www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte nabízí své první grafické karty značky Eagle

Gigabyte nabízí své první grafické karty značky Eagle
, , aktualita
Společnost Gigabyte oficiálně vyslala na trh první grafické karty, pro něž si připravila značku Eagle a vypadá to, že ta bude vyhrazena spíše pro levnější modely. Je pak příhodné, že první model zahrnuje GPU GTX 1650. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se přitom o kartu GeForce GTX 1650 D6 Eagle OC 4G, která již nese paměti GDDR6, jež nedávno i na těchto low-endových modelech Turing nahradily paměti GDDR5. Jak se ukázalo, důvod je prostý. GDDR5 jsou dnes už výběhové a nedostatkové zboží, takže nezbývalo, než využít nové paměti. Gigabyte to využil k představení nové značky, která se tak zatím týká jen jednoho jediného produktu z oblasti grafických karet. 
 
 
Samotný Gigabyte popisuje produkty Eagle tak, že mají nabídnout zajímavý (doslova cool) design, výkon a kvalitní chlazení. Základem je jednoduché logo vyvedené ve světle modré barvě a vypadá to, že se tu nepočítá ani s jednou modrou či dokonce barevnou LED, což samozřejmě není na škodu. 
 
 
Tato karta s čipem GeForce GTX 1650 nabízí 4 GB GDDR6 na 128bitové sběrnici a taktu 12000 MHz, díky čemuž poskytuje propustnost 192 GB/s (dříve to bylo 128 GB/s).
 
 
Nové GTX 1650 s GDDR6 ale mají také snížené takty GPU, aby se kompenzovala výhoda rychlejší paměti, ovšem Gigabyte na to v tomto případě moc nedbá a nabízí takt GPU až 1815 MHz, čili mnohem vyšší, než je referenční turbo 1665 MHz v případě GDDR5 verze a samozřejmě i 1590 MHz v případě GDDR6 verze. 
 
GeForce GTX 1650 D6 Eagle OC 4G využívá dobře známý chladič WindForce 2X s heatpipe a dvěma 90mm ventilátory a funkcí Gigabyte 3D Active Fan. V klidovém provozu tak ventilátory zůstávají zcela vypnuty. 
 
Kdy bude tato novinka k dispozici a kam se se svou cenou zařadí, to se ještě uvidí. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář