Google popírá, že by schválně srážel výkon Edge na svých stránkách

Google popírá, že by schválně srážel výkon Edge na svých stránkách
, , aktualita
Microsoft se rozhodl opustit vlastní engine a chystá prohlížeč Edge založený na Chromiu. Nedávno se přitom objevila informace, že to bylo i kvůli klackům, které Google házel Microsoftu pod nohy, což ale nyní sám Google popírá a vysvětluje. 
K oblíbeným
reklama
Nutno říci, že samotný Microsoft nikoho neobviňuje a ve svém oficiálním vyjádření se raději soustředil na to, jaká pozitiva jeho krok bude mít. O těch negativních stránkách se zmínil jen Joshua Bakita, který pracoval v týmu Edge jako student či praktikant a sbíral zkušenosti a názory jiných. Nelze to tak v žádném případě automaticky brát jako další spor mezi společnostmi Google a Microsoft, nicméně Google měl potřebu se k tomu vyjádřit. 
 
 
Ten nyní samozřejmě popírá, že by využil pouze půlročního cyklu aktualizací prohlížeče Edge k tomu, aby uměle srazil jeho výkon na YouTube. Microsoft se totiž chlubil tím, že Edge je právě při práci se stránkami YouTube velice rychlý, že zastíní i Chrome. Na to měl reagovat Google menší úpravou kódu stránek, která dokázala Edge ochromit, a to i za cenu toho, že stránky pak budou obecně pomalejší. Právě to nyní Google rázně popírá. 
 
A mimochodem, o pomalých stránkách YouTube na konkurenčních prohlížečích browseru Chrome mluvil také v létě Chris Peterson, technický programový manažer Mozilly. Ten mluvil o využití jistého Shadow DOM v0 API, kterým disponoval právě jen Chrome a to bylo nasazeno ve verzi YouTube využívající Polymer. Tehdy Peterson doporučoval se vrátit ke starší verzi YouTube pomocí rozšíření pro Firefox
 
Co k tomu tedy nyní může říci Google? Ten popírá, že by šlo o cílenou akci pro znevýhodnění konkurence, ale prostě o to, že to byla chyba, čili bug: "YouTube nevyužívá kód vytvořený pro ochromení optimalizací jiných prohlížečů a pracuje rychle na tom, aby opravil případné chyby hned, jak jsou objeveny". To je však v přímém rozporu s tím, co uvádí Joshua Bakita, a sice že YouTube odmítl reagovat na požadavek na odstranění skrytého div tagu, který měl problém způsobit. 
 
Závěry si může udělat každý sám, nicméně fakta jsou taková, že Google má dnes se svým Chrome naprosto dominantní pozici a brzy si uloupne i to málo, co získal Edge. Microsoft se tak může nyní z druhé strany koukat na to, jak se chová jiná firma, která je na tom podobně jako byl on sám v době Internet Exploreru verzí 5 a 6. Dnes dokáže Chromu odolávat v podstatě už jen Firefox, pokud nepočítáme Safari hrající si na svém vlastním písečku. 
 
Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková