Gigabyte představil desky X299X pro Cascade Lake-X

Gigabyte představil desky X299X pro Cascade Lake-X
, , aktualita
Společnost Gigabyte jako první z velkých výrobců základních desek ohlásila nové modely určené speciálně pro procesory Cascade Lake-X. Můžeme o nich souhrnně mluvit jako o deskách s označením X299X. 
K oblíbeným
reklama
Máme tu konkrétně tři nové modely, a sice X299X Designare 10G, X299X Aorus Xtreme WaterForce a X299X Aorus Master, které budou určeny pro nové Cascade Lake-X. Výrobci desek přitom mohou být potěšeni rozhodnutím Intelu výrazně zlevnit své nové HEDT procesory, protože to pro ně může znamenat i výrazně vyšší zájem lidí o sestavu, která na nich bude založená. 
 
 
Cascade Lake-X přitom budou určeny pro stávající čipovou sadu Intel X299, ale to samozřejmě neznamená, že výrobci desek tuto příležitost uvést na trh nové modely desek propásnou. Gigabyte to rozhodně neudělá a v jeho případě budeme moci nové desky od starých rozlišit díky onomu písmenu X navíc. Nejde však o to, že by to byla nějaká nová verze čipové sady, ovšem novinky z jiného soudku očekávat lze. Nové procesory totiž nabídnou oproti starým i čtyři linky PCIe navíc, čehož tyto desky mohou, respektive by rozhodně měly využít, stejně jako se může do výbavy dostat i včera představený i225-V "Foxville", pokud ne rovnou něco lepšího. 
 
 
Ostatně označení X299X Designare 10G ukazuje na 10GbE síť v základní výbavě (Intel X550-AT2 Ethernet), zatímco X299X Aorus Xtreme WaterForce bude připravena pro vodní chlazení procesoru i jeho napájení a X299X Aorus Master můžeme brát jako obecný "standard". Do výbavy všech se pak mělo dostat výkonné 16fázové napájení procesoru a také osm slotů DIMM pro až 256 GB pamětí DDR4-2933. 
 
 
Samozřejmostí je možnost zapojení více grafických karet, pro něž mají tyto desky tři nebo čtyři sloty PCIe x16. X299X Designare 10G a X299X Aorus Xtreme WaterForce mají navíc podporu Thunderboltu 3 na dvou USB-C s propustností 40 Gb/s, samozřejmostí u všech jsou sloty M.2 s PCIe x4, pak i Intel 802.11AX Wi-Fi 6. Gigabyte také nabídne kvalitní audio s ALC 1220-VB IC and ESS 9218 Sabre DAC a AMP-UP. 
 
Nové Gigabyte X299X Designare 10G, X299X Aorus Xtreme WaterForce a X299X Aorus Master by se měly dostat na trh brzy. Ostatně pokud jsou postaveny na existující čipové sadě, nepodléhají žádnému informačnímu embargu a Gigabyte je bude moci vypustit v podstatě hned jak pro ně získá podporu pro nejnovější procesory, neboť bez ní by zákazníci mohli být postaveni před nepříjemný problém. Právě z důvodu podpory nových procesorů tak bude velice vhodné se před koupí staršího modelu desky pro nový Cascade Lake-X předem přesvědčit, že už jde o kus, který nese BIOS nové verze. 
 
 
Zdroj: TZ Gigabyte via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
"Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál "Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál
Bylo zřejmé, že je pouze otázka času, než se někomu povede vytvořit deepfake video, v němž bude počítačem vykreslený člověk k nerozeznání od originálu. Nové s "Tomem Cruisem" už je přesně takové a přináší naléhavé otázky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom? Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom?
Server Anandtech dokázal získat jeden z procesorů Core i7-11700K v jeho finální prodejní verzi, což není nic podivného vzhledem k tomu, že tyto procesory už byly v Německu v prodeji. Provést tak mohl už podrobný test.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů