www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte uvádí klávesnici Aorus K9 s optickými tlačítky

Gigabyte uvádí klávesnici Aorus K9 s optickými tlačítky
, , aktualita
Gigabyte si připravil novou klávesnici Aorus K9, která je zajímavá svými tlačítky. Ta jsou totiž optická, díky čemuž mají nad klasickými membránovými řadu výhod. Nabídnou vyšší výdrž, odolnost vůči tekutinám a také analogový výstup. 
K oblíbeným
reklama
Značku Aorus známe především díky základním deskám a grafickým kartám firmy Gigabyte, ale ta zasahuje mezi více typů produktů, jako jsou třeba notebooky nebo právě klávesnice. Model Aorus K9 bude zajímavý právě díky svým optickým tlačítkům, která slibují vysokou výdrž, voděvzdornost a možnost analogového výstupu, čili citlivost na přítlak. I hybridní membránové klávesnice pochopitelně mohou být voděvzdorné a kvalitní s dlouhou výdrží, takže to neznamená, že uvedené výhody modelu Aorus K9 jsou z jejich strany nedostižné. 


Co se týče možnosti zaznamenávat různou intenzitu stisku kláves, tu nabízí také nová klávesnice Wooting One, kterou však coby produkt crowdfundingu seženeme na trhu asi ne tak snadno jako Aorus K9. Podobné vlastnosti ale mají nabídnout i tlačítka Razer Purple, která jsou také optická. 


Gigabyte uvádí, že použitá tlačítka jsou rychlejší, respektive se rychleji vrací do výchozí polohy než klasická mechanická tlačítka. Jedná se o technologii firmy Flaretech, která má zajistit návrat do výchozí podoby za pouze 0,03 ms oproti 20 ms, takže jsou 600x rychlejší, alespoň to udávají specifikace. 


Co se táče výdrže, zde hraje roli i to, že tlačítka nemají obnažené kovové konektory, a tak jim nevadí vodní lázeň a vydržet mají dle svého ratingu 100 milionů stisků. Klávesy samotné mají hydrofobní povrch. 

Gigabyte navrhl tuto klávesnici tak, aby byla modulární, a umožnila tak výměnu tlačítek. Na výběr máme typ Red a Blue, jež se liší jako obvykle v tom, že první má lineární stisk a druhý nelineární "cvakací". Red i Blue však mají stejný odpor při stisku, a to 55 gramů, ovšem s poněkud velkorysou tolerancí +/- 10 gramů. Uživatelé si tak mohou tato tlačítka namíchat dle potřeby. 

Samotná klávesnice K9 nabízí ještě N-key rollover (NKRO), takže dokáže zaznamenat libovolný počet najednou stisknutých kláves, má dvoumetrový USB kabel s pletenou izolací, možnost konfigurace kláves a pak devět náhradních kláves z PBT (W, A, S, D, Escape a šipky). Tyto klávesy jsou kompatibilní s tlačítky Cherry MX, takže budeme moci využít všemožné sady, jež jsou k zakoupení a nezapomnělo se ani na podsvícení pomocí RGB Fusion, kde barva diod lze nastavit jednotlivě. 

O ceně a dostupnosti Aoris K9 jsme se ještě nedozvěděli. 

Zdroj: Gigabyte


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů