Gigabyte představil desky X299X pro Cascade Lake-X

Gigabyte představil desky X299X pro Cascade Lake-X
, , aktualita
Společnost Gigabyte jako první z velkých výrobců základních desek ohlásila nové modely určené speciálně pro procesory Cascade Lake-X. Můžeme o nich souhrnně mluvit jako o deskách s označením X299X. 
K oblíbeným
reklama
Máme tu konkrétně tři nové modely, a sice X299X Designare 10G, X299X Aorus Xtreme WaterForce a X299X Aorus Master, které budou určeny pro nové Cascade Lake-X. Výrobci desek přitom mohou být potěšeni rozhodnutím Intelu výrazně zlevnit své nové HEDT procesory, protože to pro ně může znamenat i výrazně vyšší zájem lidí o sestavu, která na nich bude založená. 
 
 
Cascade Lake-X přitom budou určeny pro stávající čipovou sadu Intel X299, ale to samozřejmě neznamená, že výrobci desek tuto příležitost uvést na trh nové modely desek propásnou. Gigabyte to rozhodně neudělá a v jeho případě budeme moci nové desky od starých rozlišit díky onomu písmenu X navíc. Nejde však o to, že by to byla nějaká nová verze čipové sady, ovšem novinky z jiného soudku očekávat lze. Nové procesory totiž nabídnou oproti starým i čtyři linky PCIe navíc, čehož tyto desky mohou, respektive by rozhodně měly využít, stejně jako se může do výbavy dostat i včera představený i225-V "Foxville", pokud ne rovnou něco lepšího. 
 
 
Ostatně označení X299X Designare 10G ukazuje na 10GbE síť v základní výbavě (Intel X550-AT2 Ethernet), zatímco X299X Aorus Xtreme WaterForce bude připravena pro vodní chlazení procesoru i jeho napájení a X299X Aorus Master můžeme brát jako obecný "standard". Do výbavy všech se pak mělo dostat výkonné 16fázové napájení procesoru a také osm slotů DIMM pro až 256 GB pamětí DDR4-2933. 
 
 
Samozřejmostí je možnost zapojení více grafických karet, pro něž mají tyto desky tři nebo čtyři sloty PCIe x16. X299X Designare 10G a X299X Aorus Xtreme WaterForce mají navíc podporu Thunderboltu 3 na dvou USB-C s propustností 40 Gb/s, samozřejmostí u všech jsou sloty M.2 s PCIe x4, pak i Intel 802.11AX Wi-Fi 6. Gigabyte také nabídne kvalitní audio s ALC 1220-VB IC and ESS 9218 Sabre DAC a AMP-UP. 
 
Nové Gigabyte X299X Designare 10G, X299X Aorus Xtreme WaterForce a X299X Aorus Master by se měly dostat na trh brzy. Ostatně pokud jsou postaveny na existující čipové sadě, nepodléhají žádnému informačnímu embargu a Gigabyte je bude moci vypustit v podstatě hned jak pro ně získá podporu pro nejnovější procesory, neboť bez ní by zákazníci mohli být postaveni před nepříjemný problém. Právě z důvodu podpory nových procesorů tak bude velice vhodné se před koupí staršího modelu desky pro nový Cascade Lake-X předem přesvědčit, že už jde o kus, který nese BIOS nové verze. 
 
 
Zdroj: TZ Gigabyte via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek