www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte Aorus představí na CES i svůj první herní monitor

Gigabyte Aorus představí na CES i svůj první herní monitor
, , aktualita
Poslední dílek skládačky, tak bude označen naopak první herní monitor, který si budeme moci pořídit pod značkou Gigabyte Aorus. Je zřejmé, že Gigabyte upozorňuje na to, jak rozmanité produkty už nabízí. 
reklama
Gigabyte Aorus či prostě jen Aorus je už dávno známá herní značka, která se nejdříve nesměle objevila na několika produktech, které u nás ani nebyly k dostání a až později vtrhla mezi herní desky, grafické karty, periferie, příslušenství, zdroje, paměti, skříně či chladiče. Dnes si můžeme v podstatě sestavit celý herní počítač jen z komponent značky Aorus, tedy samozřejmě až na procesor, přičemž jako poslední nám mohl chybět monitor a ten bude brzy představen na CES 2019. 
 
 
Zveřejněný obrázek nese datum 16. ledna, a to už bude dávno po letošním CES, takže můžeme odhadovat, že jde snad už o datum, kdy bude nový monitor vypuštěn na trh. 
 
 
Tento monitory byl už vyfotografován a dozvíme se také některé základní specifikace. Úhlopříčku můžeme zatím pouze odhadnout, a to dle fotografie na 27", ale ta může klamat, takže uvidíme. Ví se zatím jen o tom, že půjde o displej typu IPS s obnovovací frekvencí až 144 Hz (FreeSync) a 10bitovým zpracováním barev. Pravděpodobně tu bude i podpora HDR, ale zcela jistě pak RGB podsvícení, flexibilní stojan i s pivotem a pak nabídka herních funkcí jako Aim Stabilizer, Black Equalizer a Super Resolution.
Lze očekávat, že tím to pouze začíná, však vedle modelu s FreeSync bude Gigabyte jistě chtít oslovit i hráče s GeForce a především se zapojit do lukrativního a rostoucího trhu s herními monitory. I když na druhou stranu i na něm už začíná být poněkud těsno. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek