Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence

Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence
, , aktualita
Mnozí předpovídají herní streamovací službě Google Stadia neúspěch, protože přenos videa přes Intenet musí zákonitě způsobovat nepřekonatelné latence v hraní. Google však tvrdí, že latence nebudou problém. Díky AI mají být dokonce záporné.
K oblíbeným
reklama
V březnu letošního roku oznámila společnost Google svojí herní streamovací službu Stadia. Ta má fungovat tak, že hráč může využívat v podstatě jakýkoli hardware, který jen umí dostatečně dobře přehrát video, protože hra se bude počítat na serverech Googlu a hráč už jen dostane video přenesené přes Internet na jeho obrazovku. Mnozí říkají, že taková služba nemůže fungovat, protože bude vyžadovat extrémně dobré připojení s tak krátkými latencemi, které skoro nikdo nemůže dosáhnout. Google však tvrdí, že latence nejenže nebudou dlouhé, ony mají být dokonce záporné.
 
Platformy Google Stadia
 
Hráč by tak měl mít obraz ke hře k dispozici na počítači ještě dříve, než vůbec provede onu akci a Madj Bakar z Googlu říká, že Stadia díky negativním latencím během jednoho až dvou let překoná lokální hardware a je jedno, jak výkonný bude. Vtip je v tom, že Google zde využije systémů prediktivní umělé inteligence, která bude odhadovat, co hráč ve hře udělá a na základě toho vygeneruje požadovaný obraz a zašle ho na počítač hráče ještě dříve, než to ve skutečnosti udělá. Otázkou je, co se stane, když to hráč zahraje jinak, resp. kolik alternativních scénářů si vlastně systém bude připravovat. Každopádně se zdá, že to s těmi latencemi možná opravdu nebude tak horké, jak se zdá. Bude však zajímavé sledovat, zda to bude AI ve skutečnosti zvládat nebo nikoli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře