Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá

Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
, , aktualita
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
K oblíbeným
reklama
Je tomu jen pár dní, co Google představil svou herní streamovací službu Stadia. Zatímco některým běhá velmi slušně, jiní mají s konektivitou očekávané problémy. To však není jediné negativum. Objevují se totiž i další potíže, za které může stanice ChromeCast Ultra. Ta je určena k příjmu signálu a jejímu posílání na další zařízení, zodpovědná je i za ovládání samotných her (připojení ovladače). A právě zde tkví nemalý problém. Jak se ukazuje, zatímco pro běžné streamování je tato stanice naprosto dostatečná, Google Stadia je pro ni příliš a nemálo uživatelů nové herní platformy si stěžuje, že se Chromecast extrémně přehřívá.
 
Google Stadia
 
V mnoha případech je to tak vážné, že se Chromecast v zájmu vlastního přežití jednoduše vypne, aby se nepřehřál a jak někteří podotýkají, "neusmažil". Prozatím se nehovoří o tom, že by se někomu přehřál natolik, že by to pro zařízení znamenalo křemíkovou smrt, nicméně pro Google je dost velkým problémem, že zařízení nevydrží dlouhodobé hraní. Uživatelé se shodují v tom, že k přehřátí dochází obvykle po nějakých 3-4 hodinách hraní. Vypadá to tedy, že Google neoptimalizoval Chromecast Ultra pro nový typ použití a ten to ve stávající verzi nezvládá tak, jak by měl.
 
Když se k tomu přidají fakta, že ne vždy Stadia běží na připojení, které by ji mělo zvládat, a že nabídka her je prozatím hodně omezená, nevypadá to zrovna na hladký start. Uvidíme, co přinese budoucnost. Možná opravdu prorazí, bude to ale chtít ze strany Googlu ještě trochu zapracovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář