Gigabyte představil desky X299X pro Cascade Lake-X

Gigabyte představil desky X299X pro Cascade Lake-X
, , aktualita
Společnost Gigabyte jako první z velkých výrobců základních desek ohlásila nové modely určené speciálně pro procesory Cascade Lake-X. Můžeme o nich souhrnně mluvit jako o deskách s označením X299X. 
K oblíbeným
reklama
Máme tu konkrétně tři nové modely, a sice X299X Designare 10G, X299X Aorus Xtreme WaterForce a X299X Aorus Master, které budou určeny pro nové Cascade Lake-X. Výrobci desek přitom mohou být potěšeni rozhodnutím Intelu výrazně zlevnit své nové HEDT procesory, protože to pro ně může znamenat i výrazně vyšší zájem lidí o sestavu, která na nich bude založená. 
 
 
Cascade Lake-X přitom budou určeny pro stávající čipovou sadu Intel X299, ale to samozřejmě neznamená, že výrobci desek tuto příležitost uvést na trh nové modely desek propásnou. Gigabyte to rozhodně neudělá a v jeho případě budeme moci nové desky od starých rozlišit díky onomu písmenu X navíc. Nejde však o to, že by to byla nějaká nová verze čipové sady, ovšem novinky z jiného soudku očekávat lze. Nové procesory totiž nabídnou oproti starým i čtyři linky PCIe navíc, čehož tyto desky mohou, respektive by rozhodně měly využít, stejně jako se může do výbavy dostat i včera představený i225-V "Foxville", pokud ne rovnou něco lepšího. 
 
 
Ostatně označení X299X Designare 10G ukazuje na 10GbE síť v základní výbavě (Intel X550-AT2 Ethernet), zatímco X299X Aorus Xtreme WaterForce bude připravena pro vodní chlazení procesoru i jeho napájení a X299X Aorus Master můžeme brát jako obecný "standard". Do výbavy všech se pak mělo dostat výkonné 16fázové napájení procesoru a také osm slotů DIMM pro až 256 GB pamětí DDR4-2933. 
 
 
Samozřejmostí je možnost zapojení více grafických karet, pro něž mají tyto desky tři nebo čtyři sloty PCIe x16. X299X Designare 10G a X299X Aorus Xtreme WaterForce mají navíc podporu Thunderboltu 3 na dvou USB-C s propustností 40 Gb/s, samozřejmostí u všech jsou sloty M.2 s PCIe x4, pak i Intel 802.11AX Wi-Fi 6. Gigabyte také nabídne kvalitní audio s ALC 1220-VB IC and ESS 9218 Sabre DAC a AMP-UP. 
 
Nové Gigabyte X299X Designare 10G, X299X Aorus Xtreme WaterForce a X299X Aorus Master by se měly dostat na trh brzy. Ostatně pokud jsou postaveny na existující čipové sadě, nepodléhají žádnému informačnímu embargu a Gigabyte je bude moci vypustit v podstatě hned jak pro ně získá podporu pro nejnovější procesory, neboť bez ní by zákazníci mohli být postaveni před nepříjemný problém. Právě z důvodu podpory nových procesorů tak bude velice vhodné se před koupí staršího modelu desky pro nový Cascade Lake-X předem přesvědčit, že už jde o kus, který nese BIOS nové verze. 
 
 
Zdroj: TZ Gigabyte via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super
Společnost Inno3D na svých stránkách několikrát zmínila grafickou kartu GeForce RTX 2080 Ti Super, na niž zatím čekáme marně. Nyní se to týká prodejní akce na podporu GeForce RTX a GTX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek