www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte uvádí klávesnici Aorus K9 s optickými tlačítky

Gigabyte uvádí klávesnici Aorus K9 s optickými tlačítky
, , aktualita
Gigabyte si připravil novou klávesnici Aorus K9, která je zajímavá svými tlačítky. Ta jsou totiž optická, díky čemuž mají nad klasickými membránovými řadu výhod. Nabídnou vyšší výdrž, odolnost vůči tekutinám a také analogový výstup. 
reklama
Značku Aorus známe především díky základním deskám a grafickým kartám firmy Gigabyte, ale ta zasahuje mezi více typů produktů, jako jsou třeba notebooky nebo právě klávesnice. Model Aorus K9 bude zajímavý právě díky svým optickým tlačítkům, která slibují vysokou výdrž, voděvzdornost a možnost analogového výstupu, čili citlivost na přítlak. I hybridní membránové klávesnice pochopitelně mohou být voděvzdorné a kvalitní s dlouhou výdrží, takže to neznamená, že uvedené výhody modelu Aorus K9 jsou z jejich strany nedostižné. 


Co se týče možnosti zaznamenávat různou intenzitu stisku kláves, tu nabízí také nová klávesnice Wooting One, kterou však coby produkt crowdfundingu seženeme na trhu asi ne tak snadno jako Aorus K9. Podobné vlastnosti ale mají nabídnout i tlačítka Razer Purple, která jsou také optická. 


Gigabyte uvádí, že použitá tlačítka jsou rychlejší, respektive se rychleji vrací do výchozí polohy než klasická mechanická tlačítka. Jedná se o technologii firmy Flaretech, která má zajistit návrat do výchozí podoby za pouze 0,03 ms oproti 20 ms, takže jsou 600x rychlejší, alespoň to udávají specifikace. 


Co se táče výdrže, zde hraje roli i to, že tlačítka nemají obnažené kovové konektory, a tak jim nevadí vodní lázeň a vydržet mají dle svého ratingu 100 milionů stisků. Klávesy samotné mají hydrofobní povrch. 

Gigabyte navrhl tuto klávesnici tak, aby byla modulární, a umožnila tak výměnu tlačítek. Na výběr máme typ Red a Blue, jež se liší jako obvykle v tom, že první má lineární stisk a druhý nelineární "cvakací". Red i Blue však mají stejný odpor při stisku, a to 55 gramů, ovšem s poněkud velkorysou tolerancí +/- 10 gramů. Uživatelé si tak mohou tato tlačítka namíchat dle potřeby. 

Samotná klávesnice K9 nabízí ještě N-key rollover (NKRO), takže dokáže zaznamenat libovolný počet najednou stisknutých kláves, má dvoumetrový USB kabel s pletenou izolací, možnost konfigurace kláves a pak devět náhradních kláves z PBT (W, A, S, D, Escape a šipky). Tyto klávesy jsou kompatibilní s tlačítky Cherry MX, takže budeme moci využít všemožné sady, jež jsou k zakoupení a nezapomnělo se ani na podsvícení pomocí RGB Fusion, kde barva diod lze nastavit jednotlivě. 

O ceně a dostupnosti Aoris K9 jsme se ještě nedozvěděli. 

Zdroj: Gigabyte


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km
I když Velký hadronový urychlovač LHC je v provozu "jen" 9 let, CERN už plánuje výstavbu nového, mnohem většího. Ten nese název Future Circular Collider (FCC) a bude mít na délku neuvěřitelných 100 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář