www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte nabízí své první grafické karty značky Eagle

Gigabyte nabízí své první grafické karty značky Eagle
, , aktualita
Společnost Gigabyte oficiálně vyslala na trh první grafické karty, pro něž si připravila značku Eagle a vypadá to, že ta bude vyhrazena spíše pro levnější modely. Je pak příhodné, že první model zahrnuje GPU GTX 1650. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se přitom o kartu GeForce GTX 1650 D6 Eagle OC 4G, která již nese paměti GDDR6, jež nedávno i na těchto low-endových modelech Turing nahradily paměti GDDR5. Jak se ukázalo, důvod je prostý. GDDR5 jsou dnes už výběhové a nedostatkové zboží, takže nezbývalo, než využít nové paměti. Gigabyte to využil k představení nové značky, která se tak zatím týká jen jednoho jediného produktu z oblasti grafických karet. 
 
 
Samotný Gigabyte popisuje produkty Eagle tak, že mají nabídnout zajímavý (doslova cool) design, výkon a kvalitní chlazení. Základem je jednoduché logo vyvedené ve světle modré barvě a vypadá to, že se tu nepočítá ani s jednou modrou či dokonce barevnou LED, což samozřejmě není na škodu. 
 
 
Tato karta s čipem GeForce GTX 1650 nabízí 4 GB GDDR6 na 128bitové sběrnici a taktu 12000 MHz, díky čemuž poskytuje propustnost 192 GB/s (dříve to bylo 128 GB/s).
 
 
Nové GTX 1650 s GDDR6 ale mají také snížené takty GPU, aby se kompenzovala výhoda rychlejší paměti, ovšem Gigabyte na to v tomto případě moc nedbá a nabízí takt GPU až 1815 MHz, čili mnohem vyšší, než je referenční turbo 1665 MHz v případě GDDR5 verze a samozřejmě i 1590 MHz v případě GDDR6 verze. 
 
GeForce GTX 1650 D6 Eagle OC 4G využívá dobře známý chladič WindForce 2X s heatpipe a dvěma 90mm ventilátory a funkcí Gigabyte 3D Active Fan. V klidovém provozu tak ventilátory zůstávají zcela vypnuty. 
 
Kdy bude tato novinka k dispozici a kam se se svou cenou zařadí, to se ještě uvidí. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek