GeForce GTX 1650 přecházejí na GDDR6, důvod je přitom jednoduchý

GeForce GTX 1650 přecházejí na GDDR6, důvod je přitom jednoduchý
, , aktualita
Vypadá to, že NVIDIA by byla spokojena, kdyby měla i nadále na trhu nabízet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR5, nicméně nyní nastupují verze s GDDR6, a to kupodivu ne jako nová SKU. Proč to tak je?
K oblíbeným
reklama
Odpověď na tuto otázku od zástupce NVIDIE získal server PCGamer a jde prostě o to, že GDDR5 už jsou výběhové a nedostatkové zboží, takže přechod na GDDR6 byla v podstatě nutnost. Tím se vysvětluje, proč se nové GeForce GTX 1650 s GDDR6 objevují bez fanfár, proč nepřichází jako další SKU s jednoznačným označením a proč mají snížený takt grafického čipu. Jde především o náhradu za staré verze, i když NVIDIA se nevyhnula zvýšení výkonu, který zařídí právě rychlejší paměti. Takže aby nebyly novější karty GTX 1650 Super na trhu moc ohroženy, přikročilo se ke snížení taktu GPU.
 
 
Stále ovšem půjde o to samé GPU TU117-300-A1, které má sice základní takt snížen ze 1485 na 1410 MHz a turbo šlo dolů ze 1665 na 1590 MHz, ovšem v podstatě to budou stále stejné karty se stejnými napájecími limity, takže uživatel může očekávat, že taktovací schopnosti zůstanou bezezměn. Ukazují na to ostatně i první testy.
 
Na paměti GDDR5 tak už v podstatě můžeme zapomenout a očekávat, že žádná nová grafická karta určená pro maloobchodní prodej už je nenabídne. Ale to už bylo zřejmé i tak, neboť letos nás stejně čekají výkonné Navi a snad i nová generace firmy NVIDIA, která rozhodně mezi prvními modely nenabídne low-end. Budou to tak už jen GDDR6, u nichž se můžeme těšit na propustnost stoupající k 18 GT/s na pin a pak HBM2. 
 
Dále se také dozvídáme, že GeForce GTX 1650 s GDDR6 už jsou oficiální. Nové modely představila společnost MSI, a to jako MSI GTX 1650 GDDR6 4GB GAMING X, GTX 1650 GDDR6 4GB VENTUS XS OC, GTX 1650 GDDR6 4GB AERO ITX a další. V podstatě jde o celou novou sérii, která nahrazuje tu starou. 
 
 
 
Společnost Gigabyte zase pojala nástup nových verzí GTX 1650 jako příležitost uvést i novou značku EAGLE. Její pozice ale ještě není jasná a vypadá to, že tyto karty by měly stát nad modely WindForce. 
 
 
Své modely už představil i ZOTAC a další výrobci by měli následovat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance? Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář