www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude

GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude
, , aktualita
Ještě v době, kdy se jen spekulovalo o tom, co vůbec znamená teaser NVIDIE se slovem SUPER, se objevily informace o údajné GeForce RTX 2080 Ti SUPER, či prostě o vylepšeném hi-endu. Ten ale nakonec nepřijde, jak to vypadá. 
K oblíbeným
reklama
A je to celkem i logické, že NVIDIA se nepřetrhne, aby na trh vyslala ještě lepší verzi karty RTX 2080 Ti, když ta ve svých výšinách už dnes nemá žádnou konkurenci. Ostatně od té doby, co jsme se o údajné GeForce RTX 2080 Ti SUPER dozvěděli, se po ní slehla zem. NVIDIA samotná žádnou takovou kartu ani náznakem nezmínila a pak se objevily všemožné spekulace o tom, co by to mohlo být. Šlo spíše o odhady a dohady než o něco, co by mělo mít základ v informovaných zdrojích. 
 
 
Na přesvědčivosti nepřidávalo ani to, že se měl využít nějaký zbrusu nový čip generace Turing, který by snad nabídl ještě více jader než samotný RTX TITAN. Jinak by ostatně nemělo cenu s takovým čipem přicházet na trh, protože by prostě stačilo RTX 2080 Ti posunout na úroveň moderního TITANu a dát jí do vínku plných 4608 CUDA jader s adekvátní další výbavou. No dobře, ovšem kam by se pak měl posunout samotný TITAN, který už tak přijde přinejmenším na dvojnásobnou cenu? Těžko by jej pak někdo chtěl, když už nyní je rozdíl ve výkonu mezi oběma kartami s ohledem na cenový rozdíl velice malý, snad až na výkon v turbu. 
 
Zkrátka a dobře není divu, že se od serveru TweakTown nyní dozvídáme, že RTX 2080 Ti SUPER nebude. NVIDIA zůstane u GeForce RTX 2060, RTX 2070 a RTX 2080 v nových SUPER verzích a zda něco takového potká i nové GTX 1600, to závisí asi opět i na tom, jaké karty si jako doplněk pro Radeony RX 5700 připraví konkurence. 
 
NVIDIA může reagovat také snížením cen, ale to se u ní nyní evidentně nenosí, stejně jako je sleva sprosté slovo u Intelu. Nabídka lepšího hardwaru za stejnou cenu, to je ale něco jiného. 
 
A jak víme, že RTX 2080 Ti SUPER nebude? Redaktor z TweakTown se na to zeptal přímo Jeffa Fishera (SVP, PC divize, NVIDIA), který prostě a jednoduše odpověděl, že tato karta na trh nepřijde. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář