www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte Aorus představí na CES i svůj první herní monitor

Gigabyte Aorus představí na CES i svůj první herní monitor
, , aktualita
Poslední dílek skládačky, tak bude označen naopak první herní monitor, který si budeme moci pořídit pod značkou Gigabyte Aorus. Je zřejmé, že Gigabyte upozorňuje na to, jak rozmanité produkty už nabízí. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte Aorus či prostě jen Aorus je už dávno známá herní značka, která se nejdříve nesměle objevila na několika produktech, které u nás ani nebyly k dostání a až později vtrhla mezi herní desky, grafické karty, periferie, příslušenství, zdroje, paměti, skříně či chladiče. Dnes si můžeme v podstatě sestavit celý herní počítač jen z komponent značky Aorus, tedy samozřejmě až na procesor, přičemž jako poslední nám mohl chybět monitor a ten bude brzy představen na CES 2019. 
 
 
Zveřejněný obrázek nese datum 16. ledna, a to už bude dávno po letošním CES, takže můžeme odhadovat, že jde snad už o datum, kdy bude nový monitor vypuštěn na trh. 
 
 
Tento monitory byl už vyfotografován a dozvíme se také některé základní specifikace. Úhlopříčku můžeme zatím pouze odhadnout, a to dle fotografie na 27", ale ta může klamat, takže uvidíme. Ví se zatím jen o tom, že půjde o displej typu IPS s obnovovací frekvencí až 144 Hz (FreeSync) a 10bitovým zpracováním barev. Pravděpodobně tu bude i podpora HDR, ale zcela jistě pak RGB podsvícení, flexibilní stojan i s pivotem a pak nabídka herních funkcí jako Aim Stabilizer, Black Equalizer a Super Resolution.
Lze očekávat, že tím to pouze začíná, však vedle modelu s FreeSync bude Gigabyte jistě chtít oslovit i hráče s GeForce a především se zapojit do lukrativního a rostoucího trhu s herními monitory. I když na druhou stranu i na něm už začíná být poněkud těsno. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek