Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá

Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
, , aktualita
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
K oblíbeným
reklama
Je tomu jen pár dní, co Google představil svou herní streamovací službu Stadia. Zatímco některým běhá velmi slušně, jiní mají s konektivitou očekávané problémy. To však není jediné negativum. Objevují se totiž i další potíže, za které může stanice ChromeCast Ultra. Ta je určena k příjmu signálu a jejímu posílání na další zařízení, zodpovědná je i za ovládání samotných her (připojení ovladače). A právě zde tkví nemalý problém. Jak se ukazuje, zatímco pro běžné streamování je tato stanice naprosto dostatečná, Google Stadia je pro ni příliš a nemálo uživatelů nové herní platformy si stěžuje, že se Chromecast extrémně přehřívá.
 
Google Stadia
 
V mnoha případech je to tak vážné, že se Chromecast v zájmu vlastního přežití jednoduše vypne, aby se nepřehřál a jak někteří podotýkají, "neusmažil". Prozatím se nehovoří o tom, že by se někomu přehřál natolik, že by to pro zařízení znamenalo křemíkovou smrt, nicméně pro Google je dost velkým problémem, že zařízení nevydrží dlouhodobé hraní. Uživatelé se shodují v tom, že k přehřátí dochází obvykle po nějakých 3-4 hodinách hraní. Vypadá to tedy, že Google neoptimalizoval Chromecast Ultra pro nový typ použití a ten to ve stávající verzi nezvládá tak, jak by měl.
 
Když se k tomu přidají fakta, že ne vždy Stadia běží na připojení, které by ji mělo zvládat, a že nabídka her je prozatím hodně omezená, nevypadá to zrovna na hladký start. Uvidíme, co přinese budoucnost. Možná opravdu prorazí, bude to ale chtít ze strany Googlu ještě trochu zapracovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Gigabyte M-Series: herní monitory s KVM přepínačem a víceúčelovým USB C Gigabyte M-Series: herní monitory s KVM přepínačem a víceúčelovým USB C
Herní monitory nebývají vybaveny KVM přepínači, s jejichž pomocí můžeme svá LCD snadno využívat s několika sestavami. Gigabyte M27F a M27Q ale takový přepínač nabízí, ale co dalšího k tomu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář