Gigabyte přináší Z390 AORUS Xtreme, designovou vlajkovou loď pro Intel

Gigabyte přináší Z390 AORUS Xtreme, designovou vlajkovou loď pro Intel
, , aktualita
Gigabyte si připravil základní desku Z390 AORUS Xtreme, která bude představovat to nejlepší, co bude mít k dispozici pro procesory Core 9. generace. Jako taková musí také nějak vypadat, což z velké části zajistí i podsvícení. 
K oblíbeným
reklama
S trochou nadsázky tak opravdu můžeme mluvit o designové základní desce, ostatně vzhled hraje v případě počítačových komponent stále větší roli a už to není jako před řadou let, kdy jsme měli na výběr mezi šedou a šedou skříní a základní desky byly buď žlutohnědé nebo zelené a mezi největší výstřelky patřily různobarevné plastové sloty. 
 
 
Dnes už je to zcela jiné. Máme tu barevně lakované plošné spoje i s různými vykrojenými částmi, barevné LED, divoce tvarované chladiče, kryty konektorů, LED cestičky přímo v PCB a pak čistě designové prvky, jako v tomto případě prosvícené a gravírované kusy plexiskla (nebo snad skla?).
 
 
Z390 AORUS Xtreme ale slibuje také kvalitní napájení procesoru s celkem šestnácti 60A MOSFETy od IR, a to konkrétně TDA21462, a vedle toho tu jsou zdvojovače IR3599 v počtu osmi. Pro posílení napájení se využivá také dvojice 8pinových konektorů a pokud jde o procesor Intel Core i9-9900K, dá se říci, že ten bude tuto výbavu při přetaktování opravdu potřebovat. 
 
 
Gigabyte také použil pro chlazení napájecí soustavy velké pasivní chladiče spojené heatpipe a co se týče dalších specifikací, máme tu 4 sloty pro až 64 GB paměti do taktu 4266 MHz, šest SATA 6 Gb/s, tři PCIe 3.0 x16 (x16/x8/x4), dva PCIe x1 a tři sloty pro M.2. Všechny jsou vybaveny pasivy AORUS M.2 a právě na nich můžeme vidět ona prosvícená plexiskla. Samozřejmě také nechybí USB 3.1 s 10 Gb/s (dva typu C a tři typu A) vedle USB 3.0 a 2.0. 
 
 
Deska je také vybavena rozhraním Wi-Fi se dvěma anténními konektory na zadním I/O štítku. Jde o modul s 802.11a/b/g/n/ac podporující 2,4/5 GHz Dual-Band a propustností do 1,73 Gb/s plus Bluetooth v5.0. Vedle toho tu máme dva 1Gb/s Ethernety vybavené čipy od Intelu a audio využívající ALC1220-VB a ESS SABRE 9118 DAC. Zadní panel je osvícený pomocí barevných LED, což rozhodně má i svůj praktický význam, protože na tyto konektory bývá v temnu pod stolem často špatně vidět.
 
Nová deska se má dostat na trhy 2. listopadu a cena zatím nebyla uvedena. Můžeme si ale být jisti, že bude výrazně vyšší než v případě Z390 AORUS Master, který je k dispozici od 7500 Kč.  
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek