přinejmenším na dvojnásobnou cenu? Těžko by jej pak někdo chtěl, když už nyní je rozdíl ve výkonu mezi oběma kartami s ohledem na cenový rozdíl velice malý, snad až na výkon v turbu. 
 
Zkrátka a dobře není divu, že se od serveru TweakTown nyní dozvídáme, že RTX 2080 Ti SUPER nebude. NVIDIA zůstane u GeForce RTX 2060, RTX 2070 a RTX 2080 v nových SUPER verzích a zda něco takového potká i nové GTX 1600, to závisí asi opět i na tom, jaké karty si jako doplněk pro Radeony RX 5700 připraví konkurence. 
 
NVIDIA může reagovat také snížením cen, ale to se u ní nyní evidentně nenosí, stejně jako je sleva sprosté slovo u Intelu. Nabídka lepšího hardwaru za stejnou cenu, to je ale něco jiného. 
 
A jak víme, že RTX 2080 Ti SUPER nebude? Redaktor z TweakTown se na to zeptal přímo Jeffa Fishera (SVP, PC divize, NVIDIA), který prostě a jednoduše odpověděl, že tato karta na trh nepřijde. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon
Už brzy bychom se měli dočkat nových mobilních procesorů Intel Core 10. generace na architektuře Comet-Lake H. Jedním z procesorů by měl být i Core i5-10300H, který ukázal v uniklém benchmarku velmi slušný výkon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu
Společnost Microsoft oznámila, že kvůli špatně nakonfigurované databázi vytvořila nechtěný bezpečnostní problém. Databáze zhruba 250 milionů případů z uživatelské podpory se totiž volně objevila na Internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů