Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte ukázal svůj Radeon RX Vega 64 GAMING OC

2.10.2017, Jan Vítek, aktualita
Gigabyte ukázal svůj Radeon RX Vega 64 GAMING OC
Ještě minulý týden lidé blízcí tchaj-wanským firmám udávali, že nereferenční verze Radeonů RX Vega nemůžeme očekávat brzy a zvláště že Gigabyte snad své ani nechystá. A jaké je to překvapení, když právě Gigabyte nyní takovou kartu ukázal. 
Neznamená to však, že by tyto starší zprávy byly nepravdivé, jak poukazuje server VideoCardz. Spíše to má znamenat, že situace s dostupností čipů RX Vega se změnila a Gigabyte se dostal k nové várce GPU, která mu umožní vypustit do světa zbrusu nové a dosud neočekávané karty Radeon RX Vega 64 GAMING OC. 
 
Popisovaná situace s čipy RX Vega je totiž taková, že za problémy může jednak nestejné pouzdření s paměťmi HBM2. Přímo od AMD totiž víme, že paměti HBM2 v některých pouzdrech jsou stejně vysoko jako GPU, ale v jiných zase o kousek níže. Je pak jasné, že se tomu chladiče na nereferenčních kartách musí přizpůsobit a výrobci musí vymyslet, jak je příslušně upravit. 
 
 
Vedle toho tu jsou i méně potvrzené zprávy o tom, že kvalita čipů RX Vega má být velice rozdílná s ohledem na takty, kterých jsou schopny dosáhnout a k tomu se přidávají také špatně udávané teploty. Lze si pak představit, jak toto všechno ztěžuje vývoj nereferenčních modelů karet, na něž výrobci musí poskytovat příslušnou záruku. A to zvláště v době, kdy mohou očekávat, že se na ně ihned vrhnou především těžaři kryptoměn, kteří budou takovéto karty pochopitelně zatěžovat 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. 
 
O kartě Radeon RX Vega 64 GAMING OC toho moc nevíme. Založena bude na vlastním PCB firmy Gigabyte s dodatečným napájením pomocí dvou osmipinových PCIe a co se týče chlazení, to vypadá na Windforce 2X. Gigabyte také už měl dát sbohem rozhraní DVI a namísto něj poskytne po třech portech HDMI a DisplayPort. 
 
 
Zdroj: VideoCardz