Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps

Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
, , aktualita
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
K oblíbeným
reklama
Před třemi dny společnost Google ohlásila novou platformu pro hraní her Google Stadia. Ta převrací dosud běžný model hraní počítačových her, kdy byla hra generována samotným počítačem a její plynulost tak závisela na rychlosti počítače či jiného zařízení, na kterém se hrála. Stadia ale toto vše přenáší na cloud Googlu, který se postará o výpočet hry a obraz pak posílá hráčům jako streamované video. Má to mnoho výhod, ale i nějaké ty nevýhody. Nemusíte si kupovat výkonné PC, abyste si zahráli s nejvyššími detaily a můžete hrát na mnoha nejrůznějších zařízeních, jako jsou počítače, notebooky, tablety, smartphony nebo televize. Přitom by mělo být velmi jednoduché přecházet mezi zařízeními a hry se spustí během pár sekund bez jakékoli instalace.
 
Google Stadia logo
 
Je zde ale i jeden problém a tím je internetové připojení. To musí být dostatečně rychlé na to, aby počítače zvládaly dostatečně rychle dodávat potřebný obraz s co nejnižšími latencemi. Právě ty budou patrně největším problémem tohoto řešení. Pokud jde o přenos samotného videa, zde by totiž moc problémů být nemělo. Phil Harrison, viceprezident společnosti Google, se totiž v jednom z rozhovorů rozpovídal o nárocích, které by tato služba měla klást na internetové připojení. A rozhodně to není takový problém, jak by se dalo předpokládat.
 
Během testu Project Stream v říjnu loňského roku bylo používáno rozlišení 1080p60 a Google po hráčích požadoval 25 Mbps, což není ani v našich podmínkách nereálné (zejména ve větších městech nebývá problém získat i stovky Mbps, záleží ale na lokalitě). Podle testů Googlu byla ale skutečnost o něco lepší a zátěž se pohybovala spíše někde kolem 20 Mbps. Jenže, to byly "loňské sněhy". Google v mezičase zapracoval na kodecích a kompresi, systému streamování, hardwaru i softwaru celého systému, takže nyní hovoří o tom, že by 4K při 60p mělo vyžadovat pouhých 30 Mbps. I to je pro většinu lidí (a to i u nás) dosažitelná hodnota a ve Full HD bychom se tak logicky mohli dostat snad i na jednociferné číslo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů