GOG propouští a stojí prý za tím finanční potíže i reorganizace

GOG propouští a stojí prý za tím finanční potíže i reorganizace
, , aktualita
Pokud někdo nadává na protikopírovací ochranu ve hrách a nutnost mít nainstalovány na PC různé klienty pro spouštění her, na GOG by měl přímo pět chválu. Tato platforma má však prý finanční problémy a firma propouští. 
K oblíbeným
reklama
Projekt GOG začal jako platforma pro prodej starých klasických her a od toho i dostal název Good Old Games, ale později přerostl v unikátní platformu, jejíž tvůrci a vedle nich i autoři samotných nabízených her spoléhají na zákazníkův smysl pro čest a schopnost ocenit práci i vstřícné podmínky. Hry jsou nabízeny bez jakékoliv DRM ochrany, a to navíc bez nutnosti mít nainstalovaného klienta. Prostě si je můžeme stáhnout, zazálohovat dle libosti a spouštět bez ohledu na to, zda nám pravost kopie ověří nějaký vzdálený server a podobně. Uživatel se ani nemusí zabývat tím, jestli mu nějaké Denuvo zbytečně neužírá výkon.
 
 
Z toho vyplývá, že kradení takových her spočívá pouze a jen v onom zkopírování. Je pak celkem pochopitelné, že na takové podmínky nechtějí přistoupit všichni, respektive chce na ně přistoupit opravdu málokdo, a tak je nabídka GOGu omezena opravdu spíše na staré hry a pak menší počet novějších titulů, popřípadě předělávek. 
 
I GOG však nyní získal další konkurenci v podobě Epic Games Store, i když ta bude užírat z misky především Steamu. Nevyšel také pokus udělat z titulu Thronebreaker exkluzivitu, a ten se tak rychle objevil právě i na Steamu. AAA her je na GOGu pomálu a to se jistě nezlepší, protože jejich nakladatelé už si hrají na vlastních písečcích a drobky sebere už právě Epic se Steamem, ovšem dá se říci, že pro AAA tituly GOG nikdy známý nebyl, snad až na vlastní tvorbu CD Projekt Red. Nesmíme také zapomenout na další konkurenci v podobě Discord Store. 
 
Nyní se dozvídáme, že GOG propustil či brzy propustí 12 zaměstnanců, což představuje desetinu pracovní síly, ovšem další oficiální informace k tomu nejsou. Dozvíme se pouze to, že už od loňského října dochází k reorganizaci a kvůli ní padlo 12 pozic.
 
Více k tomu mohou říci právě bývalí zaměstnanci, jimž se však z pochopitelných důvodu nedá zcela věřit. Jeden z nich ale mluví o neblahé finanční situaci a že v posledních měsících se hospodaření nebezpečně přiblížilo červeným číslům. Tržby jsou prý navíc nestálé a zatímco leden byl výtečný, v únoru nastal náhlý propad. Zklamání také měly přinést prodeje hry Gwent. 
 
Nicméně mateřská společnost opravdu jen nepropouští, ale spíše prochází změnou, protože aktuálně hledá lidi pro 20 pozic, mezi něž patří vývoj softwaru, IT administrace, PR a marketing či jiné. CD Projekt Red se ale může zahojit především na jednom, a sice brzkém, ale ne uspěchaném vydání titulu Cyberpunk 2077. 
 
Zdroj: Kotaku


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala