GOG propouští a stojí prý za tím finanční potíže i reorganizace

GOG propouští a stojí prý za tím finanční potíže i reorganizace
, , aktualita
Pokud někdo nadává na protikopírovací ochranu ve hrách a nutnost mít nainstalovány na PC různé klienty pro spouštění her, na GOG by měl přímo pět chválu. Tato platforma má však prý finanční problémy a firma propouští. 
K oblíbeným
reklama
Projekt GOG začal jako platforma pro prodej starých klasických her a od toho i dostal název Good Old Games, ale později přerostl v unikátní platformu, jejíž tvůrci a vedle nich i autoři samotných nabízených her spoléhají na zákazníkův smysl pro čest a schopnost ocenit práci i vstřícné podmínky. Hry jsou nabízeny bez jakékoliv DRM ochrany, a to navíc bez nutnosti mít nainstalovaného klienta. Prostě si je můžeme stáhnout, zazálohovat dle libosti a spouštět bez ohledu na to, zda nám pravost kopie ověří nějaký vzdálený server a podobně. Uživatel se ani nemusí zabývat tím, jestli mu nějaké Denuvo zbytečně neužírá výkon.
 
 
Z toho vyplývá, že kradení takových her spočívá pouze a jen v onom zkopírování. Je pak celkem pochopitelné, že na takové podmínky nechtějí přistoupit všichni, respektive chce na ně přistoupit opravdu málokdo, a tak je nabídka GOGu omezena opravdu spíše na staré hry a pak menší počet novějších titulů, popřípadě předělávek. 
 
I GOG však nyní získal další konkurenci v podobě Epic Games Store, i když ta bude užírat z misky především Steamu. Nevyšel také pokus udělat z titulu Thronebreaker exkluzivitu, a ten se tak rychle objevil právě i na Steamu. AAA her je na GOGu pomálu a to se jistě nezlepší, protože jejich nakladatelé už si hrají na vlastních písečcích a drobky sebere už právě Epic se Steamem, ovšem dá se říci, že pro AAA tituly GOG nikdy známý nebyl, snad až na vlastní tvorbu CD Projekt Red. Nesmíme také zapomenout na další konkurenci v podobě Discord Store. 
 
Nyní se dozvídáme, že GOG propustil či brzy propustí 12 zaměstnanců, což představuje desetinu pracovní síly, ovšem další oficiální informace k tomu nejsou. Dozvíme se pouze to, že už od loňského října dochází k reorganizaci a kvůli ní padlo 12 pozic.
 
Více k tomu mohou říci právě bývalí zaměstnanci, jimž se však z pochopitelných důvodu nedá zcela věřit. Jeden z nich ale mluví o neblahé finanční situaci a že v posledních měsících se hospodaření nebezpečně přiblížilo červeným číslům. Tržby jsou prý navíc nestálé a zatímco leden byl výtečný, v únoru nastal náhlý propad. Zklamání také měly přinést prodeje hry Gwent. 
 
Nicméně mateřská společnost opravdu jen nepropouští, ale spíše prochází změnou, protože aktuálně hledá lidi pro 20 pozic, mezi něž patří vývoj softwaru, IT administrace, PR a marketing či jiné. CD Projekt Red se ale může zahojit především na jednom, a sice brzkém, ale ne uspěchaném vydání titulu Cyberpunk 2077. 
 
Zdroj: Kotaku


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede? AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede?
Společnost AMD dnes vyslalo na trh už ohlášený Athlon 3000G, který nese oficiální cenovku 49 dolarů. U nás se tak zatím prodává za cca 1500 Kč s DPH, a jde tak o konkurenci pro ty nejlevnější paticové procesory. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš
Sierra Nevada Corporation vyvíjí miniraketoplán Dream Chaser, který není určen pro posádku, nicméně jeho součástí je i modul Shooting Star. Ten byl hlavním tématem tiskové konference a ukázalo se, že může sloužit i jako odpadkový koš. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu? SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu?
Společnost SK Hynix si začala vyrábět zatím ještě inženýrské vzorky produktů s 4D NAND Flash, které mají 128 vrstev buněk CTF a dohromady v těchto vrstvách nabízí kapacitu 1 Tb. Přijdou tak nová vysokokapacitní SSD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi
V poslední době se nám trošku natrhl pytel s konzolovými hrami, které se nakonec dočkají své PC verze. Po Red Dead Redemption 2 nebo Death Stranding tu máme i další známý titul, tentokrát od Quantic Dream. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Monero hacknuto: oficiální stránka nabízela falešnou aplikaci Monero hacknuto: oficiální stránka nabízela falešnou aplikaci
Kryptoměna Monero je spojována zejména s nelegální těžbou pomocí skriptů pouštěných v prohlížeči, i když se dá použít i legitimně. Nyní byli hacknuti i samotní tvůrci. Jejich oficiální stránka nabízela podvrženou aplikaci skriptu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala