www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte uvádí klávesnici Aorus K9 s optickými tlačítky

Gigabyte uvádí klávesnici Aorus K9 s optickými tlačítky
, , aktualita
Gigabyte si připravil novou klávesnici Aorus K9, která je zajímavá svými tlačítky. Ta jsou totiž optická, díky čemuž mají nad klasickými membránovými řadu výhod. Nabídnou vyšší výdrž, odolnost vůči tekutinám a také analogový výstup. 
reklama
Značku Aorus známe především díky základním deskám a grafickým kartám firmy Gigabyte, ale ta zasahuje mezi více typů produktů, jako jsou třeba notebooky nebo právě klávesnice. Model Aorus K9 bude zajímavý právě díky svým optickým tlačítkům, která slibují vysokou výdrž, voděvzdornost a možnost analogového výstupu, čili citlivost na přítlak. I hybridní membránové klávesnice pochopitelně mohou být voděvzdorné a kvalitní s dlouhou výdrží, takže to neznamená, že uvedené výhody modelu Aorus K9 jsou z jejich strany nedostižné. 


Co se týče možnosti zaznamenávat různou intenzitu stisku kláves, tu nabízí také nová klávesnice Wooting One, kterou však coby produkt crowdfundingu seženeme na trhu asi ne tak snadno jako Aorus K9. Podobné vlastnosti ale mají nabídnout i tlačítka Razer Purple, která jsou také optická. 


Gigabyte uvádí, že použitá tlačítka jsou rychlejší, respektive se rychleji vrací do výchozí polohy než klasická mechanická tlačítka. Jedná se o technologii firmy Flaretech, která má zajistit návrat do výchozí podoby za pouze 0,03 ms oproti 20 ms, takže jsou 600x rychlejší, alespoň to udávají specifikace. 


Co se táče výdrže, zde hraje roli i to, že tlačítka nemají obnažené kovové konektory, a tak jim nevadí vodní lázeň a vydržet mají dle svého ratingu 100 milionů stisků. Klávesy samotné mají hydrofobní povrch. 

Gigabyte navrhl tuto klávesnici tak, aby byla modulární, a umožnila tak výměnu tlačítek. Na výběr máme typ Red a Blue, jež se liší jako obvykle v tom, že první má lineární stisk a druhý nelineární "cvakací". Red i Blue však mají stejný odpor při stisku, a to 55 gramů, ovšem s poněkud velkorysou tolerancí +/- 10 gramů. Uživatelé si tak mohou tato tlačítka namíchat dle potřeby. 

Samotná klávesnice K9 nabízí ještě N-key rollover (NKRO), takže dokáže zaznamenat libovolný počet najednou stisknutých kláves, má dvoumetrový USB kabel s pletenou izolací, možnost konfigurace kláves a pak devět náhradních kláves z PBT (W, A, S, D, Escape a šipky). Tyto klávesy jsou kompatibilní s tlačítky Cherry MX, takže budeme moci využít všemožné sady, jež jsou k zakoupení a nezapomnělo se ani na podsvícení pomocí RGB Fusion, kde barva diod lze nastavit jednotlivě. 

O ceně a dostupnosti Aoris K9 jsme se ještě nedozvěděli. 

Zdroj: Gigabyte


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Revoluce: Google spouští streamování her Stadia, zakládá i herní studio Revoluce: Google spouští streamování her Stadia, zakládá i herní studio
Google dnes zahájil revoluci ve světě počítačových her. Už nebude potřeba kupovat drahé procesory, spoustu RAM a výkonná GPU. Google Stadia je streamovací platformou, kdy si hry zahrajete na PC, notebooku, telefonu nebo televizi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 66 přináší několik velmi užitečných vylepšení. Předně je to fakt, že už konečně nepřehrává automaticky zvuky. Přináší také podporu Windows Helo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nvidia Jetson Nano, výkonný výpočetní modul pro AI Nvidia Jetson Nano, výkonný výpočetní modul pro AI
Malé počítače pro vývojáře a ovládání nejrůznějších robotů jsou hodně populární a prim v tomto hrají počítače Raspberry. Nvidia nechce zůstávat pozadu a mimo průmyslových Jetsonů přichází i s levnější variantou Jetson Nano.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Noctua uvádí výkonný chladič NH-U12A s moderními ventilátory ze Sterroxu Noctua uvádí výkonný chladič NH-U12A s moderními ventilátory ze Sterroxu
Ventilátory NF-A12x25 z materiálu Sterrox se uplatní na novém chladiči NH-U12A společnosti Noctua. Ten nabídne rovnou dva, takže slibuje i vysoký výkon, ovšem pochopitelně to nebude levné. Co tu tedy máme?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Star Wars: Dark Forces čeká remake od vývojáře z Obsidianu Star Wars: Dark Forces čeká remake od vývojáře z Obsidianu
Star Wars: Dark Forces je letitý titul od LucasArts, který nás v roce 1995 bavil svým 3D prostředím ve stylu Doomu a byl veřejností přijat velice vřele jako kvalitní hra. Ta nyní bude přepracována a stojí za tím zkušený vývojář ze studia Obsidian. 
Včera, aktualita, Jan Vítek