Gigabyte představuje tři GeForce GTX 1060 s paměťmi GDDR5X

Gigabyte představuje tři GeForce GTX 1060 s paměťmi GDDR5X
, , aktualita
Na trh se má sice dle očekávání už brzy dostat karta GeForce RTX 2060, ale to se ještě uvidí. Nyní však zcela reálně přichází GeForce GTX 1060 s paměťmi GDDR5X, takže se můžeme podívat jednak na ně a pak se zamyslet nad tím, co to znamená.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte si připravil hned tři modely GeForce GTX 1060 6GB vybavené paměťmi typu GDDR5X a jak už dávno dobře víme, lepší paměti zde neznamenají vyšší výkon, neboť specifikace zůstávají stejné jako v případě dávno prodávaných GTX 1060 se 6 GB paměti GDDR5. 
 
 
Jde jednak o kartu GTX 1060 6 GB D5X WindForce 2X OC (model: GV-N1060WF2OC-6GD 2.0), pak ještě lepší GTX 1060 6 GB D5X WindForce 3X OC (GV-N1060WF3OC-6GD 2.0) s trojventilátorovým chladičem a nejvýše pak stojí GTX 1060 6 GB D5X G1.Gaming OC (GV-N1060G1 GAMING-6GD 3.0) s rovněž trojventilátorovým, ale mohutnějším chladičem. 
 
 
Z továrny nám karta D5X WindForce 2X OC nabídne 1556 až 1771 MHz oproti referenčním 1506 až 1708 MHz, takže jde o mírné zvýšení taktů. Model D5X WindForce 3X OC má sice stejné takty, ale díky lepšímu chladiči si pak uživatel může sám troufnout nastavit vyšší. Nakonec tu je D5X G1.Gaming s takty 1594 až 1809 MHz, ovšem dá se říci, že by neměl být žádný problém jich dosáhnout i s papírově nejslabší kartou.
 
Všechny tři modely, i když používají paměti GDDR5X, je však provozují stejně jako GDDR5 na 8 GHz (efektivně) a mají také jeden 8pinový konektor PCIe přídavného napájení. Nicméně právě díky použití GDDR5X bychom měli být schopni paměti přetaktovat mnohem výše než GDDR5, ale otázka je, jestli nám to vůbec k něčemu bude. Ceny novinek od Gigabyte byly stanoveny na 250, 270 a 300 dolarů. 
 
V lednu ale očekáváme kartu RTX 2060 a na první pohled to vypadá velice podivně, že by měly na trh krátce předtím chodit nové modely starší generace. Jenomže ani ostatní RTX nepřišly na trh jako náhrada starších modelů, což bylo zařízeno jejich vyššími cenami. Lze tak očekávat, že RTX 2060 bude mít cenu kolem 400 dolarů a GTX 1060 se budou moci vesele prodávat dál, dokud budou stačit skladové zásoby. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů
V materiálech EEC (Eurasian Economic Commission) se našly mnohé modely nových karet, a to včetně takových, které ani nečekáme, což ale není neobvyklé. Jde přitom o novinky jak od AMD, tak od NVIDIE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují
CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek