www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte nabízí své první grafické karty značky Eagle

Gigabyte nabízí své první grafické karty značky Eagle
, , aktualita
Společnost Gigabyte oficiálně vyslala na trh první grafické karty, pro něž si připravila značku Eagle a vypadá to, že ta bude vyhrazena spíše pro levnější modely. Je pak příhodné, že první model zahrnuje GPU GTX 1650. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se přitom o kartu GeForce GTX 1650 D6 Eagle OC 4G, která již nese paměti GDDR6, jež nedávno i na těchto low-endových modelech Turing nahradily paměti GDDR5. Jak se ukázalo, důvod je prostý. GDDR5 jsou dnes už výběhové a nedostatkové zboží, takže nezbývalo, než využít nové paměti. Gigabyte to využil k představení nové značky, která se tak zatím týká jen jednoho jediného produktu z oblasti grafických karet. 
 
 
Samotný Gigabyte popisuje produkty Eagle tak, že mají nabídnout zajímavý (doslova cool) design, výkon a kvalitní chlazení. Základem je jednoduché logo vyvedené ve světle modré barvě a vypadá to, že se tu nepočítá ani s jednou modrou či dokonce barevnou LED, což samozřejmě není na škodu. 
 
 
Tato karta s čipem GeForce GTX 1650 nabízí 4 GB GDDR6 na 128bitové sběrnici a taktu 12000 MHz, díky čemuž poskytuje propustnost 192 GB/s (dříve to bylo 128 GB/s).
 
 
Nové GTX 1650 s GDDR6 ale mají také snížené takty GPU, aby se kompenzovala výhoda rychlejší paměti, ovšem Gigabyte na to v tomto případě moc nedbá a nabízí takt GPU až 1815 MHz, čili mnohem vyšší, než je referenční turbo 1665 MHz v případě GDDR5 verze a samozřejmě i 1590 MHz v případě GDDR6 verze. 
 
GeForce GTX 1650 D6 Eagle OC 4G využívá dobře známý chladič WindForce 2X s heatpipe a dvěma 90mm ventilátory a funkcí Gigabyte 3D Active Fan. V klidovém provozu tak ventilátory zůstávají zcela vypnuty. 
 
Kdy bude tato novinka k dispozici a kam se se svou cenou zařadí, to se ještě uvidí. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář