www.svethardware.cz
>
>
>

Google poslal na Bermudy 20 mld. EUR, aby si snížil daně

Google poslal na Bermudy 20 mld. EUR, aby si snížil daně
, , aktualita
Velké korporace se hodně snaží ušetřit na daních a hledají legální kličky, jak zaplatit co nejmenší daně. Za rok 2017 tak společnost Google poslala přes irské a nizozemské pobočky na Bermudy téměř 20 miliard EUR.
reklama
Společnost Google je jednou z mnoha korporací, které využívají nejrůznějších právních kliček umožňujících jim výrazně snížit poplatky na daních. I když většinu zisků daní v USA a platí zde cca 26% daně, příjmy mimo USA už dávají více možností, jak se dostat na výrazně nižší procenta. Jedním ze způsobů je tzv. "Double Irish Dutch Sandwich". V tomto případě dochází k tomu, že přes irskou pobočku společnosti se pošlou peníze do nizozemské pobočky (v případě Google do Google Netherlands Holdings BV) a pak zpět do irské společnosti, která ale operuje a má sídlo v nějakém daňovém ráji. Pro Google je to sídlo na Bermudách.
 
Logo Google
 
V roce 2016 takto společnost Google "vyvezla" příjmy ve výši okolo 16 miliard EUR, za rok 2017 to už mělo být 19,9 mld. EUR. Tento postup je prozatím legální, nicméně moc dlouho už nebude. Tlak ze strany USA i EU způsobil, že v roce 2014 bylo rozhodnuto o konci tohoto mechanismu. Ten může legálně fungovat nejpozději v roce 2020, poté už půjde o nelegální činnost. Otázkou je, jak se k tomu postaví samotný Google a jaké jiné cesty si najde k tomu, aby mohl legálně platit nižší daně.
 
Připomeňme, že různé daňové praktiky se zdaleka netýkají jen Googlu, ale i dalších obrovských společností, jako jsou Microsoft, Facebook nebo Apple, které mají sídla pro Evropu zpravidla v Irsku. Např. Apple měl s Irskem dohodu o supernízkých daních ve výši pouhých 0,05 %. EU ale toto Applu i Irsku zatrhla a Apple tak byl nucen na daních doplatit 14 mld. EUR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře