www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte potvrzuje chystanou GTX 1070 Ti

Gigabyte potvrzuje chystanou GTX 1070 Ti
, , aktualita
Gigabyte na své Facebookové stránky umístil grafickou koláž, dle níž je nad slunce jasné, že se opravdu chystá GeForce GTX 1070 Ti. Ostatně zprávy o nových kartách jsou málokdy mylné, a tak už se můžeme ptát, jaká bude a kdy bude.
K oblíbeným
reklama
O chystané GeForce GTX 1070 Ti jsme se dozvěděli díky uniklému označení ASUS GTX 1070 Ti STRIX O8G a nyní tu máme v podstatě potvrzení jejího příchodu z konkurenčního tábora firmy Gigabyte. Ta použila také hashtag #comingsoon, takže je zřejmé, že na novou kartu od NVIDIE nebudeme muset dlouho čekat. 

 
Zveřejněný obrázek obsahuje narážku jak na letošní staronový hororový snímek To (It), ale především zobrazuje grafickou kartu řady Aorus s písmeny TI pod ní. Gigabyte tím v podstatě potvrzuje, že GTX 1070 Ti se opravdu chystá, neboť nic jiného to být nemůže. NVIDIA tak bude moci lépe zaútočit na novou Vegu 56. 
 
Nicméně stále tu visí nezodpovězené otázky ohledně specifikací nové karty, jejího vypuštění na trh a také ceny. Jediné, co lze s jistotou říci, je její umístění mezi modely GTX 1070 a GTX 1080, oož by mělo být zohledněno i v počtu CUDA jednotek (mezi 1920 a 2560) a pak se můžeme ptát, zda NVIDIA zůstane u pamětí GDDR5, nebo zvolí GDDR5X.
 
Pokud bych si měl trošku zaspekulovat, pak bych se přikláněl k pamětem GDDR5X. Přece jen už to není žádná horká novinka a potom je tu fakt, že zvyšování cen pamětí GDDR5 se alespoň dle cen na trhu nedotklo karet využívajících GDDR5X. Mluvilo se o tom, že se zvyšujícími se cenami GDDR5 kvůli omezované výrobě se svezou také modernější GDDR5X, ale to se nestalo a Anandtech už dříve upozorňoval, že Micron jako výrobce těchto pamětí možná ceny nezvedne. Právě proto bude pro NVIDII možná i výhodnější využít na GTX 1070 Ti paměti GDDR5X, ale je samozřejmě otázka, zda vůbec měla čas a možnost při návrhu nové karty a čipu zohlednit i to, že ceny GDDR5 se zvyšují. Ale konec konců, o GDDR5X na GTX 1070 Ti se spekulovalo už před řadou dní
 
Zdroj: Gigabyte - Facebook
reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek