GOG propouští a stojí prý za tím finanční potíže i reorganizace

GOG propouští a stojí prý za tím finanční potíže i reorganizace
, , aktualita
Pokud někdo nadává na protikopírovací ochranu ve hrách a nutnost mít nainstalovány na PC různé klienty pro spouštění her, na GOG by měl přímo pět chválu. Tato platforma má však prý finanční problémy a firma propouští. 
K oblíbeným
reklama
Projekt GOG začal jako platforma pro prodej starých klasických her a od toho i dostal název Good Old Games, ale později přerostl v unikátní platformu, jejíž tvůrci a vedle nich i autoři samotných nabízených her spoléhají na zákazníkův smysl pro čest a schopnost ocenit práci i vstřícné podmínky. Hry jsou nabízeny bez jakékoliv DRM ochrany, a to navíc bez nutnosti mít nainstalovaného klienta. Prostě si je můžeme stáhnout, zazálohovat dle libosti a spouštět bez ohledu na to, zda nám pravost kopie ověří nějaký vzdálený server a podobně. Uživatel se ani nemusí zabývat tím, jestli mu nějaké Denuvo zbytečně neužírá výkon.
 
 
Z toho vyplývá, že kradení takových her spočívá pouze a jen v onom zkopírování. Je pak celkem pochopitelné, že na takové podmínky nechtějí přistoupit všichni, respektive chce na ně přistoupit opravdu málokdo, a tak je nabídka GOGu omezena opravdu spíše na staré hry a pak menší počet novějších titulů, popřípadě předělávek. 
 
I GOG však nyní získal další konkurenci v podobě Epic Games Store, i když ta bude užírat z misky především Steamu. Nevyšel také pokus udělat z titulu Thronebreaker exkluzivitu, a ten se tak rychle objevil právě i na Steamu. AAA her je na GOGu pomálu a to se jistě nezlepší, protože jejich nakladatelé už si hrají na vlastních písečcích a drobky sebere už právě Epic se Steamem, ovšem dá se říci, že pro AAA tituly GOG nikdy známý nebyl, snad až na vlastní tvorbu CD Projekt Red. Nesmíme také zapomenout na další konkurenci v podobě Discord Store. 
 
Nyní se dozvídáme, že GOG propustil či brzy propustí 12 zaměstnanců, což představuje desetinu pracovní síly, ovšem další oficiální informace k tomu nejsou. Dozvíme se pouze to, že už od loňského října dochází k reorganizaci a kvůli ní padlo 12 pozic.
 
Více k tomu mohou říci právě bývalí zaměstnanci, jimž se však z pochopitelných důvodu nedá zcela věřit. Jeden z nich ale mluví o neblahé finanční situaci a že v posledních měsících se hospodaření nebezpečně přiblížilo červeným číslům. Tržby jsou prý navíc nestálé a zatímco leden byl výtečný, v únoru nastal náhlý propad. Zklamání také měly přinést prodeje hry Gwent. 
 
Nicméně mateřská společnost opravdu jen nepropouští, ale spíše prochází změnou, protože aktuálně hledá lidi pro 20 pozic, mezi něž patří vývoj softwaru, IT administrace, PR a marketing či jiné. CD Projekt Red se ale může zahojit především na jednom, a sice brzkém, ale ne uspěchaném vydání titulu Cyberpunk 2077. 
 
Zdroj: Kotaku


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory z řad Core "Comet Lake-S" a Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka105 komentářů
Mi Smart Tracking Charging Pad: bezdrátová nabíječka pro 2 zařízení Mi Smart Tracking Charging Pad: bezdrátová nabíječka pro 2 zařízení
Zatímco Apple se svou bezdrátovou nabíječkou více zařízení AirPower neuspěl a nepovedlo se mu vyřešit technické problémy, Xiaomi uvádí nabíječku Mi Smart Tracking Charging Pad, která by měla umožnit nabíjet 2 zařízení v jakékoli pozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Klasická cihla: díky vrstvě PEDOT možné úložiště elektřiny v budoucnosti Klasická cihla: díky vrstvě PEDOT možné úložiště elektřiny v budoucnosti
Další zajímavou technologií a využitím polymeru PEDOT pro ukládání elektrické energie je povrchová vrstva aplikovaná na klasickou oranžovou cihlu. Dům tak může být sám o sobě superkapacitorem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Microsoft předčasně končí iniciativu Xbox 20/20 Microsoft předčasně končí iniciativu Xbox 20/20
Microsoft letos v květnu ohlásil iniciativu Xbox 20/20, v jejímž rámci slíbil pravidelný přísun novinek ze světa Xbox Game Studios, xCloudu, Game Pass a podobně. Ta ale nyní neslavně končí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Na jaké zbraně a životní osudy narazíme v Cyberpunk 2077? Na jaké zbraně a životní osudy narazíme v Cyberpunk 2077?
Tvůrci očekávaného titulu Cyberpunk 2077 nás chtějí udržovat ve stavu pozornosti, a tak občas vypustí do světa nějakou novinku. Na konci června to byla informace o ray tracingu a DLSS 2.0 a nyní jde o samotný obsah hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře