GOG propouští a stojí prý za tím finanční potíže i reorganizace

GOG propouští a stojí prý za tím finanční potíže i reorganizace
, , aktualita
Pokud někdo nadává na protikopírovací ochranu ve hrách a nutnost mít nainstalovány na PC různé klienty pro spouštění her, na GOG by měl přímo pět chválu. Tato platforma má však prý finanční problémy a firma propouští. 
K oblíbeným
reklama
Projekt GOG začal jako platforma pro prodej starých klasických her a od toho i dostal název Good Old Games, ale později přerostl v unikátní platformu, jejíž tvůrci a vedle nich i autoři samotných nabízených her spoléhají na zákazníkův smysl pro čest a schopnost ocenit práci i vstřícné podmínky. Hry jsou nabízeny bez jakékoliv DRM ochrany, a to navíc bez nutnosti mít nainstalovaného klienta. Prostě si je můžeme stáhnout, zazálohovat dle libosti a spouštět bez ohledu na to, zda nám pravost kopie ověří nějaký vzdálený server a podobně. Uživatel se ani nemusí zabývat tím, jestli mu nějaké Denuvo zbytečně neužírá výkon.
 
 
Z toho vyplývá, že kradení takových her spočívá pouze a jen v onom zkopírování. Je pak celkem pochopitelné, že na takové podmínky nechtějí přistoupit všichni, respektive chce na ně přistoupit opravdu málokdo, a tak je nabídka GOGu omezena opravdu spíše na staré hry a pak menší počet novějších titulů, popřípadě předělávek. 
 
I GOG však nyní získal další konkurenci v podobě Epic Games Store, i když ta bude užírat z misky především Steamu. Nevyšel také pokus udělat z titulu Thronebreaker exkluzivitu, a ten se tak rychle objevil právě i na Steamu. AAA her je na GOGu pomálu a to se jistě nezlepší, protože jejich nakladatelé už si hrají na vlastních písečcích a drobky sebere už právě Epic se Steamem, ovšem dá se říci, že pro AAA tituly GOG nikdy známý nebyl, snad až na vlastní tvorbu CD Projekt Red. Nesmíme také zapomenout na další konkurenci v podobě Discord Store. 
 
Nyní se dozvídáme, že GOG propustil či brzy propustí 12 zaměstnanců, což představuje desetinu pracovní síly, ovšem další oficiální informace k tomu nejsou. Dozvíme se pouze to, že už od loňského října dochází k reorganizaci a kvůli ní padlo 12 pozic.
 
Více k tomu mohou říci právě bývalí zaměstnanci, jimž se však z pochopitelných důvodu nedá zcela věřit. Jeden z nich ale mluví o neblahé finanční situaci a že v posledních měsících se hospodaření nebezpečně přiblížilo červeným číslům. Tržby jsou prý navíc nestálé a zatímco leden byl výtečný, v únoru nastal náhlý propad. Zklamání také měly přinést prodeje hry Gwent. 
 
Nicméně mateřská společnost opravdu jen nepropouští, ale spíše prochází změnou, protože aktuálně hledá lidi pro 20 pozic, mezi něž patří vývoj softwaru, IT administrace, PR a marketing či jiné. CD Projekt Red se ale může zahojit především na jednom, a sice brzkém, ale ne uspěchaném vydání titulu Cyberpunk 2077. 
 
Zdroj: Kotaku


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář