GeForce RTX 3060 Ti vyfocena, chystá se série Radeon RX 6700

GeForce RTX 3060 Ti vyfocena, chystá se série Radeon RX 6700
, , aktualita
Na web se dostaly fotografie chystané grafické karty GeForce RTX 3060 Ti Founders Edition, která bude mít nepřekvapivě stejný či přinejmenším stejně vypadající chladič jako RTX 3070. Vedle toho tu máme i informace o nových Radeonech. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA by měla svou GeForce RTX 3060 Ti Founders Edition vyslat na trh během 2. prosince, takže ta už by měla být nějaký ten den ve výrobě. Dle fotografií zveřejněných serverem VideoCardz pak bude navenek v podstatě stejná jako RTX 3070, čemuž se nelze divit, neboť obě karty využijí stejné GPU. 
 
 
GeForce RTX 3060 Ti ale bude mít své GA104 ve verzi 200 pochopitelně více osekané, a to na 4864 CUDA jader, 152 Tensor jader a 38 RT jader. Dále máme očekávat 8 GB paměti GDDR6 na 256bitové sběrnici a 14 Gb/s na pin, přičemž celkový výkon má být dle NVIDIE o trošku vyšší v porovnání s RTX 2080 Super, která nastoupila loni za 699 USD. Nová RTX 3060 Ti ale má přijít s cenou 399 USD, i když lze samozřejmě počítat s tím, že vysoká poptávka zajistí i vyšší reálné ceny. 
 
 
Vedle toho nám Patrick Schur přinesl další a samozřejmě neověřené informace o dalších Radeonech. Jde o očekávanou sérii dvou RX 6700 založených na GPU Navi 22, přičemž ty nastoupí jako náhrada za starší RX 5700. 
 
 
Konkrétně tak jde o Radeon RX 6700 a RX 6700 XT s GPU vybaveným až 40 CU, přičemž tolik jich má právě i známé Navi 10 v aktuálních kartách. V Navi 22 ale tyto jednotky budou výrazně výkonnější, a to při srovnatelném či spíše trošku nižším TBP pohybujícím se kolem 200 a 150 W. 
 
Radeon RX 6700 má být založen na verzi Navi 22 XL a RX 6700 XT pak na Navi 22 XT. Obě karty pak zřejmě využijí 192bitovou sběrnici pro GDDR6, což znamená možnost využít 12 či 6 GB paměti (spíše 12 GB) a pokud AMD i zde počítá s verzí GDDR6 se 16 Gb/s na pin, znamená to celkovou propustnost 384 GB/s. 
 
AMD prý mělo svým partnerům nedávno sdělit, že se odhodlalo dostat nové RX 6700 na trh dříve, než bylo původně v plánu. To ale neznamená jejich nástup ještě před koncem roku, ale spíše v lednu. Přijít mají i jejich mobilní verze.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře