www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude

GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude
, , aktualita
Ještě v době, kdy se jen spekulovalo o tom, co vůbec znamená teaser NVIDIE se slovem SUPER, se objevily informace o údajné GeForce RTX 2080 Ti SUPER, či prostě o vylepšeném hi-endu. Ten ale nakonec nepřijde, jak to vypadá. 
K oblíbeným
reklama
A je to celkem i logické, že NVIDIA se nepřetrhne, aby na trh vyslala ještě lepší verzi karty RTX 2080 Ti, když ta ve svých výšinách už dnes nemá žádnou konkurenci. Ostatně od té doby, co jsme se o údajné GeForce RTX 2080 Ti SUPER dozvěděli, se po ní slehla zem. NVIDIA samotná žádnou takovou kartu ani náznakem nezmínila a pak se objevily všemožné spekulace o tom, co by to mohlo být. Šlo spíše o odhady a dohady než o něco, co by mělo mít základ v informovaných zdrojích. 
 
 
Na přesvědčivosti nepřidávalo ani to, že se měl využít nějaký zbrusu nový čip generace Turing, který by snad nabídl ještě více jader než samotný RTX TITAN. Jinak by ostatně nemělo cenu s takovým čipem přicházet na trh, protože by prostě stačilo RTX 2080 Ti posunout na úroveň moderního TITANu a dát jí do vínku plných 4608 CUDA jader s adekvátní další výbavou. No dobře, ovšem kam by se pak měl posunout samotný TITAN, který už tak přijde přinejmenším na dvojnásobnou cenu? Těžko by jej pak někdo chtěl, když už nyní je rozdíl ve výkonu mezi oběma kartami s ohledem na cenový rozdíl velice malý, snad až na výkon v turbu. 
 
Zkrátka a dobře není divu, že se od serveru TweakTown nyní dozvídáme, že RTX 2080 Ti SUPER nebude. NVIDIA zůstane u GeForce RTX 2060, RTX 2070 a RTX 2080 v nových SUPER verzích a zda něco takového potká i nové GTX 1600, to závisí asi opět i na tom, jaké karty si jako doplněk pro Radeony RX 5700 připraví konkurence. 
 
NVIDIA může reagovat také snížením cen, ale to se u ní nyní evidentně nenosí, stejně jako je sleva sprosté slovo u Intelu. Nabídka lepšího hardwaru za stejnou cenu, to je ale něco jiného. 
 
A jak víme, že RTX 2080 Ti SUPER nebude? Redaktor z TweakTown se na to zeptal přímo Jeffa Fishera (SVP, PC divize, NVIDIA), který prostě a jednoduše odpověděl, že tato karta na trh nepřijde. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů