www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte nabízí své první grafické karty značky Eagle

Gigabyte nabízí své první grafické karty značky Eagle
, , aktualita
Společnost Gigabyte oficiálně vyslala na trh první grafické karty, pro něž si připravila značku Eagle a vypadá to, že ta bude vyhrazena spíše pro levnější modely. Je pak příhodné, že první model zahrnuje GPU GTX 1650. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se přitom o kartu GeForce GTX 1650 D6 Eagle OC 4G, která již nese paměti GDDR6, jež nedávno i na těchto low-endových modelech Turing nahradily paměti GDDR5. Jak se ukázalo, důvod je prostý. GDDR5 jsou dnes už výběhové a nedostatkové zboží, takže nezbývalo, než využít nové paměti. Gigabyte to využil k představení nové značky, která se tak zatím týká jen jednoho jediného produktu z oblasti grafických karet. 
 
 
Samotný Gigabyte popisuje produkty Eagle tak, že mají nabídnout zajímavý (doslova cool) design, výkon a kvalitní chlazení. Základem je jednoduché logo vyvedené ve světle modré barvě a vypadá to, že se tu nepočítá ani s jednou modrou či dokonce barevnou LED, což samozřejmě není na škodu. 
 
 
Tato karta s čipem GeForce GTX 1650 nabízí 4 GB GDDR6 na 128bitové sběrnici a taktu 12000 MHz, díky čemuž poskytuje propustnost 192 GB/s (dříve to bylo 128 GB/s).
 
 
Nové GTX 1650 s GDDR6 ale mají také snížené takty GPU, aby se kompenzovala výhoda rychlejší paměti, ovšem Gigabyte na to v tomto případě moc nedbá a nabízí takt GPU až 1815 MHz, čili mnohem vyšší, než je referenční turbo 1665 MHz v případě GDDR5 verze a samozřejmě i 1590 MHz v případě GDDR6 verze. 
 
GeForce GTX 1650 D6 Eagle OC 4G využívá dobře známý chladič WindForce 2X s heatpipe a dvěma 90mm ventilátory a funkcí Gigabyte 3D Active Fan. V klidovém provozu tak ventilátory zůstávají zcela vypnuty. 
 
Kdy bude tato novinka k dispozici a kam se se svou cenou zařadí, to se ještě uvidí. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance? Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář