www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1650 přecházejí na GDDR6, důvod je přitom jednoduchý

GeForce GTX 1650 přecházejí na GDDR6, důvod je přitom jednoduchý
, , aktualita
Vypadá to, že NVIDIA by byla spokojena, kdyby měla i nadále na trhu nabízet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR5, nicméně nyní nastupují verze s GDDR6, a to kupodivu ne jako nová SKU. Proč to tak je?
K oblíbeným
reklama
Odpověď na tuto otázku od zástupce NVIDIE získal server PCGamer a jde prostě o to, že GDDR5 už jsou výběhové a nedostatkové zboží, takže přechod na GDDR6 byla v podstatě nutnost. Tím se vysvětluje, proč se nové GeForce GTX 1650 s GDDR6 objevují bez fanfár, proč nepřichází jako další SKU s jednoznačným označením a proč mají snížený takt grafického čipu. Jde především o náhradu za staré verze, i když NVIDIA se nevyhnula zvýšení výkonu, který zařídí právě rychlejší paměti. Takže aby nebyly novější karty GTX 1650 Super na trhu moc ohroženy, přikročilo se ke snížení taktu GPU.
 
 
Stále ovšem půjde o to samé GPU TU117-300-A1, které má sice základní takt snížen ze 1485 na 1410 MHz a turbo šlo dolů ze 1665 na 1590 MHz, ovšem v podstatě to budou stále stejné karty se stejnými napájecími limity, takže uživatel může očekávat, že taktovací schopnosti zůstanou bezezměn. Ukazují na to ostatně i první testy.
 
Na paměti GDDR5 tak už v podstatě můžeme zapomenout a očekávat, že žádná nová grafická karta určená pro maloobchodní prodej už je nenabídne. Ale to už bylo zřejmé i tak, neboť letos nás stejně čekají výkonné Navi a snad i nová generace firmy NVIDIA, která rozhodně mezi prvními modely nenabídne low-end. Budou to tak už jen GDDR6, u nichž se můžeme těšit na propustnost stoupající k 18 GT/s na pin a pak HBM2. 
 
Dále se také dozvídáme, že GeForce GTX 1650 s GDDR6 už jsou oficiální. Nové modely představila společnost MSI, a to jako MSI GTX 1650 GDDR6 4GB GAMING X, GTX 1650 GDDR6 4GB VENTUS XS OC, GTX 1650 GDDR6 4GB AERO ITX a další. V podstatě jde o celou novou sérii, která nahrazuje tu starou. 
 
 
 
Společnost Gigabyte zase pojala nástup nových verzí GTX 1650 jako příležitost uvést i novou značku EAGLE. Její pozice ale ještě není jasná a vypadá to, že tyto karty by měly stát nad modely WindForce. 
 
 
Své modely už představil i ZOTAC a další výrobci by měli následovat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek