GeForce GTX 1650 přecházejí na GDDR6, důvod je přitom jednoduchý

GeForce GTX 1650 přecházejí na GDDR6, důvod je přitom jednoduchý
, , aktualita
Vypadá to, že NVIDIA by byla spokojena, kdyby měla i nadále na trhu nabízet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR5, nicméně nyní nastupují verze s GDDR6, a to kupodivu ne jako nová SKU. Proč to tak je?
K oblíbeným
reklama
Odpověď na tuto otázku od zástupce NVIDIE získal server PCGamer a jde prostě o to, že GDDR5 už jsou výběhové a nedostatkové zboží, takže přechod na GDDR6 byla v podstatě nutnost. Tím se vysvětluje, proč se nové GeForce GTX 1650 s GDDR6 objevují bez fanfár, proč nepřichází jako další SKU s jednoznačným označením a proč mají snížený takt grafického čipu. Jde především o náhradu za staré verze, i když NVIDIA se nevyhnula zvýšení výkonu, který zařídí právě rychlejší paměti. Takže aby nebyly novější karty GTX 1650 Super na trhu moc ohroženy, přikročilo se ke snížení taktu GPU.
 
 
Stále ovšem půjde o to samé GPU TU117-300-A1, které má sice základní takt snížen ze 1485 na 1410 MHz a turbo šlo dolů ze 1665 na 1590 MHz, ovšem v podstatě to budou stále stejné karty se stejnými napájecími limity, takže uživatel může očekávat, že taktovací schopnosti zůstanou bezezměn. Ukazují na to ostatně i první testy.
 
Na paměti GDDR5 tak už v podstatě můžeme zapomenout a očekávat, že žádná nová grafická karta určená pro maloobchodní prodej už je nenabídne. Ale to už bylo zřejmé i tak, neboť letos nás stejně čekají výkonné Navi a snad i nová generace firmy NVIDIA, která rozhodně mezi prvními modely nenabídne low-end. Budou to tak už jen GDDR6, u nichž se můžeme těšit na propustnost stoupající k 18 GT/s na pin a pak HBM2. 
 
Dále se také dozvídáme, že GeForce GTX 1650 s GDDR6 už jsou oficiální. Nové modely představila společnost MSI, a to jako MSI GTX 1650 GDDR6 4GB GAMING X, GTX 1650 GDDR6 4GB VENTUS XS OC, GTX 1650 GDDR6 4GB AERO ITX a další. V podstatě jde o celou novou sérii, která nahrazuje tu starou. 
 
 
 
Společnost Gigabyte zase pojala nástup nových verzí GTX 1650 jako příležitost uvést i novou značku EAGLE. Její pozice ale ještě není jasná a vypadá to, že tyto karty by měly stát nad modely WindForce. 
 
 
Své modely už představil i ZOTAC a další výrobci by měli následovat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář