Gigabyte představuje tři GeForce GTX 1060 s paměťmi GDDR5X

Gigabyte představuje tři GeForce GTX 1060 s paměťmi GDDR5X
, , aktualita
Na trh se má sice dle očekávání už brzy dostat karta GeForce RTX 2060, ale to se ještě uvidí. Nyní však zcela reálně přichází GeForce GTX 1060 s paměťmi GDDR5X, takže se můžeme podívat jednak na ně a pak se zamyslet nad tím, co to znamená.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte si připravil hned tři modely GeForce GTX 1060 6GB vybavené paměťmi typu GDDR5X a jak už dávno dobře víme, lepší paměti zde neznamenají vyšší výkon, neboť specifikace zůstávají stejné jako v případě dávno prodávaných GTX 1060 se 6 GB paměti GDDR5. 
 
 
Jde jednak o kartu GTX 1060 6 GB D5X WindForce 2X OC (model: GV-N1060WF2OC-6GD 2.0), pak ještě lepší GTX 1060 6 GB D5X WindForce 3X OC (GV-N1060WF3OC-6GD 2.0) s trojventilátorovým chladičem a nejvýše pak stojí GTX 1060 6 GB D5X G1.Gaming OC (GV-N1060G1 GAMING-6GD 3.0) s rovněž trojventilátorovým, ale mohutnějším chladičem. 
 
 
Z továrny nám karta D5X WindForce 2X OC nabídne 1556 až 1771 MHz oproti referenčním 1506 až 1708 MHz, takže jde o mírné zvýšení taktů. Model D5X WindForce 3X OC má sice stejné takty, ale díky lepšímu chladiči si pak uživatel může sám troufnout nastavit vyšší. Nakonec tu je D5X G1.Gaming s takty 1594 až 1809 MHz, ovšem dá se říci, že by neměl být žádný problém jich dosáhnout i s papírově nejslabší kartou.
 
Všechny tři modely, i když používají paměti GDDR5X, je však provozují stejně jako GDDR5 na 8 GHz (efektivně) a mají také jeden 8pinový konektor PCIe přídavného napájení. Nicméně právě díky použití GDDR5X bychom měli být schopni paměti přetaktovat mnohem výše než GDDR5, ale otázka je, jestli nám to vůbec k něčemu bude. Ceny novinek od Gigabyte byly stanoveny na 250, 270 a 300 dolarů. 
 
V lednu ale očekáváme kartu RTX 2060 a na první pohled to vypadá velice podivně, že by měly na trh krátce předtím chodit nové modely starší generace. Jenomže ani ostatní RTX nepřišly na trh jako náhrada starších modelů, což bylo zařízeno jejich vyššími cenami. Lze tak očekávat, že RTX 2060 bude mít cenu kolem 400 dolarů a GTX 1060 se budou moci vesele prodávat dál, dokud budou stačit skladové zásoby. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala