www.svethardware.cz
>
>
>

Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra

Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
, , aktualita
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
K oblíbeným
reklama
Začátkem října společnost Google oznámila, že sociální síť Google+ se nijak zvlášť nerozšířila a nechce s ní už dále pokračovat. Zatímco pro podnikové nasazení zůstane, pro běžné uživatele měla být uzavřena v srpnu 2019, čemuž pomohla i děravost aplikace a únik dat. Vypadá to, že ale nebyl zdaleka jediný. Aktualizace z listopadu letošního roku totiž umožnila odkrýt data 52,5 milionu uživatelů a Google tak rychle pracoval na záplatě, která byla aplikována o šest dní později.
 
Google+ logo
 
Ta umožnila aplikacím, aby viděly některé údaje uživatelů, jako jsou e-mailová adresa, jméno, věk nebo zaměstnání, a to i v případě, že měl uživatel nastavené tyto údaje jako soukromé. Podobně tak šlo zobrazit privátní údaje přátel člověka, který je měl jako veřejné. Naštěstí nešlo zobrazit vyloženě citlivé údaje jako finanční detaily, hesla nebo jiné, které by se daly zneužít např. ke krádeži identity. Google tvrdí, že nezaznamenal žádné zneužití této chyby po dobu 6 dnů, kdy byla aktivní.
 
Spolu s tím ale Google oznámil i rychlejší smrt sociální sítě Google+. Pro běžné uživatele se její konec přesouvá ze srpna 2019 už na duben 2019, tedy už za pouhé 4 měsíce. Stejně tak se urychlí konec provozu Google+ API. To ukončí svou činnost už do 90 dní, tedy nejpozději počátkem března 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz? Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?
Už za pouhé čtyři dny nám Lisa Su představí nové 7nm procesory Ryzen 3000 a doufejme také karty s GPU Navi. Nové procesory tak už musí někde být testovány a lze očekávat, že nejnovější informace už mohou mít reálný podklad.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů