www.svethardware.cz
>
>
>

Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra

Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
, , aktualita
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
K oblíbeným
reklama
Začátkem října společnost Google oznámila, že sociální síť Google+ se nijak zvlášť nerozšířila a nechce s ní už dále pokračovat. Zatímco pro podnikové nasazení zůstane, pro běžné uživatele měla být uzavřena v srpnu 2019, čemuž pomohla i děravost aplikace a únik dat. Vypadá to, že ale nebyl zdaleka jediný. Aktualizace z listopadu letošního roku totiž umožnila odkrýt data 52,5 milionu uživatelů a Google tak rychle pracoval na záplatě, která byla aplikována o šest dní později.
 
Google+ logo
 
Ta umožnila aplikacím, aby viděly některé údaje uživatelů, jako jsou e-mailová adresa, jméno, věk nebo zaměstnání, a to i v případě, že měl uživatel nastavené tyto údaje jako soukromé. Podobně tak šlo zobrazit privátní údaje přátel člověka, který je měl jako veřejné. Naštěstí nešlo zobrazit vyloženě citlivé údaje jako finanční detaily, hesla nebo jiné, které by se daly zneužít např. ke krádeži identity. Google tvrdí, že nezaznamenal žádné zneužití této chyby po dobu 6 dnů, kdy byla aktivní.
 
Spolu s tím ale Google oznámil i rychlejší smrt sociální sítě Google+. Pro běžné uživatele se její konec přesouvá ze srpna 2019 už na duben 2019, tedy už za pouhé 4 měsíce. Stejně tak se urychlí konec provozu Google+ API. To ukončí svou činnost už do 90 dní, tedy nejpozději počátkem března 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek