Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence

Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence
, , aktualita
Mnozí předpovídají herní streamovací službě Google Stadia neúspěch, protože přenos videa přes Intenet musí zákonitě způsobovat nepřekonatelné latence v hraní. Google však tvrdí, že latence nebudou problém. Díky AI mají být dokonce záporné.
K oblíbeným
reklama
V březnu letošního roku oznámila společnost Google svojí herní streamovací službu Stadia. Ta má fungovat tak, že hráč může využívat v podstatě jakýkoli hardware, který jen umí dostatečně dobře přehrát video, protože hra se bude počítat na serverech Googlu a hráč už jen dostane video přenesené přes Internet na jeho obrazovku. Mnozí říkají, že taková služba nemůže fungovat, protože bude vyžadovat extrémně dobré připojení s tak krátkými latencemi, které skoro nikdo nemůže dosáhnout. Google však tvrdí, že latence nejenže nebudou dlouhé, ony mají být dokonce záporné.
 
Platformy Google Stadia
 
Hráč by tak měl mít obraz ke hře k dispozici na počítači ještě dříve, než vůbec provede onu akci a Madj Bakar z Googlu říká, že Stadia díky negativním latencím během jednoho až dvou let překoná lokální hardware a je jedno, jak výkonný bude. Vtip je v tom, že Google zde využije systémů prediktivní umělé inteligence, která bude odhadovat, co hráč ve hře udělá a na základě toho vygeneruje požadovaný obraz a zašle ho na počítač hráče ještě dříve, než to ve skutečnosti udělá. Otázkou je, co se stane, když to hráč zahraje jinak, resp. kolik alternativních scénářů si vlastně systém bude připravovat. Každopádně se zdá, že to s těmi latencemi možná opravdu nebude tak horké, jak se zdá. Bude však zajímavé sledovat, zda to bude AI ve skutečnosti zvládat nebo nikoli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Včera, aktualita, Jan Vítek