Gigabyte přináší Z390 AORUS Xtreme, designovou vlajkovou loď pro Intel

Gigabyte přináší Z390 AORUS Xtreme, designovou vlajkovou loď pro Intel
, , aktualita
Gigabyte si připravil základní desku Z390 AORUS Xtreme, která bude představovat to nejlepší, co bude mít k dispozici pro procesory Core 9. generace. Jako taková musí také nějak vypadat, což z velké části zajistí i podsvícení. 
K oblíbeným
reklama
S trochou nadsázky tak opravdu můžeme mluvit o designové základní desce, ostatně vzhled hraje v případě počítačových komponent stále větší roli a už to není jako před řadou let, kdy jsme měli na výběr mezi šedou a šedou skříní a základní desky byly buď žlutohnědé nebo zelené a mezi největší výstřelky patřily různobarevné plastové sloty. 
 
 
Dnes už je to zcela jiné. Máme tu barevně lakované plošné spoje i s různými vykrojenými částmi, barevné LED, divoce tvarované chladiče, kryty konektorů, LED cestičky přímo v PCB a pak čistě designové prvky, jako v tomto případě prosvícené a gravírované kusy plexiskla (nebo snad skla?).
 
 
Z390 AORUS Xtreme ale slibuje také kvalitní napájení procesoru s celkem šestnácti 60A MOSFETy od IR, a to konkrétně TDA21462, a vedle toho tu jsou zdvojovače IR3599 v počtu osmi. Pro posílení napájení se využivá také dvojice 8pinových konektorů a pokud jde o procesor Intel Core i9-9900K, dá se říci, že ten bude tuto výbavu při přetaktování opravdu potřebovat. 
 
 
Gigabyte také použil pro chlazení napájecí soustavy velké pasivní chladiče spojené heatpipe a co se týče dalších specifikací, máme tu 4 sloty pro až 64 GB paměti do taktu 4266 MHz, šest SATA 6 Gb/s, tři PCIe 3.0 x16 (x16/x8/x4), dva PCIe x1 a tři sloty pro M.2. Všechny jsou vybaveny pasivy AORUS M.2 a právě na nich můžeme vidět ona prosvícená plexiskla. Samozřejmě také nechybí USB 3.1 s 10 Gb/s (dva typu C a tři typu A) vedle USB 3.0 a 2.0. 
 
 
Deska je také vybavena rozhraním Wi-Fi se dvěma anténními konektory na zadním I/O štítku. Jde o modul s 802.11a/b/g/n/ac podporující 2,4/5 GHz Dual-Band a propustností do 1,73 Gb/s plus Bluetooth v5.0. Vedle toho tu máme dva 1Gb/s Ethernety vybavené čipy od Intelu a audio využívající ALC1220-VB a ESS SABRE 9118 DAC. Zadní panel je osvícený pomocí barevných LED, což rozhodně má i svůj praktický význam, protože na tyto konektory bývá v temnu pod stolem často špatně vidět.
 
Nová deska se má dostat na trhy 2. listopadu a cena zatím nebyla uvedena. Můžeme si ale být jisti, že bude výrazně vyšší než v případě Z390 AORUS Master, který je k dispozici od 7500 Kč.  
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář