Gigabyte představuje tři GeForce GTX 1060 s paměťmi GDDR5X

Gigabyte představuje tři GeForce GTX 1060 s paměťmi GDDR5X
, , aktualita
Na trh se má sice dle očekávání už brzy dostat karta GeForce RTX 2060, ale to se ještě uvidí. Nyní však zcela reálně přichází GeForce GTX 1060 s paměťmi GDDR5X, takže se můžeme podívat jednak na ně a pak se zamyslet nad tím, co to znamená.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte si připravil hned tři modely GeForce GTX 1060 6GB vybavené paměťmi typu GDDR5X a jak už dávno dobře víme, lepší paměti zde neznamenají vyšší výkon, neboť specifikace zůstávají stejné jako v případě dávno prodávaných GTX 1060 se 6 GB paměti GDDR5. 
 
 
Jde jednak o kartu GTX 1060 6 GB D5X WindForce 2X OC (model: GV-N1060WF2OC-6GD 2.0), pak ještě lepší GTX 1060 6 GB D5X WindForce 3X OC (GV-N1060WF3OC-6GD 2.0) s trojventilátorovým chladičem a nejvýše pak stojí GTX 1060 6 GB D5X G1.Gaming OC (GV-N1060G1 GAMING-6GD 3.0) s rovněž trojventilátorovým, ale mohutnějším chladičem. 
 
 
Z továrny nám karta D5X WindForce 2X OC nabídne 1556 až 1771 MHz oproti referenčním 1506 až 1708 MHz, takže jde o mírné zvýšení taktů. Model D5X WindForce 3X OC má sice stejné takty, ale díky lepšímu chladiči si pak uživatel může sám troufnout nastavit vyšší. Nakonec tu je D5X G1.Gaming s takty 1594 až 1809 MHz, ovšem dá se říci, že by neměl být žádný problém jich dosáhnout i s papírově nejslabší kartou.
 
Všechny tři modely, i když používají paměti GDDR5X, je však provozují stejně jako GDDR5 na 8 GHz (efektivně) a mají také jeden 8pinový konektor PCIe přídavného napájení. Nicméně právě díky použití GDDR5X bychom měli být schopni paměti přetaktovat mnohem výše než GDDR5, ale otázka je, jestli nám to vůbec k něčemu bude. Ceny novinek od Gigabyte byly stanoveny na 250, 270 a 300 dolarů. 
 
V lednu ale očekáváme kartu RTX 2060 a na první pohled to vypadá velice podivně, že by měly na trh krátce předtím chodit nové modely starší generace. Jenomže ani ostatní RTX nepřišly na trh jako náhrada starších modelů, což bylo zařízeno jejich vyššími cenami. Lze tak očekávat, že RTX 2060 bude mít cenu kolem 400 dolarů a GTX 1060 se budou moci vesele prodávat dál, dokud budou stačit skladové zásoby. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář